X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Michalina Szymborska

Krucjaty, procesy czarownic, kolonializm. Kogo obarcza się winą za kryzys cywilizacji zachodniej?

– Czy konserwowanie nierówności klasowych, społecznych, płciowych wstrzymuje rozwój nauki i społeczeństw? Jak ma się do tego tradycjonalizm? Kto jest odpowiedzialny za nieszczęścia, które dotknęły cywilizacje Zachodu: krucjaty, procesy czarownic, kolonializm? – pytała w "Klubie Trójki" Michalina Szymborska. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Klub Trójki Michalina Szymborska

Suwerenność Europy Środkowo-Wschodniej

Napięcia związane z sytuacją na granicy Ukrainy, kryzys na granicy polsko-białoruskiej, jasno wyrażane oczekiwania Władimira Putina dotyczące zmniejszenia potencjału militarnego NATO na wschodzie Europy: czy to oznacza, że nasz kontynent jest zagrożony konfliktem? Jakie są cele prezydenta Rosji względem Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej? Jaka wreszcie jest rola kultury w tym konflikcie?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Europa Środkowo-Wschodnia polityka Rosja zagrożenie zachód Michalina Szymborska Trójka

Media społecznościowe. Cenzura, wolność słowa i rzetelność przekazu

Jak wygląda wolność słowa i jej granica w mediach społecznościowych? Czy cenzura w internecie jest zjawiskiem powszechnym i czy możemy mówić o inwigilacji użytkowników? Jaka jest wiarygodność przekazu medialnego w Polsce? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć w audycji "Klub Trójki". 
Zobacz więcej na temat:  media społecznościowe social media wolność słowa cenzura Trójka społeczeństwo Michalina Szymborska Klub Trójki

Sytuacja na wschodniej granicy [AKTUALIZACJA]

W wtorek na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Kuźnicy Białostockiej panował względny, choć kruchy, spokój. W "Klubie Trójki" Michalina Szymborska i jej goście podjęli próbę analizy sytuacji w tym rejonie. Jaka jest geneza wydarzeń na granicy? Jaki jest ich cel? Czy stoi za nimi Kreml?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Strzałkowski migracja Unia Europejska Białoruś Rosja Roman Polko Stanisław Żaryn Beata Płomecka Piotr Wawrzyk Tomasz Grzywaczewski Michalina Szymborska polityka granica społeczeństwo

Wiara niezłomna. Co pozostawił po sobie kardynał Stefan Wyszyński?

Czego możemy uczyć się dziś od błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego? Jakie wartości z jego nauczania mogą czerpać Polacy XXI wieku? Czy katolicyzm jest obecnie tylko dodatkiem do polskości? Jak kształtuje się współczesna sytuacja Kościoła katolickiego w Polsce? – Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć w "Klubie Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Stefan Wyszyński Michalina Szymborska Kościół katolicki

Nord Stream 2 – instrument polityczny w rękach Rosji

Jak mające miejsce 26 września wybory do Bundestagu wpłyną na stosunki między Warszawą a Berlinem? Jakie mogą być konsekwencje uruchomienia Nord-Stream 2 dla bezpieczeństwa energetycznego Europy? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi w "Klubie Trójki" wraz z ekspertem ds. relacji polsko-niemieckich prof. Bogdanem Musiałem, dr. Szymonem Kardasiem z Ośrodka Studiów Wschodnich oraz Mariuszem Marszałkowskim, analitykiem ds. energetyki.
Zobacz więcej na temat:  Michalina Szymborska Trójka społeczeństwo Bundestag Niemcy Angela Merkel Nord Stream 2 Europa

Wojny informacyjne, czyli walka o ludzki umysł

Frédéric Joliot Curie pisał: "Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero gdy dany kraj zauważy, że plony jego uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrał".
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Michalina Szymborska Rafał Brzeski konflikty międzynarodowe służby specjalne fake news propaganda media

Chrześcijaństwo zielonoświątkowe. Czy czeka nas kontrrewolucja kulturowa?

Zmiany o charakterze religijnym oraz wywołujące różnice w postrzeganiu wiary mają ogromny wpływ na życie społeczne, polityczne i gospodarcze całego świata. Kościół nęcony charyzmatami przyciąga rzesze chrześcijan, którzy coraz liczniej poddają się pentekostalizacji. Jakie zagrożenia niesie za sobą ten proces? Czy czeka nas kontrrewolucja kulturowa?
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Kościół Kościół i kultura Kościół katolicki kościół prawosławny chrześcijaństwo Michalina Szymborska

Lśniące zbroje i szlachetne ideały. Jak być współczesnym rycerzem?

Jak w dzisiejszych czasach radzą sobie mężczyźni? Czy można określić ich współczesnymi rycerzami? Jak do ich postawy mają się średniowieczne opowieści o honorze, odwadze i lojalności? Ślady rycerskości można odnaleźć we współczesnych czasach. Nie zawsze jest to jednak łatwe. Co średniowieczni rycerze mogliby powiedzieć dzisiejszym mężczyznom?
Zobacz więcej na temat:  Michalina Szymborska Trójka społeczeństwo rycerstwo rycerz Klub Trójki

Rodzina wobec wyzwań współczesności

Czy we współczesnej kulturze europejskiej rodzina ma szansę przetrwać, a kobiety i mężczyźni mogą się jeszcze dogadać? Jakie wyzwania stoją dziś przed rodziną? Na te pytania we wtorkowym "Klubie Trójki" odpowiedziały prof. Agnieszka Regulska z Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW oraz dr Sabina Zalewska – terapeuta i pedagog z Fundacji Mamy i Taty.
Zobacz więcej na temat:  Michalina Szymborska Trójka rodzina Klub Trójki społeczeństwo