X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Michał Kleiber

"Musimy zademonstrować siłę i jedność poglądów". Prof. Kleiber o sytuacji na granicy z Białorusią

- Polityka Putina, tym razem prowadzona za pośrednictwem Łukaszenki, jest oczywiście nakierowana na wzbudzanie najróżniejszych problemów w Polsce i Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze", komentując sytuację na polsko-białoruskiej granicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica Rosja Aleksander Łukaszenka Władimir Putin Michał Kleiber migracja stan nadzwyczajny

"Obliczone na użytek wewnętrzny". Prof. Kleiber o słowach szefa MSZ Izraela

- Jestem świadomy złożoności tej sprawy, która jest wywoływana wewnętrznymi sprawami państwa izraelskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze", komentując pretensje władz Izraela do władz Polski. - Należy przeczekać okres nerwowości i za jakiś czas powinny zostać podjęte próby kontaktów na najwyższym szczeblu - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Kleiber Piotr Wąż ŚWIAT Izrael reprywatyzacja

"Taki mają pomysł na rozmowę z Polską". Prof. Kleiber o słowach Lascheta o reparacjach

- Stanowisko Armina Lascheta jest stanowiskiem, które jest wśród niemieckich polityków stabilne - powiedział w Polskim Radu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze", komentując wypowiedź Armina Lascheta. - Oni mają taki pomysł na rozmowę z Polską i podejrzewam, że Armin Laschet będzie powtarzał to w przyszłości wielokrotnie - dodał.  
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wąż Michał Kleiber ŚWIAT Niemcy II wojna światowa reparacje wojenne Europa

Prof. Michał Kleiber: powrót Donalda Tuska nie rozwiązał problemu opozycji

- Wygląda na to, że Donald Tusk aspiruje do bycia liderem całej opozycji, że ma pewne poparcie polityczne i społeczne, ale ono nie jest takie, by przesądzało, jak się sprawy potoczą - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze". - Połowa pytanych nie jest w stanie wskazać lidera opozycji - dodał, przywołując sondaż.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kleiber Krzysztof Grzybowski opozycja Donald Tusk polityka

Jutro decyzja ws. wpisania Stoczni Gdańskiej na listę UNESCO. Prof. Kleiber: trudno być optymistą

- Strona polska bardzo aktywnie i merytorycznie zabiegała o zmianę tej decyzji, która została zasugerowana przez odpowiedni organ UNESCO już rok temu. Od tego czasu działy się różne rzeczy, ale niestety nie udało się tej sugestii zmienić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber ("Wszystko Co Najważniejsze"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Michał Kleiber UNESCO Stocznia Gdańska

Bożek, Prószyński i inni. Polscy wynalazcy, którzy zmieniali świat

Temat polskich wynalazków i wynalazców od kilku lat przybiera na popularności. Zainteresowanie naszymi rodzimymi naukowcami, którzy zmieniali świat swoimi pomysłami, jest na tyle duże, że filmowcy i pasjonaci historii wspólnymi siłami próbują rekonstruować ich losy. Powstają kolejne produkcje dokumentalne i fabularne – filmowa biografia "Maria Skłodowska-Curie" w reżyserii Marie Noelle czy telewizyjny serial "Geniusze i marzyciele" to tylko niektóre z nich.  
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Gołębiewski Klub Trójki Michał Kleiber KULTURA Trójka wynalazcy wynalazek NAUKA

"Po obu stronach są polityczne interesy, żeby konflikt się zaostrzył". Prof. Kleiber o Stefie Gazy

- To, że po obu stronach giną ludzie i nie widać żadnego sygnału, żeby to się zakończyło, jest dramatyczne. Niestety, mówię to z okropnym żalem i bólem, po obu stronach są interesy polityczne, żeby ten konflikt się zaostrzył - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co Najważniejsze". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Kleiber Antoni Trzmiel Strefa Gazy konflikt w Strefie Gazy Palestyna Izrael przemoc zamieszki ŚWIAT Azja Bliski Wschód

