X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Marcin Horała

Początek budowy CPK w 2023 r. Horała: trwają prace przygotowawcze dla prawie 1000 km linii kolejowych

- Trwają prace przygotowawcze dla prawie 1000 km linii kolejowych, są plany na budowę tunelu kolejowego pod Łodzią, a jeśli chodzi o sam CPK, niebawem przeprowadzimy dokładną delimitację wariantu inwestorskiego - poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura kolej centralny port komunikacyjny drogi inwestycje Marcin Horała

"To jest ten rynek, na którym możemy zarobić". Marcin Horała o potrzebie budowy CPK

- Jesteśmy teraz w trakcie bardzo intensywnego lata podpisywania umów na studia techniczne, ekonomiczne i środowiskowe, czyli ostatni etap prac przygotowawczych dla kolejnych odcinków linii kolejowych - mówił w Polskim Radiu 24 o przygotowaniach do budowy CPK - pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA centralny port komunikacyjny transport infrastruktura Marcin Horała społeczeństwo

Horała o unijnym pakiecie klimatycznym: trzeba skupić się na tym, co jest korzystne dla Polski

- Powinniśmy się skupić na tych częściach pakietu, które mogą być dla nas korzystne, a są takie, i starać się w dyskusji, by były jak najbardziej rozszerzone, a te, które są niekorzystne, jak najmniejsze - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o nowym unijnym pakiecie klimatycznym Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Horała POLSKA Sygnały Dnia polityka zjednoczona prawica Unia Europejska ekologia emisja co2 GOSPODARKA

Zmiany systemu odszkodowań za wywłaszczenie. Horała: Polska ma mieć najbardziej przyjazny w Europie system

Wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała zapowiedział zmianę systemu odszkodowań za wywłaszczenie na inwestycje celu publicznego, jak drogi lub koleje. Na konferencji prasowej w kancelarii premiera poinformował, że projekt odpowiedniej ustawy trafił do zespołu programowania prac rządu. Zaprosił do konsultowania jej założeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Horała społeczeństwo polityka

Horała: nasza koalicja już kilka zgrzytów przeżyła i rządzi dalej z korzyścią dla Polaków

- To niedobrze, że formacja pana wicepremiera Gowina nie głosowała razem z koalicją, ale to nie znaczy, że wystąpiła z koalicji, wicepremier nadal jest wicepremierem tego rządu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, odnosząc się do głosowania ws. poparcia kandydatury Lidii Staroń na RPO.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład podatki pieniądze Marcin Horała POLSKA polityka Sygnały Dnia polityka zjednoczona prawica Grzegorz Jankowski

"Moment niezamierzonej szczerości". Horała nt. słów Trzaskowskiego o "odzyskiwaniu instytucji"

Podczas wizyty w Gdańsku Rafał Trzaskowski mówił o konieczności "odpolitycznienia wszystkich instytucji zawłaszczonych przez PiS". Do wypowiedzi prezydenta Warszawy odniósł się wiceminister infrastruktury Marcin Horała. - Powiedział o dwa zdania więcej, niż by chciał - skomentował polityk PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Marcin Horała media publiczne

"Nie można wyobrazić sobie PiS-u bez Jarosława Kaczyńskiego". Horała o wyborach nowych władz partii

- Pozycja pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niepodważalna. Myślę, że nikt nie wyobraża sobie innego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo cieszymy się, że będzie on kandydował na kolejną kadencję - powiedział w niedzielę wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka PiS Polski Ład Jarosław Kaczyński Marcin Horała Kacper Płażyński

Centralny Port Komunikacyjny. Wiemy, kto przygotuje linię kolejową Warszawa-Łódź

Spółka odpowiedzialna za budowę  Centralnego Portu Komunikacyjnego zawarła kontrakt na prace przygotowawcze do budowy pierwszego odcinka Kolei Dużych Prędkości. Między Warszawą, CPK i Łodzią pociągi będą jeździły w pierwszym etapie z prędkością do 250 kilometrów na godzinę. W przygotowaniu są już następne odcinki kolejowych "szprych", które uzupełnią istniejącą sieć i skrócą czasy przejazdów dla pasażerów z całej Polski.
Zobacz więcej na temat:  kolej GOSPODARKA infrastruktura Marcin Horała Warszawa kolejnictwo społeczeństwo transport POLSKA

Hiszpania partnerem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Podpisano porozumienie o współpracy

Polskie i hiszpańskie firmy mają bliżej współpracować przy rozwoju Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zakłada to porozumienie podpisane podczas polsko-hiszpańskich konsultacji międzyrządowych w Alcalá de Henares pod Madrytem. Rozmowy pod przewodnictwem premierów Mateusza Morawieckiego i Pedro Sancheza zakończyło podpisanie kilku porozumień o współpracy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Hiszpania POLSKA centralny port komunikacyjny Mateusz Morawiecki Marcin Horała GOSPODARKA