X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Małgorzata Raducha

Droga od bezdomności ku pomaganiu innym. Filantrop XXI wieku

Co to znaczy być filantropem w XXI wieku, jak dzielić się dobrem, którego nie ma się zbyt wiele? Przemysław Przybecki, prezes Zarządu Fundacji św. Marka opowiedział na antenie Programu 1 dramatyczną historię swojego życia, drogę, która prowadziła od bezdomności do bezinteresownej pomocy innych ludziom. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Kotański Monar społeczeństwo pomoc społeczna bezdomność senior Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha alkoholizm

Jak utrzymać porządek na biurku lub w najbliższym otoczeniu?

Część osób odnajduje się w bałaganie i jeżeli nagle uporządkuje się im otoczenie, to mogą mieć problem ze znalezieniem potrzebnej rzeczy, np. dokumentu. - Ja uważam, że jeśli mamy uporządkowane biurko lub przestrzeń wokół nas, to mamy porządek w głowie - mówi Maria Ernst Zduniak, pierwsza w Polsce declaterka - specjalistka od metamorfoz otoczenia, w tym - nauki sprzątania wokół siebie. 10 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Sprzątania Biurka.
Zobacz więcej na temat:  czystość biuro Małgorzata Raducha

"Pozycja outsidera jest bardzo wygodna". Sikorowski podsumowuje swoją karierę

- Biorąc pod uwagę, że show-biznes jest drapieżny, a walka w nim trwa cały czas, to pozycja outsidera, który jednak w dalszym ciągu spotyka się z publicznością, jest bardzo wygodna - mówi o sobie w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Sikorowski. Czy rzeczywiście ten popularny artysta może czuć się outsiderem, jeśli jego piosenki od pięciu dekad nuci cała Polska?
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Sikorowski Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha

Katarzyna Stoparczyk: rozmowy z dziećmi pomagają w rozmowach z dorosłymi

Jednostka miary… "pieczka", o której opowiada Franciszek Pieczka, wszystkie nowe i zagubione kapelusze Tomasza Stańki, zakręty Krzysztofa Hołowczyca, emaliowane sowy Lecha Janerki i ołówki Jerzego Pilcha – bohaterów i jednocześnie rozmówców Katarzyny Stoparczyk łączy tytułowe pytanie ze zbioru wydanych właśnie wywiadów "Jak mieć w życiu frajdę?".
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Stoparczyk Franciszek Pieczka Jerzy Pilch Kamil Stoch Małgorzata Raducha

"Matrix" znowu w kinach. Skąd bierze się fenomen tego filmu?

- Idźmy za Neo, który po latach wiedzie zwyczajne życie w San Francisco i łyka zlecone przez psychoterapeutę niebieskie pigułki, aż do momentu, w którym Morfeusz daje mu czerwoną. Wtedy umysł Neo otwiera się ponownie na Matrix - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Raducha. Do polskich kin właśnie trafił długo wyczekiwany "Matrix Zmartwychwstania", czyli czwarta część tego kultowego filmu.
Zobacz więcej na temat:  kino FILM premiera Anna Stempniak Małgorzata Raducha

Ewa Szykulska odczarowuje słowo "starość". "To tylko kolejny etap życia"

Artystka, przed którą życie postawiło nie tylko aktorskie zadania, nie uciekająca przed czasem ani nie ścigająca się z młodszymi, a wciąż fascynująca – Ewa Szykulska – odczarowuje słowo "starość". - Nas, aktorów to dotyczy tak samo, jak panią, która pracowała na kasie w supermarkecie i jak panią, która sprzątała - zauważa.
Zobacz więcej na temat:  senior starość aktorstwo Małgorzata Raducha Ewa Szykulska

Pan Wołodyjowski. Człowiek, który dla narodu nie zawaha się przed ostatecznością

Dokładnie 52 lata temu miała miejsca premiera pierwszego odcinka serialu Pawła Komorowskiego "Przygody pana Michała". Równolegle kręcono wersję kinową - "Pana Wołodyjowskiego" w reżyserii Jerzego Hoffmana. - Wyczułem, że w tym człowieku bije wielkie serce Polaka - mówił Tadeusz Łomnicki, który wcielił się w obu produkcjach w rolę Michała Wołodyjowskiego. Kim dla Polaków stała się ta postać?
Zobacz więcej na temat:  Henryk Sienkiewicz Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha Tadeusz Łomnicki film polski serial

Wspominamy Andrzeja Zaorskiego. "Swoją chorobę potraktował jako wyzwanie"

- Lekcja pokory, ale i hartu ducha, jest udziałem tylko największych, którzy zarówno scenę, jak i estradę, traktowali z najwyższą powagą i szacunkiem - wspomina w Programie 1 Polskiego Radia zmarłego Andrzeja Zaorskiego Małgorzata Raducha. Znany aktor, satyryk, twórca słuchowisk radiowych i programów telewizyjnych odszedł od nas w ostatnią niedzielę w wieku 79 lat.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski Wszystkich Świętych Małgorzata Raducha Andrzej Zaorski

Studentem można być w każdym wieku. "Spełniamy swoje marzenia"

Uniwersytety Trzeciego Wieku cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. - Wspólne działania dają więcej satysfakcji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Danuta Mońka z okolic Łowicza. Dlaczego, będąc studentką bądź studentem, metryka nie jest taka ważna? Skąd bierze się zainteresowanie zajęciami dla trochę starszych studentów?
Zobacz więcej na temat:  senior Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha NAUKA studia

Wzruszające wspomnienia córki "Teddy'ego" Pietrzykowskiego

Żołnierz Wojska Polskiego, jeden z pierwszych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski na kartach historii zapisał się nie tylko jako bohater, który uniknął zagłady, ale także jako wybitny pięściarz. - Był człowiekiem wielkiej odwagi, a to była wspaniała postawa w tamtych momentach - mówiła w radiowej Jedynce Eleonora Szafran, córka legendarnego pięściarza, autorka książki "Mistrz. Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski". 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raducha kino Piotr Głowacki literatura historia Polski

Arkadiusz Gołębiewski o XIII edycji Festiwalu Filmowego NNW

29 września rozpocznie się XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdyni. - Opowiadanie o czasach osadzonych w latach 40. i 50. jest bardzo żywe i te następne historie czekają na opowiedzenie w sposób dobry, filmowy - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor i pomysłodawca festiwalu. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raducha FILM Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci Arkadiusz Gołębiewski