X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
MSZ

"Mamy do czynienia z reżimem zbrodniczym". Wawrzyk o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

- Reżim nie patrzy na życie i zdrowie migrantów, reżim patrzy na realizację swoich niecnych celów - powiedział w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, odnosząc się do informacji o śmierci trzech osób na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka migracja imigranci w Europie granica Białoruś MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk Stanisław Janecki

KONGRES POLSKA WIELKI PROJEKT Jacek Czaputowicz: prawdopodobne jest zmniejszenie pozycji i roli Europy w polityce USA

Polska powinna raczej dostosować się do nowej polityki zagranicznej USA i zrozumieć swoje możliwości, bo nie jest na tyle silna, żeby ją kształtować - mówił b. minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas Kongresu Polska Wielki Projekt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka dyplomacja Polityka zagraniczna Polski polityka zagraniczna USA MSZ Jacek Czaputowicz Polska Wielki Projekt Kongres Polska Wielki Projekt 2021 USA Stany Zjednoczone

Wiceszef MSZ: silna obecność Polski w UE jest dla nas rzeczą absolutnie kluczową

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński uważa, że w UE stosowane są "podwójne standardy" dla różnych krajów. Zastrzegł jednak, że z polskiego punktu widzenia silna obecność w UE jest rzeczą absolutnie kluczową. W jego opinii dostaniemy pieniądze w ramach KPO, choć potrwa to "jeszcze chwilę".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Jabłoński MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka Europa Unia Europejska

Paweł Jabłoński na spotkaniu ONZ: przejęcie Afganistanu przez talibów było geopolitycznym trzęsieniem ziemi

Jak poinformowało MSZ, podniesienie świadomości społeczności międzynarodowej co do sytuacji humanitarnej i pilnych potrzeb ludności w Afganistanie było jednym z celów spotkania zorganizowanego na zaproszenie sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa, w którym udział wziął wiceszef resortu Paweł Jabłoński. Wydarzenie odbyło się w formie hybrydowej w siedzibie ONZ w Genewie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT MSZ Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych ONZ Europa społeczeństwo pomoc Afganistan agresja na Afganistan Genewa talibowie

"Stoimy wobec tych samych wyzwań". Zbigniew Rau o współpracy z krajami bałtyckimi

- Sytuacja na wschodniej granicy UE i NATO pozostaje napięta, to szczególnie niepokojące dla Polski i krajów bałtyckich, dlatego współpraca między naszymi krajami jest szczególnie bliska i intensywna - podkreślił szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau w poniedziałek w Rydze po spotkaniu ze swoimi odpowiednikami z Łotwy, Litwy i Estonii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Rau MSZ Łotwa Litwa Estonia polityka

KARPACZ 2021 "Dobry interes dla obu stron". Wiceszef MSZ o wsparciu przez Niemcy Inicjatywy Trójmorza

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński jest pewien, że niezależnie od wyniku wyborczego nowy niemiecki rząd będzie kontynuował wsparcie dla Inicjatywy Trójmorza. Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu wiceminister spraw zagranicznych podsumował 5 lat współpracy państw leżących między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 MSZ Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych Trójmorze Niemcy Berlin Ukraina Mołdawia polityka USA Ameryka Europa Stany Zjednoczone ekonomia Adriatyk Bałtyk Morze Czarne

Maryja Kalesnikawa i Maksim Znak skazani. Wiceszef MSZ: to zasługuje na stanowcze potępienie

"Decyzja władz Białorusi o skazaniu Kalesnikawej i Znaka na kary więzienia zasługuje na stanowcze potępienie. To jawne deptanie praw człowieka i kolejny krok mający zastraszyć społeczeństwo białoruskie" - podkreślił w poniedziałek wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś areszt Aleksander Łukaszenka reżim MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz

"Nasze kraje po raz kolejny stały się naturalnymi sojusznikami". Jest wspólne oświadczenie Polski i Litwy

"Litwa i Polska są obecnie strategicznymi partnerami na poziomie bilateralnym, regionalnym i euroatlantyckim. Pragniemy wspólnie bronić wartości i bezpieczeństwa UE" - głosi wspólne oświadczenie ministrów spraw zagranicznych Polski i Litwy z okazji 30. rocznicy odnowienia stosunków dyplomatycznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa Zbigniew Rau MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wilno Europa dyplomacja Gitanas Nauseda kryzys migracyjny bezpieczeństwo

Obrady w Słowenii "dalece niekonkluzywne". Zbigniew Rau o spotkaniu szefów MSZ

- Zarówno piątkowe, jak i czwartkowe nieformalne obrady ministrów spraw zagranicznych państw UE w Słowenii okazały się "dalece niekonkluzywne". Pojawiły się podziały w sprawie migracji, a nasza wiedza o sytuacji w Afganistanie jest ograniczona - ocenił w rozmowie z dziennikarzami w Kranj szef MSZ Zbigniew Rau.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Zbigniew Rau Unia Europejska Europa Słowenia NATO Afganistan MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych