more_horiz
PR24 Portal
Section05
Michał Szczerba

Michał Szczerba: Parlament Europejski staje się ważną areną

– Wierzę, że im więcej Europy, to tym lepiej dla Polski. Jestem również zwolennikiem zacieśniania integracji europejskiej i wprowadzenia w naszym kraju waluty euro – powiedział Michał Szczerba, poseł Koalicji Obywatelskiej. W Polskim Radiu 24 odniósł się m.in. do kwestii swojego ewentualnego ubiegania się o mandat europosła w przyszłorocznych wyborach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Michał Szczerba Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja

Michał Szczerba o aferze KNF: nie pozwolimy umrzeć sprawie

Posłowie PO zapowiedzieli wniosek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o zwołanie w piątek dodatkowego posiedzenia Sejmu, na którym premier Mateusz Morawiecki miałby przedstawić informację o aferze KNF, a izba - przyjąć uchwałę ws. powołania komisji śledczej. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował Michał Szczerba, poseł PO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Leszek Czarnecki komisja nadzoru finansowego KNF Michał Szczerba

Poseł PO: podczas wizyty w USA prezydent nic nie załatwił

- Jestem absolutnym zwolennikiem stałej obecności sił USA w Polsce. Chciałbym jednak, żeby taki "fort" nosił imię K. Pułaskiego czy T. Kościuszki, a nie Donalda Trumpa, bardzo kontrowersyjnego prezydenta - mówił w Rozmowie PR24 Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Michał Szczerba Platforma Obywatelska Mateusz Morawiecki USA wojsko polityka Donald Trump Andrzej Duda

Ile wolności w internecie? Politycy o ACTA2

Nowa dyrektywa ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie. Przeciwnicy regulacji ostrzegają przed cenzurą w internecie i końcem wolności w sieci, zwolennicy wskazują natomiast, że zmiana prawa jest konieczna, by chronić twórców i dostosować przepisy do rzeczywistości. W studiu Polskiego Radia 24 o propozycji zmian dyskutowali: Joanna Lichocka (PiS), Paweł Rabiej (Nowoczesna), Elżbieta Zielińska (Kukiz'15), Jarosław Porwich (Wolni i Solidarni), Marek Sawicki (PSL) oraz Michał Szczerba (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Joanna Lichocka Paweł Rabiej Michał Szczerba Elżbieta Zielińska Marek Sawicki internet acta POLSKA

Michał Szczerba: konstytucja jest najwyższym prawem RP

Krajowa Rada Sądownictwa ma dziś kontynuować rozpoczęte w zeszły czwartek posiedzenie w sprawie kandydatur na sędziów Sądu Najwyższego. Rada zajmie się obsadą dwóch izb: nowo powstałej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, w której do obsadzenia jest 20 miejsc oraz Izby Cywilnej, w której jest 7 wakatów. O reformie sądownictwa mówił w Polskim Radiu 24 Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Szczerba Krajowa Rada Sądownictwa Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy

Policjant złożył zawiadomienie o groźbach po wpisie posła PO

W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk złoży zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury - zapowiedział w poniedziałek rzecznik KGP Mariusz Ciarka. Zabezpieczane są między innymi zdjęcia i wpisy, które po piątkowej demonstracji przed Sejmem pojawiły się mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska Sejm Michał Szczerba

Michał Szczerba: PiS zmienia Konstytucję przez ustawy zwykłe

Podczas posiedzenia Zgromadzenia Narodowego prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości. Parlamentarzyści PO nie wzięli udziału w Zgromadzeniu Narodowym. Postawę klubu komentował Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Michał Szczerba Platforma Obywatelska Zgromadzenie Narodowe Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy

"Trzeba wyrazić szacunek dla rodziców i niepełnosprawnych"

Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego-Unii Europejskich Demokratów, Nowoczesnej, Kukiz'15, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Partii Razem i Platformy Obywatelskiej podpisali pod Sejmem „Pakt solidarnościowy na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunek i opiekunów”. Gośćmi Rozmowy PR24 byli Marek Sowa z Nowoczesnej i Michał Szczerba z PO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 protest rodziców niepeł‚nosprawnych dzieci Michał Szczerba Sejm protest niepełnosprawni niepełnosprawność Platforma Obywatelska Nowoczesna