X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marcin Przydacz

Zakończyło się spotkanie prezydenta i ministrów. Tematem sytuacja w regionie i bezpieczeństwo Ukrainy

Prezydent Andrzej Duda podczas narady w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego rozmawiał o sytuacji w regionie, współpracy sojuszniczej i bezpieczeństwie Ukrainy. W spotkaniu uczestniczyli także minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, szef MON Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz szef BBN Paweł Soloch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Ukraina polityka NATO Zbigniew Rau Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński Marcin Przydacz Rosja

"Jest gotowość do przygotowania kolejnych sankcji wobec Rosji". Wiceszef MSZ ujawnia

- To sankcje na wypadek eskalacji, działań Rosji, które miałyby być realizowane czy to na terytorium Ukrainy, czy w przestrzeni cybernetycznej, mające na celu destabilizację - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia o gotowości przygotowania sankcji na Rosję, wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Przydacz MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych OBWE dyplomacja Rosja USA Unia Europejska Ukraina

Wiceszef MSZ: trzeba mówić twardym językiem, bo oczekiwania Rosji nigdy się nie kończą

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz, po nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej w Breście, ocenił, że "ryzyko inwazji na Ukrainę ze strony Rosji jest poważne". - Zobowiązaliśmy instytucje, głównie Europejską Służbę Działań Zewnętrznych, dyplomację europejską, do przygotowania listy potencjalnych sankcji do wprowadzenia w sytuacji eskalacji, nie tylko działań zbrojnych - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Unia Europejska NATO Ministerstwo Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz konflikty międzynarodowe polityka granica kryzys na granicy Rosja

Nieformalne spotkanie szefów MSZ. Przydacz: Kremlowi trzeba wysłać jasny komunikat

- Niezbędne jest wysłanie Kremlowi jasnego komunikatu, że UE jest gotowa do zdecydowanej odpowiedzi w postaci dotkliwych sankcji w razie eskalacji ze strony Rosji - powiedział cytowany w komunikacie MSZ wiceszef resortu Marcin Przydacz podczas nieformalnego spotkania szefów MSZ państw członkowskich UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO Rosja Ukraina USA konflikty międzynarodowe Marcin Przydacz Unia Europejska

Demonstracje i krwawe zamieszki w Kazachstanie. Wśród poszkodowanych nie ma Polaków

Na terytorium Kazachstanu w tym momencie znajduje się około 100 obywateli Polski; są w kontakcie z naszymi placówkami; nie notowaliśmy żadnych poszkodowanych - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Demonstracje w całym Kazachstanie wybuchły 2 stycznia i przerodziły się w gwałtowne starcia z wojskiem i policją. Manifestanci początkowo protestowali przeciwko podwyżce cen gazu LPG używanego do tankowania samochodów, później ich postulaty przerodziły się w żądania polityczne.
Zobacz więcej na temat:  Kazachstan Marcin Przydacz zamieszki demonstracje Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja

"Rosjanie nie udzielają wsparcia bezkosztowo". Wiceszef MSZ o sytuacji w Kazachstanie

- W sprawie rosyjskiego wsparcia dla obecnych władz Kazachstanu nie wypowiedziała się Rada Bezpieczeństwa ONZ. Z całą pewnością jest to czynnik, który przechyla szalę na stronę aktualnie rządzących w tym kraju. Poza tym Rosjanie nie udzielają pomocy bezkosztowo - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Przydacz Rosja ŚWIAT Kazachstan

Polska przewodniczy OBWE. Przydacz: tematyka bezpieczeństwa będzie dominować

- Nasze priorytety co do polityki wschodniej się nie zmieniają, ale nasza rola w OBWE będzie polegała na doprowadzeniu do dialogu. Tematyka wokół Ukrainy będzie dominować - powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Przydacz MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Katarzyna Gójska OBWE dyplomacja

Przydacz: aby doprowadzić do spadku cen energii, potrzeba reformy systemu ETS

- Ceny emisji wzrosły 5-krotnie, na tym rynku działają środowiska, które chcą zarobić. Jednocześnie wprowadza to atmosferę, gdzie ceny energii uzyskiwanej ze spalania węgla bardzo silnie rosną. Temu systemowi należy się mocno przyjrzeć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa energetyka Marcin Przydacz Sygnały Dnia energia elektryczna emisja co2 Unia Europejska

"Wszyscy zgodzili się, że należy postawić tamę zamiarom Putina". Przydacz o rozmowie Bidena z przywódcami B9

- Wszyscy zgodzili się, że należy twardo postawić tamę agresywnym zamiarom prezydenta Rosji Władimira Putina - powiedział Marcin Przydacz, wiceszef MSZ, odnosząc się do rozmowy prezydenta USA Joe Bidena z przywódcami Bukareszteńskiej Dziewiątki, która dotyczyła Ukrainy i kryzysu przy granicach NATO.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja Stany Zjednoczone Joe Biden Władimir Putin Marcin Przydacz Bukareszteńska dziewiątka