X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mateusz Morawiecki

Zakończył się szczyt UE. Płomecka: pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego

W piątek zakończył się dwudniowy szczyt UE w Strasburgu. Polskę reprezentował na nim premier Mateusz Morawiecki. Przywódcy państw Wspólnoty omówili na nim m.in. temat migrantów na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej z Białorusią. Jak przekazała w audycji "W samo południe" Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, obecnie w UE trwa dyskusja na temat sankcji dla reżimu Aleksandra Łukaszenki, a podczas szczytu pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska polityka granica Białoruś migracja imigranci w Europie imigracja Beata Płomecka Michał Strzałkowski reżim Aleksander Łukaszenka sankcje Unii Europejskiej sankcje Mateusz Morawiecki premier

Premier podsumował obrady RE. Najważniejszymi tematami kryzys energetyczny i gazowy

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że ceny energii oraz kryzys na rynkach energetycznych i gazowych były najważniejszymi tematami poruszanymi podczas obrad Rady Europejskiej w Brukseli. Według szefa polskiego rządu kryzys ten to skutek nadmiernej zależności od Rosji i Gazpromu oraz spekulacji na rynku uprawnień do emisji CO2.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mateusz Morawiecki premier Europa Rada Europejska Unia Europejska polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja

"Po szczycie RE widać, że unijne elity spuszczają z tonu". Mosoń o sporze z Polską

- Elity z Brukseli trochę odpuszczają polskiemu rządowi, pytanie, czy podobnie zrobi sama szefowa Komisji Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z fundacji "Fibre". Gościem audycji był też Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej Mateusz Morawiecki Rada Europejska prawo Ursula von der Leyen Krajowy Plan Odbudowy

"RE nie akceptuje instrumentalnego wykorzystania ruchów migracyjnych". Premier po szczycie UE

- Przedstawiłem na szczycie UE informację nt. sytuacji na wschodniej granicy Polski. Spotkała się z poparciem - poinformował premier Mateusz Morawiecki. - RE nie zaakceptuje podejmowania przez państwa trzecie prób instrumentalnego wykorzystywania ruchów migracyjnych do wywierania presji na granicę UE - dodał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Bruksela POLSKA Białoruś polityka granica Mateusz Morawiecki premier

Szczyt w Brukseli. Premier: migranci są wykorzystywani, by zagrozić bezpieczeństwu UE

Migranci są wykorzystywani, by zagrozić bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej - mówił na szczycie w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Z relacji unijnych dyplomatów, które uzyskała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka wynika, że podczas dyskusji za zamkniętymi drzwiami szef rządu zaapelował też o przyspieszenie prac nad sankcjami wobec białoruskiego reżimu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT migracja Unia Europejska Mateusz Morawiecki Europa

Prof. Reginia-Zacharski o sporze UE-Polska: trudno o dialog, kiedy jedna strona nie chce słuchać

- Obie strony mają świadomość, że muszą się dogadać, ale z drugiej strony mają świadomość, że raczej nie mogą się dogadać. Wszystko wskazuje na to, że jest to początek bardzo długiego, bardzo ciężkiego procesu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego, komentując spór Polski z UE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska dyplomacja Polska w Unii Europejskiej Mateusz Morawiecki Parlament Europejski Polskie Radio 24 Michał Rachoń

Premier Morawiecki spotkał się w Brukseli z Marine Le Pen, kandydatką na prezydenta Francji

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Brukseli z Marine Le Pen, kandydatką na prezydenta Francji. Była szefowa prawicowego Frontu/Zjednoczenia Narodowego będzie po raz kolejny ubiegać się o prezydenturę, tym razem w wyborach zaplanowanych na kwiecień przyszłego roku.Do spotkania doszło w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP w Brukseli. Zdjęcie z rozmów zamieściła Marine Le Pen na swoim koncie na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  Bruksela Mateusz Morawiecki Francja Marine Le Pen