X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Mateusz Morawiecki

"Dziękuję za uhonorowanie mojej rodziny". Ryszard Majdzik o wystawie "Pokolenia wolności"

- Ta walka brała się z tego, że dzieci przejmowały wzorce od swoich ojców i walczyły o wolną Polskę - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Majdzik, polski działacz opozycji antykomunistycznej. Przez pryzmat losów kilku polskich rodzin: Gwoździewiczów, Kuleszów, Lazarowiczów, Magierskich i Majdzików wystawa "Pokolenia wolności" ukazuje dziedziczone z pokolenia na pokolenie dążenie do wolności, które inspirowało kolejne generacje rodaków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki IPN Tadeusz Płużański Solidarność

"To wielki krok w drodze odbudowania prawdy". Premier o otwarciu Parku Pamięci

- Park Pamięci ma przywracać godność nie tylko tym, którzy ryzykowali życie, ratując Żydów, ale także wszystkim Polakom - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki w Toruniu. Jak podkreślił, Park to dzieło krzyczące na cały świat o straszliwym losie Polaków podczas II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Mateusz Morawiecki II wojna światowa historia Polski Toruń kujawsko-pomorskie

Rocznica rzezi Woli. Premier: potworne ludobójstwo musi być upamiętniane i dokumentowane

Rzeź Woli była największą jednorazową masakrą ludności cywilnej w Europie podczas II wojny światowej. Był to wyrok na Polaków, odwet za wybuch Powstania. Potworne ludobójstwo musi być upamiętniane i dokumentowane - napisał w środę premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka HISTORIA historia Polski II wojna światowa Powstanie Warszawskie Warszawa Mateusz Morawiecki premier

Premier: obóz Trzaskowskiego i Budki nie realizował solidarnościowych wartości

"Solidarność" nie jest znakiem, który można ot tak wziąć i zawiesić sobie na piersi, to dziedzictwo, które należy kontynuować; obóz liberalny, który ma w swoim składzie osoby jak Trzaskowski i Budka, nie realizował solidarnościowych wartości - mówi premier Mateusz Morawiecki tygodnikowi "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Rafał Trzaskowski polityka wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza

"Uzyskaliśmy najlepsze możliwe rozwiązania". Premier o sprawie praworządności na szczycie UE

"Wiele sił w Europie jest bardzo rozczarowanych, że te ustalenia wyglądają tak, a nie inaczej, że Polska otrzymała tak ogromne fundusze, a jednocześnie mechanizm tzw. praworządności jest ujęty tak, że media mówią o zwycięstwie Polski"  - mówi premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Unia Europejska budżet ue premier

Premier: dramat Treblinki i innych miejsc kaźni II wojny światowej zapiszemy w pamięci pokoleń

"Czcimy pamięć poległych w tej nierównej walce i oddajemy hołd wszystkim ofiarom Holokaustu" - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników obchodów 77. rocznicy buntu więźniów obozu zagłady Treblinka II. "Dramat Treblinki i innych miejsc kaźni II wojny światowej zapiszemy w pamięci pokoleń" - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki II wojna światowa

"Dowód męstwa i gotowości poniesienia ofiar w obronie ojczyzny". Premier o Powstaniu Warszawskim

- Powstanie Warszawskie było bohaterskim, okupionym ogromną daniną krwi wyzwoleniem spod ludobójczej okupacji dużej części polskiej stolicy; dowodem męstwa, determinacji i gotowości poniesienia ofiar przez Polaków walczących w obronie ojczyzny - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie historia Polski II wojna światowa Mateusz Morawiecki premier HISTORIA