X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Milena Gąsienica

Elizabeth Rumsey: w czasie "Domówki" zamigocze lira da gamba

- Lirone to instrument, którego używano przede wszystkim we Włoszech w XVI i na początku XVII wieku. To instrument strunowy, jest nieco ograniczony technicznie i brzmieniowo, ale uwielbiam na nim grać - mówiła w audycji "Wybieram Dwójkę" instrumentalistka Elizabeth Rumsey, która podczas sobotniej (6.05) "Domówki z Dwójką" zagra gościnnie dwa utwory.
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Milena Gąsienica Dwójka

Muzyczne życzenia słuchaczy Dwójki

W "Muzyce na życzenie" co tydzień wyłącznie w Państwa ręce oddajemy repertuar dwóch sobotnich przedpołudniowych godzin. W audycji "Muzyka na życzenie" pojawiają się nagrania, które lubią Państwo od dawna, ale i te niedawno odkryte. Co tydzień układają się one w zróżnicowaną, barwną i ciekawą kompozycję. W programie usłyszeliśmy: Max Richter - Path 5 delta, Ermanno Wolf-Ferrari - Koncert skrzypcowy op. 26, Giovanni Battista Pergolesi - Dumny więzień.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna Milena Gąsienica

Rozmach i odwaga. Małgorzata Małaszko-Stasiewicz o historii Polskiego Radia

- Za każdym razem, kiedy myślę o początkach instytucji, w której mam honor pracować, myślę o niezwykły rozmachu, wizjonerstwie i determinacji tych, którzy zdecydowali się, na przekór wszystkiemu, podjąć się tego wyzwania -  mówiła, w dniu 95. rocznicy powstania Polskiego Radia, dyrektor radiowej Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kukla Małgorzata Małaszko 95 lat Polskiego Radia Milena Gąsienica