X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Magdalena Skajewska

Prawo do użycia broni zostanie wpisane do konstytucji. Tak zdecydowali Czesi

Czeski Senat zatwierdził wpisanie do konstytucji prawa do użycia broni w obronie własnej bądź innych osób. To pokłosie petycji podpisanej przez ponad 100 tysięcy osób, będącej odpowiedzią na próby ograniczenia dostępu do legalnej broni m.in. przez unijną dyrektywę. - Ustawa w tej sprawie została dobrze przygotowana - mówi Šárka Jelínková z senackiego klubu KDU-ČSL.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata ŚWIAT Magdalena Skajewska Czechy broń Unia Europejska

Ekspert PISM o wizycie zastępcy amerykańskiego sekretarza stanu w Chinach: celem nie było szukanie ugody

Wiceminister spraw zagranicznych Chin zarzucił Stanom Zjednoczonym, że z Chin zrobiły wyimaginowanego wroga, żeby odwrócić uwagę od problemów wewnętrznych w USA. Wypowiedź zbiegła się z wizytą zastępcy sekretarza stanu USA Wendy Sherman. - Uważam, że impasu w stosunkach nie da się przerwać - ocenia Mateusz Piotrowski z PISM.
Zobacz więcej na temat:  Chiny Stany Zjednoczone sankcje sankcje USA Magdalena Skajewska

Prof. Włodzimierz Gut o przepustkach sanitarnych we Francji

Przepisy w sprawie tzw. przepustki sanitarnej zaczynają budzić kontrowersje wśród części Francuzów. Na ulicach tamtejszych miast protestowało przeciw nim 17 tysięcy osób. - W sytuacji, w której wyczerpała się pula chętnych do szczepień, każda metoda, która pozwoli zbliżyć się do odporności zbiorowej, jest metodą pożądaną. Zwłaszcza, jeżeli jest skuteczna - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Skajewska Więcej świata szczepienia szczepienia - raport Francja koronawirus

Dr Górka-Winter: mamy doniesienia o opanowywaniu kolejnych terytoriów przez talibów

Sytuacja w Afganistanie jest coraz gorsza. Kiedy wycofała się stamtąd przeważająca większość wojsk USA i NATO, talibowie zaczęli przejmować kolejne dystrykty. - Dzisiaj znajdujemy się w sytuacji pełnego chaosu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Beata Górka-Winter z Uniwersytetu Warszawskiego. Czy talibowie mogą przejąć władzę nad krajem?
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Skajewska Więcej świata Afganistan talibowie konflikty międzynarodowe

"USA chcą osiągnąć ten cel za pomocą dyplomacji". Dr Grabowski o porozumieniu nuklearnym

Prezydent elekt Iranu Ebrahim Raisi zapowiedział, że nie pozwoli, by negocjacje nuklearne toczyły się tylko dla samych negocjacji. - Izrael i USA chcą doprowadzić do ograniczenia bądź w ogóle powstrzymania programu nuklearnego Iranu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Wojciech Grabowski z Uniwersytetu Gdańskiego. Czy dojdzie do porozumienia?
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Skajewska polityka Iran Stany Zjednoczone Izrael ŚWIAT

Dr Małgorzata Bonikowska o szczycie G7: nie ma dysonansu, jaki wprowadzał Donald Trump

W miejscowości Carbis Bay w Kornwalii w Wielkiej Brytanii rozpoczęło się w piątek (11.06) spotkanie grupy G7. Głównymi tematami rozmów są odbudowa po pandemii koronawirusa i pomoc biedniejszym krajom w szczepieniach, zapobieganie zmianom klimatycznym oraz poparcie dla wolnego handlu i zapobieganie protekcjonizmowi. - Wydaje się, że jest powrót do poczucia, że te siedem krajów i przedstawiciele UE są w swoim gronie - mówi Małgorzata Bonikowska.
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden Boris Johnson Ursula von der Leyen Magdalena Skajewska

Kardaś: w obronie własnych interesów Łukaszenka może posunąć się bardzo daleko

Białoruska telewizja państwowa ONT pokazała rozmowę z Ramanem Pratasiewiczem, dziennikarzem, aresztowanym w Mińsku po zmuszeniu do lądowania samolotu, który leciał z Aten do Wilna. Według obrońców praw człowieka, wywiad był zarejestrowany pod przymusem. - Łukaszenka wszedł na drogę, z której nie ma odwrotu - ocenia Szymon Kardaś z OSW.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Swiatłana Cichanouska sankcje Aleksander Łukaszenka Rosja Magdalena Skajewska

Wojciech Wilk: trzeba pomóc biedniejszym krajom w szczepieniach przeciwko COVID-19

Władze Ukrainy, Gruzji i Mołdawii apelują do Komisji Europejskiej o podzielenie się unijnymi zasobami szczepionek przeciwko COVID-19. Tempo szczepień, zwłaszcza na Ukrainie i w Gruzji, jest bardzo wolne. Podobny problem jest w Afryce, gdzie do końca maja zaledwie 2 proc. mieszkańców kontynentu zostało zaszczepionych. - Bogatsze kraje świata magazynują ogromną liczbę dawek - zauważa Wojciech Wilk, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia koronawirus COVID-19 WHO Magdalena Skajewska

Dr Anna Masłoń-Oracz: prezydent Macron uznał odpowiedzialność Francji za ludobójstwo w Rwandzie

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas wizyty w Rwandzie uznał odpowiedzialność swojego kraju za zbrodnię na mniejszości Tutsi, ale nie wygłosił dosłownych przeprosin. - Mimo upływu 27 lat konflikt jest nadal żywy i nie jest wyjaśniona rola poszczególnych mocarstw - mówi dr Anna Masłoń-Oracz z SGH.
Zobacz więcej na temat:  Francja Emmanuel Macron rwanda ludobójstwo Magdalena Skajewska

Konflikt w Strefie Gazy. Dr Grabowski: każda ze stron poniosła straty

W Strefie Gazy doszło do zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem. - Polityka zasiedlania ziem palestyńskich nie zostanie przerwana przez Izrael. W związku z tym możemy spodziewać się, że w jakiejś niedalekiej przyszłości taki kryzys może ponownie wybuchnąć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Wojciech Grabowski z Uniwersytetu Gdańskiego.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Magdalena Skajewska ŚWIAT Izrael Strefa Gazy Hamas Palestyna Joe Biden