X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Kardiochirurg: wyzwaniem jest zapewnienie opieki pacjentom z chorobami innymi niż COVID-19

 - Żadne inne choroby nie zniknęły i nie odpuściły. Mało tego, koronawirus powoduje też inne choroby, związane na przykład ze wzmożonym krzepnięciem krwi - mówi w audycji "W otwarte karty" w Programie 1 Polskiego Radia kardiochirurg ze szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie leczeni są pacjenci z koronawirusem, profesor Piotr Suwalski. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie medycyna infografika

"Opozycja osłabia pozycję Polski". Politycy komentują wydarzenia tygodnia

- Nie wyciągajmy sporów poza granice Polski, bo to nas osłabia. Jeżeli ktoś widzi, że jesteśmy podzieleni, traktuje nas jako słabszego negocjatora - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Szramka z Kukiz'15. W audycji "Sztuka Słuchania" dyskutowali także Jan Mosiński (PiS), Norbert Kaczmarczyk (Solidarna Polska) i Andrzej Szejna (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Parlament Europejski opozycja rząd Mateusza Morawieckiego budżet unijny polityka Jan Mosiński Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Dr Artur Zaczyński: wypełnienie szpitala na Stadionie Narodowym pokazuje, że jest potrzebny

 - Wypełnienie pokazuje, że szpital jest potrzebny. Mamy obecnie 48 pacjentów, gdybyśmy umieścili i ich w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, musielibyśmy zatrzymać działalność w szpitalu przy Wołoskiej - mówi w audycji "W otwarte karty" w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala MSWiA, odpowiedzialny za tworzenie Tymczasowego Szpitala na Stadionie Narodowym. Gość Jedynki zaznacza, że szpital tymczasowy ma odciążać inne szpitale w razie przeciążenia.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie medycyna POLSKA społeczeństwo Stadion Narodowy

"Musimy reagować elastycznie". Minister infrastruktury o kondycji kolei w czasie pandemii

- Dezynfekcja pociągów i dworców jest prowadzona regularnie. Mam nadzieję, że pomimo tej trudnej sytuacji przewoźnicy poradzą sobie ekonomicznie. My natomiast - jako ministerstwo - musimy reagować bardzo elastycznie - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.
Zobacz więcej na temat:  kolej PKP PKP Intercity podróże komunikacja infrastruktura pociągi ministerstwo infrastruktury Andrzej Adamczyk Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Polskie Radio 24 POLSKA

Wirusolog: jeżeli chcemy powrotu do normalności, zostańmy w domach

- Nieważne z jakiego powodu się gromadzimy, czy ze względów politycznych czy robimy imprezę, na której będzie więcej niż 10 osób, robimy krzywdę sobie i społeczeństwu - mówi w audycji w "W otwarte karty" w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka Szarowska, wirusolog, pełnomocnik dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie ds. COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie medycyna

Marek Suski: mimo pięknej idei Marszu Niepodległości doszło do wybryków chuligańskich

- Do tych, którzy chcieli zamanifestować radość z odzyskania niepodległości, dołączyły grupy chuliganów, które napadały na policjantów. I z pięknej idei Marszu (...) wyszło to, że dzisiaj rozmawiamy na temat tego, co się stało, i że zamiast marszu radości mieliśmy wybryki chuligańskie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Suski. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Paweł Kowal z KO, Beata Maciejewska z Lewicy i Mariusz Kałużny z SP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Marek Suski Paweł Kowal POLSKA polityka Marsz Niepodległości 11 listopada Święto Niepodległości Święto Niepodległości 2020 Warszawa

Jacek Sasin: włączenie spółek skarbu państwa do walki z COVID-19 ochroniło wiele istnień

- Aby skutecznie chronić życie i zdrowie Polaków niezbędne było użycie wszystkich instrumentów, nawet tych w gospodarce, czyli włączenia spółek skarbu państwa do walki z COVID-19 - mówił w audycji "W otwarte karty" w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin polityka koronawirus Małgorzata Raczyńska-Weinsberg COVID-19 Koronawirus w Polsce

Działania Orlenu w walce z pandemią. Daniel Obajtek: musimy spełniać zadania społeczne

- Ja uważam, że nic nadzwyczajnego nie robimy. Dla mnie jest to ważne, by zabezpieczać rynek, by zabezpieczać swoich klientów. To są również obywatele naszego wspaniałego państwa i musimy ich chronić. Firma o tak dużych rozmiarach musi spełniać zadania społeczne - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA PKN Orlen Daniel Obajtek Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Orlen koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia