X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Mikołaj Pawlak

"Prezydentura rodziny". Rzecznik Praw Dziecka o kończącej się kadencji Andrzeja Dudy

Prezydentura rodziny – to najlepsze określenie kadencji Andrzeja Dudy i podsumowanie ostatnich 5 lat – ocenił Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Dodał, że od 1989 r. nie było okresu takiego jak ten, w którym zostało zrobione tak wiele dla rodziny i wzmocnienia jej praw, a w tym praw dziecka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rodzina Andrzej Duda Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak

Sąd chciał wydać 4-latkę belgijskiemu ojcu. Interwencja Rzecznika Praw Dziecka wstrzymała decyzję

Dziewczynkę wychowuje w Polsce babcia. Jej ojcem jest pochodzący z Maroka Belg, którego 4-latka prawie w ogóle nie zna. Dziecko kocha babcię i cierpi po nagłej śmierci swojej mamy, Polki. Sąd w Katowicach, zgodnie z postanowieniem belgijskiego sądu, kazał jednak oddać ją ojcu. Interwencja Rzecznika Praw Dziecka doprowadziła do wstrzymania wykonania tego orzeczenia.
Zobacz więcej na temat:  Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka dziecko pomoc rodzice Belgia Katowice sąd społeczeństwo POLSKA

Rzecznik Praw Dziecka: musimy być pryncypialni i surowi wobec sprawców przestępstw na szkodę dzieci

- Brakuje w polskim prawie karnym instytucji, która wprost mogłaby działać w sprawach dotyczących dzieci. Jako rzecznik mogę działać w sprawach administracyjnych i rodzinnych i to czynię, niestety w sprawach karnych jest pewne zagmatwanie i braki - mówił w Polskim Radiu 24 Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Dziecka społeczeństwo Antoni Trzmiel Mikołaj Pawlak

Alimenty natychmiastowe. RPD: także dzieci potrzebują tarczy antykryzysowej

- Sądy obecnie nie pracują pełną parą. W tych rodzinach gdzie rodzice się rozstają, gdzie są spory, dzieci mogą być pozbawione świadczeń socjalnych, podstawowych alimentów. Apeluję o wprowadzenie alimentów natychmiastowych. Apeluję, by dobro dzieci było zabezpieczone - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak Grzegorz Jankowski alimenty dzieci prawo

"Bronią żab, a w sprawie życia człowieka żadne argumenty do nich nie trafiają". RPD krytykuje posłów Lewicy

- Protestują przeciwko budowie dróg tam, gdzie żyją zwierzęta, a w odniesieniu do nienarodzonego człowieka żadne argumenty do nich nie trafiają. Ręce mi opadły - mówił Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak o posłach Lewicy, którzy opowiadają się przeciwko projektowi "Zatrzymaj aborcję".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja lewica Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak społeczeństwo