X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Własne długopisy i kanapki, zakaz przynoszenia maskotek. Zasady sanitarne na maturze

W związku z sytuacją epidemiczną, w tym roku egzaminy maturalne muszą być przeprowadzane zgodnie ze specjalnymi wytycznymi przygotowanymi przez: Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. Wytyczne szczegółowo regulują zasady egzaminu nawet w tak drobiazgowym zakresie, jak zakaz pożyczania długopisu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA matura koronawirus szkoła edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej

"Sytuacja jest bardzo dynamiczna". Adam Gąsior o letnim wypoczynku dzieci i młodzieży

- Skoro można np. zwiedzać muzea to jasne jest, że niektóre zakazy dotyczące kolonii powinny być wykreślone. Duża część młodzieży i dzieci jest na koloniach także w dużych miastach i pytanie jak zabronić dzieciakom zwiedzania zabytków? - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Gąsior, redaktor naczelny "Waszej Turystyki".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA turystyka Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski Koronawirus w Polsce dzieci kolonie Adam Gąsior Krzysztof Grzybowski

"Są dodatkowe terminy". Szef MEN o uczniach, którzy w czasie egzaminów będą na kwarantannie

Minister edukacji Dariusz Piontkowski zapewnił, że uczniowie, którzy nie będą mogli ze względu na kwarantannę przystąpić do egzaminów w terminie głównym, będą mogli to zrobić w terminach dodatkowych. Taka sytuacja dotyczy części uczniów z rodzin na Śląsku, gdzie odnotowano najwięcej zakażeń koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej Koronawirus w Polsce kwarantanna edukacja egzamin ósmoklasisty matura społeczeństwo POLSKA

Mniejsza liczba wyjazdów i specjalne wytyczne. Minister edukacji o wypoczynku letnim dla dzieci

Dariusz Piontkowski zapewnił, że władze dbają o to, by wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży były bezpieczne. Jak dodał, w tym roku, ze względu na epidemię, oprócz sprawdzenia ośrodków wypoczynkowych przez kuratorów i sanepid przygotowano też zestaw wytycznych dla rodziców i organizatorów.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej dzieci społeczeństwo wakacje bezpieczeństwo Koronawirus w Polsce POLSKA kolonie

Dariusz Piontkowski: dzieci bezpieczniejsze w szkole niż w galerii handlowej

- Zasady, które wprowadziliśmy w szkołach, zapewniają dostatecznie bezpieczny powrót dla najmłodszych uczniów, a już na pewno jest to dużo bezpieczniejsze niż codzienne korzystanie z galerii handlowych czy sklepów – ocenił w wywiadzie dla "Super Expressu" minister edukacji Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji Narodowej Koronawirus w Polsce

"Dużo pozytywnych sygnałów od rodziców". Rzecznik MEN o pierwszym dniu zajęć w klasach I-III

- Blisko 48 tys. uczniów klas I-III z prawie 7,5 tys. publicznych i niepublicznych szkół podstawowych mogło skorzystać z zajęć w poniedziałek, w pierwszym dniu stopniowego uruchomienia szkół - poinformowała rzecznik prasowa MEN Anna Ostrowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Edukacji Narodowej edukacja szkoła podstawowa szkoła Koronawirus w Polsce pandemia

Wraca edukacja dla klas I-III. Szef MEN: wysyłanie dzieci teraz do szkoły jest możliwością, a nie obowiązkiem

- Rodzice, którzy będą przyprowadzali dzieci do szkoły maja spełniać te same zasady co dorośli w przestrzeni publicznej: dwumetrowy dystans, zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przed wejściem do placówki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, minister edukacji.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA Katarzyna Gójska Ministerstwo Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski szkoła Koronawirus w Polsce

Od dziś zajęcia w szkołach podstawowych dla klas I-III. Zobacz szczegóły

Od poniedziałku w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III, jednocześnie nadal będzie organizowana nauka zdalna. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że tak jak w przypadku uruchamiania przedszkoli, sytuacja w szkołach będzie monitorowana.
Zobacz więcej na temat:  edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej społeczeństwo nauczyciel dzieci zdalne nauczanie Koronawirus w Polsce POLSKA

Opieka nad dziećmi w czasie epidemii. Otwarte klasy I-III, zasiłek opiekuńczy przedłużony

Uczniowie z klas od I do III podstawówki mogą w poniedziałek wrócić do szkół. Placówki będą dla nich organizowały zajęcia opiekuńcze i częściowo zajęcia dydaktyczne - to rozwiązanie dla pracujących rodziców, którzy nie mogą dłużej zostać z dziećmi w domach. Jednocześnie, zasiłek opiekuńczy dla rodziców pozostaje wydłużony do 14 czerwca. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo dzieci infografika Ministerstwo Edukacji Narodowej

Dyrektor CKE: maturę będzie można napisać bez zasłaniania twarzy

- Egzamin maturalny można pisać z odsłoniętymi ustami i nosem. Zdający nie siedzą twarzą w twarz do siebie, a jeden za drugim - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dodał, że podobnie jak w restauracjach, podczas matur zachowane będą bezpieczne odległości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła matura Koronawirus w Polsce Ministerstwo Edukacji Narodowej