X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marta Lempart

"W Polsce nie ma nastrojów rewolucyjnych". Prof. Mieczysław Ryba o Strajku Kobiet

- Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP, teraz Strajk Kobiet - wszystkie miały swoje 5 minut tylko. Później już to wszystko przygasało. Nie ma nastrojów rewolucyjnych w Polsce w tej skali, której oni by oczekiwali. A politycy kalkulują proporcje sił. Jeśli jest ktoś niepotrzebny, nic nie dodaje, a nie daj Boże jeszcze obciąża, to takiego kogoś się po prostu najnormalniej w świecie odstawia na bok - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL-u.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba POLSKA polityka strajk kobiet Marta Lempart opozycja

Prof. Jabłoński: Lewica zyskała nową twarz. Jednym ruchem odcięła się od Marty Lempart

- Lewicy udało się odciąć od Marty Lempart i jej towarzyszek jednym sensownym ruchem. Lewica zyskała nową twarz. Jest ona połączona w pewien sposób z Aleksandrem Kwaśniewskim. To on jako pierwszy publicznie, zdecydowanie zaapelował, żeby ponad podziałami politycznymi popierać Fundusz Odbudowy - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Prawo i Sprawiedliwość strajk kobiet Marta Lempart Krajowy Program Odbudowy PiS Aleksander Kwaśniewski

Festiwal hipokryzji polityków opozycji. "Wspierają" osoby z zespołem Downa, a chcą aborcji na życzenie

Corocznie 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Na znak solidarności z osobami chorymi wielu ludzi zakłada skarpetki nie do pary. W akcji wzięło udział część polityków opozycji. Sęk w tym, że te same osoby popierają aborcję na życzenia i angażują się w Strajk Kobiet. Jak to możliwe, że godzą te dwa, wzajemnie wykluczające się, poglądy?
Zobacz więcej na temat:  aborcja zespół downa dziecko dzieci społeczeństwo opozycja Lewica Razem Marta Lempart POLSKA

Borowiak: gdy uczestniczki Strajku Kobiet mówią, że idą po wszystko, to zapewne idą po władzę i obalenie rządu

- Przez uczestników protestów Strajku Kobiet została przesunięta kolejna granica. W ubiegłym roku były ostrzeżenia, wulgaryzmy, zniszczenia budynków. Następnie zapowiedź, że nie będą robić tego, co mieści się w granicach prawa, ale to, co czują. Teraz padło hasło: idziemy po wszystko - powiedziała Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Adrian Klarenbach strajk kobiet Marta Lempart aborcja demonstracje

"Wreszcie opowiedziała się za legalizacją". Lempart chwali PO za propozycje ws. aborcji

- To, że wszystkie partie zajęły stanowisko, to, że ja teraz mogę mówić, która partia co mówi o aborcji, to jest wielki sukces ludzi - powiedziała w rozmowie z Radiem ZET Marta Lempart. Jej zdaniem, "PO wreszcie opowiedziała się za legalizacją, a nie kompromisem, który jest zakazem". - To jest kwestia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i kobiet w Platformie - dodała Marta Lempart. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aborcja Marta Lempart Platforma Obywatelska

Jastrzębowski: opozycja straciła tożsamość, Strajk Kobiet traci na znaczeniu

- Opozycja nie wie jak się zachowywać, straciła swoją tożsamość. Platforma Obywatelska - chadecka partia - zastanawia się nad tym, jakie stanowisko ma podjąć w sprawie aborcji. Natomiast Strajk Kobiet i pani Marta Lempart będą tracić znaczenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku. Gośćmi audycji byli także: Dawid Wildstein z TVP i Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska strajk kobiet Marta Lempart opozycja

"Stała się wrogiem własnej rewolucji". Siewiereniuk-Maciorowska o Lempart

- Marta Lempart jest już niewygodna, zużyła się, krytykują ją ludzie z jej własnego grona. Ten schemat powtarzał się podczas rewolucji francuskiej i bolszewickiej - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal "Dzień Dobry Białystok"), komentując informacje, że politycy opozycji odcinają się od liderki Strajku Kobiet. Gościem audycji był również Marian Kowalski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet Marta Lempart społeczeństwo Polskie Radio 24 Michał Rachoń aborcja

"Lempart stała się nieco kłopotliwa". Niespodziewany komentarz w TOK FM

- Twarz Marty Lempart, niestety mówię to z przykrością, na czele Strajku Kobiet stała się nieco kłopotliwa. Ten radykalizm na dłuższą metę ludzi nie porywa i to widać teraz po protestach, które są o wiele mniej liczne - powiedziała na antenie TOK FM dziennikarka "Kultury Liberalnej" Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
Zobacz więcej na temat:  Marta Lempart strajk kobiet aborcja protest społeczeństwo POLSKA

Tomasz Sakiewicz: opozycja będzie miała przez Martę Lempart ogromny kłopot wizerunkowy

- Marta Lempart jest idealnym wyobrażeniem przeciwnika PiS - agresja, przemoc, nawoływanie do obalenia rządu. Nie może być lepszego prezentu dla PiS niż ona - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, publicysta, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Antoni Trzmiel POLSKA protest aborcja prawa człowieka strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny Warszawa Tomasz Sakiewicz Michał Rachoń Marta Lempart opozycja

Publicysta: siła protestów nie wynika do końca ze sprawy aborcji, napędza je niezgoda na wyniki wyborów

- Wydaje się, że siła i agresja protestów nie wynika do końca ze sprawy aborcji. Wydaje się, że głównym elementem, który jest sprężyną napędzającą te protesty, jest niezgoda na wynik wyborów z jesieni. Część polskiego społeczeństwa uważa, że ma zawsze rację i ich poglądy są najbardziej światłe i tylko one mogą być realizowane i mogą wygrywać. Każde inne opinie, sądy mogą być tylko mniejszościowe, mogą być elementem tworzącym kontrast dla światłych poglądów - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z Radia Wnet. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny protest aborcja Marta Lempart lewica Tadeusz Płużański