X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Magdalena Skajewska

Kamil Zajączkowski: do Afryki nie dotarła jeszcze ani jedna szczepionka przeciwko COVID-19

Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej uznali, że obywatele Unii powinni być szybciej szczepieni przeciwko COVID-19. W obliczu mutacji wirusa rozważano możliwość dostaw nowych preparatów, jeszcze przed ich formalnym zatwierdzeniem. Była też zgoda, że koncerny farmaceutyczne powinny dotrzymywać zobowiązań, dotyczących terminu i wielkości dostaw. Analityk uważa, że Unia powinna pomóc Afryce w dostępie do szczepionek.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 koronawirus Afryka Unia Europejska Magdalena Skajewska pandemia ŚWIAT szczepienia szczepionka

Andrzej Dąbrowski: Joe Biden opowiedział się po stronie krytyków poprzedniego prezydenta

- Joe Biden w swoim inauguracyjnym wystąpieniu wzywał do zakopania w USA politycznego topora wojennego, a z drugiej strony natychmiast zabrał się do "odkręcania" tego, co jego poprzednik sformułował w swoich decyzjach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dąbrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Czy Stany Zjednoczone nadal będą podzielone politycznie?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata USA Ameryka Północna Magdalena Skajewska Waszyngton Joe Biden Andrzej Dąbrowski

Michał Baranowski: atak na Kapitol był szokiem dla demokracji w USA

- Demokratom przede wszystkim chodzi w tym momencie o pociągnięcie Donalda Trumpa do politycznej odpowiedzialności, a być może po 20 stycznia również do odpowiedzialności kryminalnej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Baranowski z German Marshall Fund of the United States. Czy z powodu zamieszek na Kapitolu dojdzie do impeachmentu amerykańskiego prezydenta?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata USA Ameryka Północna Magdalena Skajewska Donald Trump Waszyngton Michał Baranowski Karol Wasilewski

Dr Nowaczewska: podsycanie atmosfery musiało wybuchnąć

W Waszyngtonie doszło do zamieszek na Kapitolu, w których zginęły 4 osoby. - Podsycanie atmosfery kiedyś musiało wybuchnąć, natomiast w ogóle nie sądziłam, że to przybierze taki obrót sprawy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Renata Nowaczewska. - Obawy budzi skala wydarzenia - dodaje Paweł Markiewicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata USA Ameryka Północna Joe Biden Magdalena Skajewska Donald Trump Waszyngton Marek Wałkuski

Marek Wałkuski: w USA dominuje poczucie szoku i zdumienia

- Niemal wszyscy w Stanach Zjednoczonych, zarówno z prawej, jak i z lewej strony sceny politycznej, są w szoku i podkreślają, że tego typu sytuacja w USA jeszcze nie miała miejsca - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o wczorajszych zamieszkach na Kapitolu Marek Wałkuski, korespondent PR w Waszyngtonie. Czy w stolicy Stanów Zjednoczonych jest już spokojnie?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata USA Ameryka Północna Joe Biden Magdalena Skajewska Donald Trump Waszyngton Marek Wałkuski

Wybory do Senatu w USA. Baranowski: to jest walka o wszystko

- Sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest teraz tak napięta, że nie można spodziewać się współpracy między partiami - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Baranowski z German Marshall Fund of the United States. W amerykańskim stanie Georgia rozstrzyga się właśnie ostateczny rozkład sił w Senacie, a tym samym przyszłość prezydentury Joe Bidena. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata USA Ameryka Północna Joe Biden Magdalena Skajewska Georgia Donald Trump

