X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Projekt MEiN: wyrażanie przez nauczycieli akademickich przekonań nie będzie stanowiło przewinienia dyscyplinarnego

Ministerstwo Edukacji i Nauki skierowało do opiniowania projekt nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Przewiduje on m.in., że wyrażanie przez nauczycieli akademickich przekonań religijnych, światopoglądowych lub filozoficznych nie będzie stanowiło przewinienia dyscyplinarnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki filozofia nauczyciel NAUKA edukacja ustawa

Powrót do szkół po długiej przerwie. Wiceminister edukacji i nauki: przygotowaliśmy specjalne programy wsparcia

- Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że to jest trudny rok, a wcześniej były strajki nauczycielskie. Te wszystkie sytuacje dotknęły uczniów. Pandemia dotknęła uczniów, nauczycieli, rodziców. My, jako ministerstwo przygotowujemy albo jesteśmy przygotowani do tego, żeby wesprzeć szkoły, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim uczniów, by ten powrót był jak najłagodniejszy i żeby pomóc się odnaleźć i zaadaptować w rzeczywistości szkolnej, po tak długiej przerwie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marzena Machałek, wiceminister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki

"Zgłosimy to na policję". Szef CKE o możliwym ujawnieniu tematów maturalnych

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej mówił w Programie 1 Polskiego Radia o możliwym wycieku tematów maturalnych z języka polskiego. - Dostaliśmy e-mail od zaniepokojonych uczniów, że w Google Trends pojawiło się jakieś wyszukiwanie po godz. 7.00. Zgłosimy to na policję - zapewnił dr Marcin Smolik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła Koronawirus w Polsce edukacja matura

"Należy wyciągnąć wnioski z tej sytuacji". Prof. Śliwerski o korzyściach nauki hybrydowej

- Radykalna, wymuszona przez pandemię zmiana, sprawiła, że młodzież lepiej zaczęła zarządzać własnym czasem, sposobem uczenia się, realizowania zadań. Na szczęście nauczyciele też się do tego dostosowali - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Śliwerski (Uniwersytet Łódzki, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia szkoła edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki

"Są prawdziwymi ambasadorami". Szef MEiN podziękował polskim nauczycielom za granicą

"Przedstawiciele polskich środowisk naukowych i oświatowych są prawdziwymi ambasadorami polskości w swoich społecznościach, szkołach, ośrodkach naukowych czy miejscach pracy" - napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w liście z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Polacy za granicą edukacja nauczyciel POLSKA

"Historyczny moment w dziejach Polski". Szef MEiN o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

 - Głosowanie 4 maja w Sejmie nad ustawą, która umożliwi pozyskanie środków z UE, to będzie historyczny moment w dziejach Polski - uważa minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jego zdaniem pozyskanie tych środków uczyni Polskę państwem silniejszym, sprawniejszym i jeszcze bardziej suwerennym.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska fundusze europejskie polityka POLSKA

Uczniowie wracają do szkół. Szef MEiN chce, by czerwiec był "czasem odbudowy relacji"

- Możemy powiedzieć, że już w maju szkoły ruszą pełną parą, po miesiącach pracy zdalnej, zgodnie z naszymi zapowiedziami - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Dane epidemiczne napawają nas optymizmem. To jeszcze wprawdzie ostrożny optymizm, ale powoli wracamy do normalności - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia szkoła Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki