X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marek Pyza

Marek Pyza: radnym brakuje elementarnej wiedzy historycznej

- Można by wymienić długą listę ludzi, po których nie spodziewalibyśmy się takiego zachowania, jak radnych Żyrardowa. Trzeba wciąż walczyć z postkomuną i świetnym pomysłem jest inicjatywa IPN, aby edukować radnych w tym zakresie, bo brakuje im elementarnej wiedzy historycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Pyza z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA historia Polski dekomunizacja wybory prezydenckie Donald Tusk PSL-Koalicja Polska Władysław Kosiniak-Kamysz IPN Andrzej Duda Żyrardów Białystok Jerzy Jachowicz Marek Pyza

Marcin Wikło: historię Smoleńska należy opowiadać od początku

Mija dziewięć lat od katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób - w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką. - Staramy się wyjaśniać różne mity, które przez lata narosły wokół tego wydarzenia, skala dezinformacji jest potworna, tę historię należy opowiadać od początku – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło. - Dezinformacja zaczęła się natychmiast, w pierwszych minutach po katastrofie – przypominał Marek Pyza.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk 2019 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Marek Pyza Marcin Wikło

„Paweł Adamowicz jest wszechwładny w Gdańsku”

- Paweł Adamowicz jest wszechwładny w Gdańsku i wszyscy o tym doskonale wiedzą. O Gdańsku mówi się, że to miasto deweloperów, że z prezydentem da się załatwić wszystko. Sprawa Amber Gold pokazuje, że na szczytach Urzędu miasta Gdańska deweloperzy mogli załatwić wszystko z dużym prawdopodobieństwem, często za łapówkę – mówił w audycji Kulisy Spraw dziennikarz tygodnika "Sieci" Marek Pyza. Opowiadał także o kolejnych zarzutach postawionych prezydentowi Gdańska przez prokuraturę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk Paweł Adamowicz prokuratura Marek Pyza Amber Gold CBA

Kiedy koniec śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej?

– Dopóki gospodarzem Kremla będzie Władimir Putin, nie poznamy całej prawdy o tym, co stało się 10 kwietnia 2010 roku – mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, dziennikarz Telewizji Polskiej. Jak podkreślał na naszej antenie, trudno się spodziewać, by bezsporne zakończenie sprawy możliwe było w najbliższym czasie. O katastrofie smoleńskiej mówili też w PR24 Marek Pyza i Piotr Zaremba z "Sieci", Wojciech Mucha z "Gazety Polskiej", Samuel Pereira z TVP Info, a także publicystki – Maria Dłużewska i Ewa Stankiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Cezary Gmyz Wojciech Mucha Maria Dłużewska Marek Pyza Samuel Pereira

Pyza: o zwrocie wraku możemy na długi czas zapomnieć

Wierzę, że tę katastrofę da się wyjaśnić bez części dowodów - mówi dziennikarz Marek Pyza, który od samego początku uważnie śledzi postępy w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. O tym, co już bezspornie udało się ustalić podkomisji smoleńskiej, mamy dowiedzieć się z raportu technicznego, który ma zostać przedstawiony przy okazji 8. rocznicy katastrofy. W rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Marek Pyza tłumaczy, dlaczego to nienajlepszy pomysł i mówi o ostatnich postępach śledztwa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Marek Pyza

"Waldemar Pawlak to bardzo niebezpieczny człowiek"

W poniedziałek w tygodniku „Sieci” ukaże się tekst Marka Pyzy i Marcina Wikło "Człowiek z Moskwy w Warszawie” opowiadający o kulisach negocjacji z Moskwą ws. Gazociągu Jamalskiego i innych polsko-rosyjskich projektów elektroenergetycznych. W audycji Gorący Temat rozmowa z współautorem tekstu Markiem Pyzą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Waldemar Pawlak bezpieczeństwo energetyczne Gazprom Marek Pyza korupcja gaz ziemny POLSKA

Marcin P. przed komisją śledczą. Komentarze publicystów

– Dla Marcina P. przesłuchanie przed komisją śledczą ds. Amber Gold to z jednej strony chodzenie po polu minowym, a z drugiej szansa na przedstawienie własnej wersji zdarzeń – komentował w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”. Na naszej antenie o zeznaniach byłego szefa Amber Gold mówili również Karol Gac z „Do Rzeczy” i Marek Pyza, publicysta „wSieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold komisja śledcza Sejm Marek Pyza

Szokujące wyniki ekshumacji. "Bezczeszczenie zwłok"

Prokuratura Krajowa potwierdziła, że w trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego znalazły się szczątki innych osób. W ten sposób prokuratura odniosła się do doniesień dziennika „Fakt”, który w poniedziałkowym wydaniu napisał, że w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie w Smoleńsku, znaleziono szczątki jeszcze siedmiu innych osób. O ekshumacji ciała generała mówił w audycji Gorący Temat Marek Pyza z tygodnika „wSieci”.
Zobacz więcej na temat:  Prokuratura Krajowa katastrofa smoleńska ekshumacja fakt Marek Pyza

"Sędziowie czują się elitą stojącą ponad prawem"

Spór wokół Trybunału Konstytucyjnego i zapowiedzi ze strony PiS dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości powodują zaostrzenie stanowisk i politycznego sporu. Kongres, w zamierzeniu organizatorów, ma potwierdzić jednomyślność sędziów. O zbliżającym się kongresie dyskutowali w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga (Rzeczpospolita) i Marek Pyza (W Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Marek Pyza polityka sądownictwo Trybunał Konstytucyjny