Prof. Małgorzata Zachara-Szymańska: Donald Trump nie da o sobie zapomnieć

Dziennik "Washington Post" ujawnił telefoniczną rozmowę prezydenta USA Donalda Trumpa z sekretarzem stanu Georgia Bradem Raffenspergerem, w której odchodzący prezydent nakłaniał rozmówcę do "znalezienia" takiej liczby głosów, by udało mu się prześcignąć w tym stanie wynik wyborczy Demokraty Joe Bidena. - Prezydent swoimi działaniami stara się podtrzymać uwagę tych, którzy na niego głosowali - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Małgorzata Zachara-Szymańska.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Stany Zjednoczone Georgia Magdalena Skajewska Ameryka Północna USA ŚWIAT

"Jestem zaskoczony wprowadzeniem obostrzeń w Polsce". Ekspert o walce z koronawirusem

Europejskie kraje zwiększają obostrzenia w związku z trwającą pandemią, a jednocześnie przygotowują się do rozpoczęcia akcji szczepień. Ich wzorem Polska wprowadziła daleko idące zakazy, które w praktyce mają doprowadzić do zatrzymania Polaków w domach w okresie świąt, Nowego Roku i zimowych ferii uczniów. - Jestem zaskoczony wprowadzeniem teraz obostrzeń w Polsce - mówi dr Jerzy Gryglewicz z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 zdrowie Magdalena Skajewska

Analityk OSW: Nagroda Sacharowa to nagroda dla białoruskiego społeczeństwa

Nagroda Parlamentu Europejskiego im. Sacharowa została w środę w Brukseli wręczona demokratycznej opozycji na Białorusi, reprezentowanej przez Radę Koordynacyjną - inicjatywę odważnych kobiet i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego. - To nie jest nagroda dla Komitetu, ale dla białoruskiego społeczeństwa, które się przebudziło - mówi Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Parlament Europejski nagroda Sacharowa Swiatłana Cichanouska Magdalena Skajewska

"Będą miały wpływ na atmosferę polityczną w USA". Talaga o oskarżeniach Trumpa ws. wyborów

Kolegium Elektorskie potwierdziło zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Wyniki listopadowych wyborów nadal kwestionuje Donald Trump. - Dotychczas nie zdarzało się, że prezydent, który obecnie rządzi, kwestionował wybór swojego następcy, jeżeli nie miał twardych dowodów w ręku - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata USA Unia Europejska Ameryka Północna Donald Trump Joe Biden Magdalena Skajewska Andrzej Talaga

"Dołączone do rozporządzenia o praworządności wytyczne nie mają mocy prawnej". Prof. Grosse o szczycie UE

Polska i Węgry groziły wetem, ale ostatecznie go nie zastosowały. Szczyt Unii Europejskiej ostatecznie przyjął pakiet budżetowy na lata 2021-2027 i dołączone do niego rozporządzenie wprowadzające mechanizm praworządności, które zostało obwarowane wytycznymi i warunkami co do możliwości jego użycia.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet ue budżet unijny fundusze unijne klimat dwutlenek węgla Magdalena Skajewska

Szczyt UE. Dr hab. Zajączkowski: obie strony będą negocjować bardzo mocno

Przywódcy państw członkowskich będą dyskutować na temat nowego budżetu Unii Europejskiej oraz funduszu odbudowy po pandemii. Czy podczas zbliżającego się szczytu zostanie w tej sprawie wypracowany kompromis? - Jeżeli miałoby dojść do przełamania impasu, decydujące godziny będą miały miejsce nie w czwartek, tylko w piątek - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr hab. Kamil Zajączkowski z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata Unia Europejska Magdalena Skajewska budżet unijny Jarosław Guzy Węgry

Prof. Gut: szczepionka przeciw COVID-19 ma surowe wymagania w logistyce

Brytyjczycy już od przyszłego tygodnia będą mogli szczepić się przeciwko koronawirusowi. Wielka Brytania jako pierwsza na świecie dopuściła do użycia szczepionkę opracowaną przez firmy Pfizer i BioNTech. - Wydaje się, że będzie to jedna z najbezpieczniejszych szczepionek - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Włodzimierz Gut, epidemiolog.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata Unia Europejska szczepionka koronawirus Magdalena Skajewska