X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marcin Horała

Możliwe doniesienie do prokuratury dot. m.in. b. ministra rządu PO-PSL

Komisja śledcza do spraw VAT proponuje projekt uchwały ws. zawiadomienia do prokuratury dot. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Jana Vincenta-Rostowskiego, Macieja Grabowskiego i Andrzeja Parafianowicza. Miało do niego dojść w okresie od 2010 do 2013 roku. W tym czasie Rostowski był ministrem finansów w rządzie PO-PSL, a pozostali wiceministrami w tym resorcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA komisja śledcza vat Marcin Horała

Donald Tusk przed komisją VAT. "Uwiarygodnienie narracji PiS"

Donald Tusk zeznawał przed komisją ds. VAT. Jarema Piekutowski uważa, że były premier podczas przesłuchania "odwracał uwagę od tego, co jest najistotniejsze", Mateusz Kosiński ocenił, iż "tylko ludzie zainteresowani polityką zwrócii uwagę" na to wydarzenie. Według Jakuba Maciejewskiego polityk "pokazał, że nie miał woli politycznej, żeby ukrócić te gigantyczne karuzele VAT".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA debata Donald Tusk komisja śledcza vat Marcin Horała polityka

K. Zioło-Pużuk: w przesłuchaniu D. Tuska chodziło o występ

- Żadna z komisji sejmowych do niczego specjalnie nie doszła. W poniedziałkowym przesłuchaniu Donalda Tuska chodziło o występ. Były premier wypadł przed komisją dobrze. Był pewny siebie - stwierdziła dr Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego). Gośćmi audycji byli także Jerzy Mosoń ("Polish Market", fundacja FIBRE) oraz Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA debata Donald Tusk komisja śledcza vat Marcin Horała

E. Królikowska-Alvis: wypowiedzi D. Tuska - skandaliczne

- Donald Tusk podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą ds. VAT udowodnił, że opozycja jest jeszcze w starych, dobrych czasach, ale dobrych dla niej, a nie społeczeństwa - powiedziała Elżbieta Królikowska-Avis z portalu "wPolityce.pl". - Były premier straszliwie "jeździł" po komisji, do tego stopnia przejmował kontrolę, że to on przesłuchiwał posłów - stwierdził Adam Buła z "Polski The Times".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA debata Donald Tusk komisja śledcza vat Marcin Horała

M. Horała: mamy dowody na M. Szczurka ws. wyłudzeń VAT

- W styczniu 2015 r., kiedy publicznie było już wiadomo, że są ogromne wyłudzenia VAT, urzędnicy z Ministerstwa Finansów przygotowali dokument, jakie zmiany w prawie trzeba zrobić, żeby uszczelnić ten system. To decyzją ówczesnego ministra Mateusza Szczurka zostało zablokowane - tak o przyczynie domagania się ukarania go powiedział w "Sygnałach dnia" poseł PiS Marcin Horała, przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Horała komisja śledcza vat Mateusz Szczurek

Marcin Horała: PiS stoi na straży wartości milionów Polaków

- Dla PSL wejście do Koalicji Europejskiej to było wręcz samobójstwo. Te głosy przepłynęły do PiS - stwierdził Marcin Horała. - W PiS mamy długą ławkę. Na sukces wyborczy w wielu wypadkach pracowała cała lista - dodał w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Horała podatek VAT komisja śledcza Prawo i Sprawiedliwość PiS Nowa Piątka PiS Jarosław Kaczyński