X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Maciej Kożuszek

"Korzyści za przysługi polityczne". Maciej Kożuszek o sprawie Huntera Bidena

- Mamy tu powtórzenie tego samego mechanizmu, z którym mieliśmy do czynienia z Hilary Clinton. Politycy partii Demokratycznej, widząc, że trudno jest przyjmować korzyści majątkowe za przysługi polityczne, znaleźli prosty wybieg - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek, publicysta "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Polskie Radio 24 Donald Trump Joe Biden USA wybory prezydenckie w USA Ameryka Północna ŚWIAT Maciej Kożuszek Michał Rachoń

"Remis, ewentualnie delikatna wygrana Trumpa". Kożuszek o debacie prezydenckiej w USA

- 68 proc. ankietowanych w CNN stwierdziło, że debatę wygrał Biden, z kolei 60 proc. ankietowanych w FOX News stwierdziło, że wygrał Trump. Sondaże nie mają wiele wspólnego z precyzją wyborczą - ocenił w Polskim Radiu 24 szef działu zagranicznego "Gazety Polskiej" Maciej Kożuszek.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden debata USA Stany Zjednoczone infografika Polskie Radio 24 Maciej Kożuszek Michał Rachoń

Orędzie o stanie UE. Publicysta: wg Unii głównym problemem Polski jest prawicowy rząd

- Wiemy, jak w Unii Europejskiej przedłużają się wszystkie ważne decyzje, jak trudno znaleźć konsensus i zmusić państwa takie jak Polska czy Węgry do podporządkowania się. Wg UE głównym problemem Polski jest prawicowy i konserwatywny rząd, który teraz mamy - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Ursula von der Leyen Europa Komisja Europejska Parlament Europejski Michał Rachoń Maciej Kożuszek Polskie Radio 24

Kończy się kadencja Adama Bodnara. Publicysta: był rzecznikiem partyjnym i zdecydowanie zideologizowanym

- Adam Bodnar wpisał się doskonale w system elitarny III RP, który za pomocą instytucjonalnych, niekoniecznie demokratycznych sposobów, starał się utrzymać stan "żeby było tak, jak było". W ostatnich latach uległ chorobie, która jest cechą dzisiejszego życia politycznego - powiedział Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie". Udział w dyskusji wzięli również dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego oraz Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Maciej Kożuszek Sebastian Gajewski Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich

"Szukanie przez Trzaskowskiego winnych budzi niesmak". Gajewski o awarii "Czajki"

- Dzisiaj Trzaskowski jest politycznie i prawnie odpowiedzialny za to, jaki jest stan oczyszczalni ścieków i gospodarki wodnościekowej w Warszawie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum im. I. Daszyńskiego. Gośćmi "Debaty poranka" byli również Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") oraz Jerzy Mosoń, ekspert Fundacji Fibre.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Maciej Kożuszek Mirosław Skowron Sebastian Gajewski Polskie Radio 24 awaria w oczyszczalni Czajka Rafał Trzaskowski Warszawa

"Biden myli imiona ludzi i gubi wątki, ale to on jest teraz faworytem". Kożuszek o kampanii wyborczej w USA

- Wiara w to, że Donald Trump dobrze sobie radzi i potrafi wygrywać, nawet jeśli wszystkie czynniki są przeciwko niemu, nie powinna przyćmiewać nam analizy rzeczywistości - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Kożuszek, publicysta "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Michał Rachoń Maciej Kożuszek Polskie Radio 24 Ameryka USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump

"Komentarz dnia": przemówienie Swiatłany Cichanouskiej, wizyta premiera Mateusza Morawieckiego na Śląsku

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") oraz Jerzy Kłosiński. Publicyści rozmawiali na temat wystąpienia Swiatłany Cichanouskiej skierowanego do przywódców Unii Europejskiej i społeczności międzynarodowej oraz o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego na Śląsku. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz górnictwo polityka Białoruś Swiatłana Cichanouska Unia Europejska Maciej Kożuszek

"Komentarz dnia": rezygnacja Łukasza Szumowskiego, podwyżki dla parlamentarzystów

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Michał Karnowski ("Sieci") oraz Agaton Koziński ("Polska The Times"). Publicyści dyskutowali o rezygnacji Łukasza Szumowskiego ze stanowiska ministra zdrowia oraz o projekcie ustawy dotyczącej podwyżek wynagrodzeń dla parlamentarzystów. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia Michał Karnowski Agaton Koziński parlament w Polsce Maciej Kożuszek

