X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Negocjacje ws. wynagrodzeń nauczycieli. MEiN zapowiada kolejne rozmowy ze związkowcami

Będą kolejne rozmowy Ministerstwa Edukacji i Nauki z oświatową "Solidarnością" - poinformował resort po czwartkowym spotkaniu ze związkowcami w sprawie systemu wynagradzania nauczycieli. Negocjacje w tej sprawie rozpoczęły się w ubiegły poniedziałek i są prowadzone pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja nauczyciel szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wynagrodzenia Solidarność związki zawodowe

Szczepienia uczniów. Szefowie resortów zdrowia i edukacji kierują specjalny list do dyrektorów szkół

Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek skierowali do dyrektorów szkół list w sprawie szczepień dzieci przeciwko COVID-19. Jak przekazał rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz, "w liście jest jasno wskazane jak skuteczne i bezpieczne są szczepionki".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia edukacja Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Edukacji i Nauki Adam Niedzielski Wojciech Andrusiewicz Przemysław Czarnek szkoła rodzice dzieci

Wiceminister Tomasz Rzymkowski o nauce hybrydowej

- Jeśli szkoła ma możliwości i nauczyciele są w stanie poświęcić uczniom odpowiednią ilość uwagi, to zaszczepione dzieci mogą uczęszczać do szkół stacjonarnie, a niezaszczepione mogą uczyć się zdalnie. To jest model wzorcowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Katarzyna Gójska Tomasz Rzymkowski dzieci młodzież szkoła nauczyciel sars-cov-2 COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia

Sytuacja epidemiczna w szkołach. Dane MEiN ws. nauki stacjonarnej, hybrydowej i zdalnej

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało, że zgodnie z najnowszymi informacjami od kuratorów oświaty "93,4 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 74,3 proc. szkół podstawowych i 77,2 proc. szkół ponadpodstawowych pracowało w czwartek w trybie stacjonarnym". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia szczepionka COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce społeczeństwo odpowiedzialność zdrowie szkoła Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja

Przemysław Czarnek apeluje ws. młodzieży. "Oni chcą być bardziej dostrzegani"

Przemysław Czarnek zwrócił w poniedziałek uwagę na potrzeby młodego pokolenia. - Oni chcą się czuć podmiotem, być bardziej dostrzegani, żeby ich głos w rozmaitych sprawach był słyszalny - powiedział szef szef MEiN podczas konferencji poświęconej konsultacjom "Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia" dla woj. lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek młodzież Ministerstwo Edukacji i Nauki dzieci

"Prezydent postanowił być mediatorem". Ryszard Proksa o nowym systemie wynagradzania nauczycieli

- Nasza ostra reakcja wynika z tego, że pod dwóch latach porozumienie nadal nie zostało zrealizowane. Pan prezydent postanowił być mediatorem w rozmowach między nami a rządem - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Proksa, szef oświatowej Solidarności.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki nauczyciel szkoła wynagrodzenia Andrzej Duda prezydent Solidarność POLSKA edukacja Polskie Radio 24

"Gwarancja zrozumienia tego, czym jest służba w mundurze". Szef MEiN o Akademickim Centrum

- Musimy jeszcze długo popracować nad tym, żeby ludzie mieli należny szacunek do munduru, funkcjonariusza, żołnierza i mieli przekonanie o tym, jak niezwykle ważną rolę państwo stanowicie dla naszego bezpieczeństwa - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek podczas spotkania dotyczącego powołania Akademickiego Centrum Wsparcia Bezpieczeństwa Publicznego w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja Lublin NAUKA bezpieczeństwo POLSKA

Sukces Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW. Na Cyprze powołano polską Stację Badawczą

Prowadzenie badań naukowych - głównie archeologicznych - na terenie Cypru, zacieśnianie współpracy z innymi naukowcami i ekspedycjami archeologicznymi pracującymi na tej wyspie - to tylko niektóre cele nowo powołanej na Cyprze stacji badawczej Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW.
Zobacz więcej na temat:  archeologia Uniwersytet Warszawski Cypr Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Edukacji i Nauki NAUKA

Czarnek: ponad 4000 zł dla nauczycieli wchodzących do zawodu

- Najważniejsze dla związków zawodowych, dla Solidarności również, jak i przede wszystkim dla nauczycieli, a nade wszystko dla uczniów i rodziców, bo dla nich jest szkoła, jest to, by warunki pracy nauczyciela uległy zdecydowanej poprawie i nad tym pracujemy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Sygnały Dnia POLSKA edukacja dzieci szkoła młodzież nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego Solidarność pieniądze wynagrodzenia