"Instrumentalizuje się historię". Prof. Kleiber o serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

- W różnych krajach instrumentalizuje się historię po to, żeby oczywiście osiągnąć bieżące korzyści i także długoletnie korzyści, bo to przecież pozostaje w pamięci widzów, słuchaczy czy czytelników - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze", na temat wyroku w sprawie serialu "Nasze matki, nasi ojcowie".
Zobacz więcej na temat:  historia Polski II wojna światowa POLSKA Michał Kleiber Polskie Radio 24

Prof. Kleiber o Polskim Nowym Ładzie: w tym programie jest olbrzymi potencjał

- Z dużym zaciekawieniem czekamy na ogłoszenie szczegółów. Obszary wymienione w zapowiedzi Nowego Ładu są zgodne z oczekiwaniami. Nie ma może nic oryginalnego, ale są to rzeczy, które uznaje się za bardzo potrzebne. Dlatego nie można nie pochwalać tej propozycji - powiedział prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Kleiber gospodarka polska koronawirus

"Spór będzie się toczył dalej". Michał Kleiber o kolizji prawa europejskiego z konstytucją RP

- Mamy tutaj wady związane ze sformułowaniami w traktacie. Z jednej strony są w nim zasady, że problematyka prawna jest w gestii państw narodowych, ale w innym miejscu jest napisane o przestrzeganiu praworządności. To jest sformułowanie, które tam się nie powinno w ogóle znaleźć - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Antoni Trzmiel Michał Kleiber Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE

Kryzys w Porozumieniu. Prof. Michał Kleiber: jestem zdumiony poziomem emocji w tym ugrupowaniu

- Jestem zdumiony poziomem emocji w tym ugrupowaniu. Rozumiem, że po latach istnienia danego ugrupowania zawsze wychodzą pewne różnice w poglądach i to jest normalne. Jednak tutaj osiągnęło to poziom tak brutalny, że trzeba rozdzielić frakcje, które nie są w stanie z sobą współpracować - powiedział o sytuacji w Porozumieniu prof. Michał Kleiber, były polityk i redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin Adam Bielan zjednoczona prawica rząd emocje Michał Kleiber POLSKA polityka Polskie Radio 24

Prof. Michał Kleiber: rząd ma wiele sukcesów, trzeba je nagłaśniać

- Niewątpliwie daliśmy sobie radę w ostatnim okresie bardzo dobrze ze sprawami gospodarczymi - zarówno przed pandemią, jak i w czasie pandemii, w tym niezwykle trudnym okresie. I tutaj mój apel byłby, żeby opozycja potrafiła spokojnie o tym mówić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Michał Kleiber POLSKA GOSPODARKA Mateusz Morawiecki premier rząd pandemia

"Politycy to widzą, ale mówią o tym po cichu". Prof. Michał Kleiber o kryzysie Unii Europejskiej

- Faktem jest, że na przykład inicjatywa, którą prezydent Emmanuel Macron zainicjował już dawno temu, żeby zorganizować wielki cykl debat o przyszłości Europy, to jest oczywiście efekt tego niezadowolenia, rozczarowania, które w głowach wielu Europejczyków w tej chwili jest - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO, były prezes PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Michał Kleiber ŚWIAT Europa Unia Europejska

Prof. Kleiber: interesy Berlina z Moskwą są bardzo silne, Niemcy nie odpuszczą tak łatwo Nord Streamu 2

- Są zaangażowani w relacje z Rosją zarówno finansowo, jak i politycznie, emocjonalnie. Interesy Berlina z Moskwą są bardzo silne. Niemcy nie odpuszczą tak łatwo Nord Streamu 2 - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber ("Wszystko, Co Najważniejsze").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Niemcy Nord Stream 2 Władimir Putin Aleksiej Nawalny Polskie Radio 24 Michał Kleiber Antoni Trzmiel