"Komentarz dnia": wybory na Białorusi, LGBT i Radio Nowy Świat

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") i Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa"). Publicyści dyskutowali m.in. o wyborach i protestach na Białorusi w kontekście Polski, Unii Europejskiej i Rosji, a także o rezygnacji prezesa Radia Nowy Świat, który naraził się aktywistom LGBT.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek Bogumił Łoziński LGBT Białoruś Rosja

"Komentarz dnia": szczyt Unii Europejskiej, sprawa Sławomira Nowaka

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska"). Publicyści dyskutowali m.in. o negocjacjach premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie nowego budżetu Wspólnoty oraz o przebiegu szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, a także o zarzutach postawionych Sławomirowi Nowakowi.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kożuszek Marcin Piasecki Nasz komentarz Unia Europejska Sławomir Nowak

"Komentarz dnia" - powyborcze obserwacje

Michał Karnowski ("Sieci") i Wojciech Wybranowski ("Życie Stolicy") rozmawiali: o opiniach wypowiadanych po wyborach prezydenckich i zapowiedzi protestów wyborczych. Zastanawiali się, czy Rafał Trzaskowski przyjmie zaproszenie Andrzeja Dudy do Pałacu Prezydenckiego oraz dyskutowali o możliwych ruchach na prawicy i postawie Jarosława Gowina.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek wybory prezydenckie Rafał Trzaskowski Jarosław Gowin

Dr Gajewski: niedługo do gry wkroczy Hołownia

- Do gry wkroczy niedługo Szymon Hołownia, który będzie chciał stworzyć swoją formację polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski (Centrum im. I. Daszyńskiego). W dyskusji wzięli również udział Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska Codziennie") i Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Polskie Radio 24 Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Mirosław Skowron Rafał Trzaskowski Maciej Kożuszek Sebastian Gajewski

"Komentarz dnia": koronawirus w Polsce, kampania prezydencka

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli Wojciech Wybranowski ("Do Rzeczy") i Michał Kolanko ("Rzeczpospolita"). Publicyści mówili o gwałtownym wzroście zakażeń koronawirusa w Polsce, wprowadzeniu potencjalnych nowych obostrzeń związanych z epidemią oraz o tym jakie tematy powinni podejmować kandydaci ubiegający się o wybór na urząd Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka wybory prezydenckie 2020 Koronawirus w Polsce społeczeństwo Maciej Kożuszek Wojciech Wybranowski Michał Kolanko

NASZ WYWIAD "Oni nie mają żadnych postulatów, to jest część ideologii". Maciej Kożuszek o fali protestów w USA

- To jest spór między Ameryką, która uważa, że do wszystkiego należy dochodzić ciężką pracą, a ludźmi opowiadającymi się za rewolucją, bo Stany Zjednoczone to jakiś rasistowski patriarchat, który trzeba zniszczyć. To nie jest do końca konflikt rasowy, bo w protestach mają swój udział też lewicowi działacze i politycy, którym zależy na tym, by spór jeszcze bardziej podgrzewać - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Maciej Kożuszek, publicysta "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Zamieszki w USA Stany Zjednoczone USA Ameryka Północna służby i bezpieczeństwo Donald Trump Joe Biden Maciej Kożuszek

"Komentarz dnia": przekop Mierzei Wiślanej, Rafał Trzaskowski, Senat

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Karol Gac ("Do Rzeczy") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o przekopie Mierzei Wiślanej i innych inwestycjach w dobie koronawirusa, a także o kampanii Rafała Trzaskowskiego oraz o przyjęciu przez Senat ustawy w sprawie wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek Karol Gac Mierzeja Wiślana Rafał Trzaskowski Senat wybory prezydenckie

"Mentalność płynięcia w głównym nurcie". Publicysta o niechęci PO do przekopu Mierzei Wiślanej

- Opór Platformy Obywatelskiej wobec przekopu Mierzei Wiślanej jest trudny do wyjaśnienia, choć pewną wskazówką mogą być słowa Rafała Trzaskowskiego o porcie lotniczym w Berlinie - powiedział Maciej Kożuszek, szef działu zagranicznego "Gazety Polskiej". - To, że Rosji i Niemcom nie podoba się przekop Mierzei Wiślanej, jest chyba, według polityków PO, wystarczającym powodem do tego, by sprzeciwiać się realizacji tego przedsięwzięcia - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Michał Rachoń polityka Maciej Kożuszek Mierzeja Wiślana Morze Bałtyckie Bałtyk