X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Szef MEiN: jeszcze w tym semestrze będziemy starać się wrócić do nauczania stacjonarnego

Jeśli liczba dziennych zakażeń będzie spadała, to wtedy będzie podejmowana decyzja o powrocie do szkół uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i studentów - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki szczepienia COVID-19 koronawirus edukacja społeczeństwo Koronawirus w Polsce

Czarnek: dzisiaj bardziej martwimy się o to, czy nie będziemy musieli zamykać szkół dla klas I-III

- Dzisiaj dynamika zakażeń jest bardzo duża i w tej sytuacji trudno myśleć o powrocie starszych roczników do szkół. Raczej trzeba martwić się o to, czy młodsze roczniki nie będą musiały wrócić do domu - powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja dzieci szkoła

Wiceszef MEiN: egzaminy maturalne odbędą się w całej Polsce stacjonarnie

- Ministrowie ustalili wspólnie, że próbne egzaminy maturalne, które rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu, odbędą się stacjonarnie w całej Polsce, łącznie z województwem warmińsko-mazurskim - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia Stanisław Janecki Tomasz Rzymkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła

Ile szkół podstawowych i przedszkoli pracuje stacjonarnie? MEiN pokazało dane

- W 14 101 szkołach podstawowych w klasach I-III w nauka w środę była prowadzona w trybie stacjonarnym - poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 97,6 proc. szkół podstawowych. W 76 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 266 w trybie mieszanym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła podstawowa przedszkole pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 edukacja

"To kolejny fake news". Szef MEiN zapewnia, że nie ma planów likwidacji szkół specjalnych

- To kolejny fake news - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek o informacjach na temat likwidacji szkół specjalnych. Podczas konferencji prasowej minister przedstawił nowe zasady dotyczące nauki w szkołach oraz kompleksowej pomocy dla każdego dziecka, ucznia i jego rodziny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja dzieci szkoła

Dziesięć uczelni z grantami NAWA. Środki wesprą m.in. badania nad COVID-19

Dziesięć uczelni otrzymało granty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) na dofinansowanie projektów naukowych, których realizacja przyczyni się do rozwiązania kluczowych dla społeczeństwa problemów naukowych. Dziewięć projektów poświęconych jest badaniom związanym z pandemią COVID-19. Łączna kwota dofinansowanych projektów to ponad 2 mln zł. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus badania dofinansowanie Ministerstwo Edukacji i Nauki

Czarnek: powinna trwać odpowiedzialność społeczna, która pozwoliła na powrót dzieci do szkół

- Życie i zdrowie ludzi jest najważniejsze. Dlatego ta odpowiedzialność społeczna, która pozwoliła na powrót dzieci do szkół, powinna trwać nadal. Niestety widzimy pewne zachowania, które się z tego wyłamują - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja szkoła Sygnały Dnia Katarzyna Gójska POLSKA

Wiceszef MEiN: nie ma powodów, by przekładać egzaminy

- Przygotowujemy się do próbnych egzaminów ósmoklasistów i maturalnych. Szkoły, które będą chciały w takim egzaminie uczestniczyć, mają taką możliwość. Mamy doświadczenia z ubiegłego roku szkolnego i przeprowadzania egzaminów w reżimie sanitarnym - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia szkoła edukacja Dariusz Piontkowski Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki

"To szansa na normalność". Minister edukacji zachęca nauczycieli do szczepień

- To gwarancja i szansa na normalność w oświacie i szkolnictwie wyższym - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, zachęcając tym samym nauczycieli do szczepień. - Pandemia koronawirusa nie ustaje. Szczepionka to szansa na uratowanie życia - swojego i innych - mówił.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja szkoła nauczyciel dzieci szczepienia POLSKA

Zasłużeni polscy glottodydaktycy od lat skutecznie uczą języka polskiego cudzoziemców

Naukowcy – nauczyciele języka polskiego - pracują na uniwersytetach w Polsce, prowadząc kursy letnie i stacjonarne, ale także na uczelniach zagranicznych.  Umożliwia to między innymi program Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „Polonista”. Wszyscy mówią o ogromnej satysfakcji, jaką czerpią ze swojej pracy.
Zobacz więcej na temat:  język polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Edukacji i Nauki Korea Południowa Katowice

Dzień Nauki Polskiej. Szef MEiN: potrzebne są badania pokazujące prawdę o Polsce i Polakach

- Nauka to poszukiwanie i odkrywanie prawdy - mówił w piątek szef MEiN Przemysław Czarnek w Dniu Nauki Polskiej. Zapowiedział reformę Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Ocenił, że konieczne są badania historyczne i politologiczne pokazujące "prawdę o Polsce i Polakach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA HISTORIA historia Polski II wojna światowa Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja

"Chrystianofobia dotarła do Europy, jest już faktem". Czarnek o atakach na Kościół

- Na świecie dochodzi do potężnych ataków na chrześcijan na skalę i z brutalnością wcale nie mniejszą niż przed wiekami - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Nie chcemy, żeby chrystianofobia, która dotarła do Europy, pogłębiała się w Polsce - dodał. Stąd - jak mówił szef MEiN - potrzeba badań wolności religijnej.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Kościół LGBT społeczeństwo religia POLSKA

Szczepienia nauczycieli. Rzymkowski: cieszymy się z wysokiego zaangażowania i chęci

- Będziemy starali się podejmować decyzję najlepszą z punktu widzenia obywateli - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, komentując możliwy termin powrotu kolejnych klas do szkół. Wiceminister edukacji i nauki odniósł się również do tego, jak przebiega cały proces szczepienia kadry pedagogicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Tomasz Rzymkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki Koronawirus w Polsce szczepienia edukacja