X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Matura 2021

PORADNIK Matura i egzamin ósmoklasisty. Terminy i zasady

- Nie ma żadnych przesłanek i żadnego zagrożenia dla tych terminów egzaminów i dla oczywiście stacjonarnej formuły egzaminów - powiedział na konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Ogłosił termin egzaminów oraz szczegóły dotyczące ich zakresu programowego i organizacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja egzamin ósmoklasisty matura z języka polskiego matura Matura 2021 Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła

Matura 2021. Matura z historii - XVII wiek w Polsce i na świecie (powtórka)

Konflikty wewnętrzne i zewnętrzne Rzeczypospolitej Obojga Narodów w okresie panowania Wazów, dymitriady, powstanie Chmielnickiego, potop szwedzki, odsiecz wiedeńska, liberum veto, rokosze, sarmatyzm, ale też: absolutyzm francuski, wojna trzydziestoletnia, rewolucja angielska i proces kształtowania się państwa moskiewskiego/rosyjskiego - zapraszamy na przedmaturalną powtórkę z historii z Polskim Radiem!
Zobacz więcej na temat:  Matura 2021 W POLSKIM RADIU

Matura 2021. Matura z historii - oświecenie i epoka napoleońska (powtórka)

Absolutyzm oświecony, rosyjska idea imperium, amerykańska wojna o niepodległość, rewolucja francuska, okres schyłkowy istnienia Rzeczpospolitej, Konstytucja 3 maja, konfederacja targowicka, powstanie kościuszkowskie, upadek Rzeczpospolitej, dokonania przedstawicieli polskiego oświecenia w dziedzinie kultury, sylwetka Napoleona Bonaparte, Legiony Polskie we Włoszech, Księstwo warszawskie - zapraszamy na przedmaturalną powtórkę z historii z Polskim Radiem!
Zobacz więcej na temat:  Matura 2021 W POLSKIM RADIU

Matura 2021. Powtórka z historii - od połowy XIX wieku do I wojny światowej

Procesy zjednoczeniowe Włoch i Niemiec w XIX wieku, wojna secesyjna w Stanach Zjednoczonych, przemiany gospodarcze i społeczne oraz nowe prądy ideowe, polityka zaborców wobec mieszkańców ziem dawnej Rzeczypospolitej - rusyfikacja, germanizacja i autonomia galicyjska, polski pozytywizm i twórczość młodopolska, konflikty poprzedzające wybuch I wojny światowej, wybuch I wojny światowej i jej przebieg, I wojna światowa a sprawa polska - zapraszamy na przedmaturalną powtórkę z historii z Polskim Radiem!
Zobacz więcej na temat:  Matura 2021 W POLSKIM RADIU

Matura 2021. Matura z historii - dwudziestolecie międzywojenne (powtórka)

Europa po I wojnie światowej, traktat wersalski, wielki kryzys gospodarczy, narodziny i rozwój totalitaryzmów, walka o odrodzenie państwa polskiego, Józef Piłsudski Naczelnikiem Państwa, Mała konstytucja 1919 roku, powstanie wielkopolskie, powstania śląskie, wojna polsko-bolszewicka, konstytucja marcowa 1921 roku, przewrót majowy, konstytucja kwietniowa 1935 roku, rządy sanacji, społeczeństwo i gospodarka II Rzeczypospolitej - zapraszamy na przedmaturalną powtórkę z historii z Polskim Radiem!
Zobacz więcej na temat:  Matura 2021 W POLSKIM RADIU