X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
MSZ

Szef MSZ o spotkaniu Biden-Putin: nie należy spodziewać się zniesienia sankcji wobec Rosji

- Nie należy spodziewać się zniesienia nałożonych na Rosję sankcji, można za to oczekiwać, że prezydent USA Joe Biden zaprezentuje silne stanowisko m.in. ws. prowadzonej permanentnie przez Rosję wojny hybrydowej - powiedział szef MSZ Zbigniew Rau, pytany o nadchodzące spotkanie przywódców USA i Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden dyplomacja Ameryka Stany Zjednoczone Rosja MSZ Zbigniew Rau polityka POLSKA

Wiceszef MSZ: polska mniejszość na Białorusi ma pełne prawo do nieskrępowanej działalności

- W rozmowie z jednym z liderów Związku Polaków na Białorusi Andrzejem Pisalnikiem potwierdziłem pełne i nieustające wsparcie dla polskiej mniejszości na Białorusi, która ma pełne prawo do nieskrępowanej działalności w swojej ojczyźnie - oświadczył wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Europa Aleksander Łukaszenka represje mniejszości narodowe Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja ŚWIAT

Dania blokuje budowę Baltic Pipe. Wiceszef MSZ: będziemy się starali jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę

- Dotarła do nas informacja, że Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności dopatrzyła się nieprawidłowości w zakresie dokumentacji - dotyczy to jednak tylko fragmentu Baltic Pipe, który jest na terytorium Danii. Dwa pozostałe fragmenty pozostają bezpieczne. Nic się wokół nich nie dzieje - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Baltic Pipe gaz ziemny energetyka Dania Sygnały Dnia Katarzyna Gójska POLSKA GOSPODARKA

"Modus operandi państw autokratycznych i ich służb". Przydacz o prowokacjach Białorusi i Rosji

- Możemy spodziewać się, że będzie więcej prowokacyjnych działań ze strony Rosji i Białorusi. To modus operandi tych państw i ich służb, które chcą zastraszyć swoje społeczeństwa i dopaść każdego opozycjonistę - ocenił w środę wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Petersburg Europa zatrzymanie samolot LOT Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja stosunki polsko-rosyjskie ŚWIAT polityka

"Należy się spodziewać prowokacji". Wiceszef MSZ o zatrzymaniu polskiego samolotu w Petersburgu

- W tej chwili analizujemy informacje z PLL LOT i Urzędu Lotnictwa Cywilnego ws. zawrócenia samolotu LOT lecącego z Petersburga do Warszawy. Znając działalność Rosji, należy się spodziewać, że miało to charakter prowokacji - ocenił wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Petersburg Europa zatrzymanie samolot LOT Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja stosunki polsko-rosyjskie ŚWIAT

Szef MSZ: będziemy starać się o bezwarunkowe uwolnienie Ramana Pratasiewicza

Szef MSZ Zbigniew Rau poinformował, że w rozmowie z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską potwierdził polskie stanowisko dotyczące "nieprawdopodobnego aktu państwowego terroryzmu - uprowadzenia samolotu nad terytorium Białorusi" oraz zapowiedział starania o bezwarunkowe uwolnienie Ramana Pratasiewicza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś MSZ Zbigniew Rau polityka Swiatłana Cichanouska

Białoruski dyplomata wezwany do polskiego MSZ. Przydacz: zasłonił się brakiem instrukcji

- Chargé d’affaires strony białoruskiej zasłonił się brakiem odpowiednich instrukcji ze strony Mińska - powiedział w niedzielę wiceszef MSZ Marcin Przydacz, pytany o to, kto oprócz opozycyjnego aktywisty Ramana Pratasiewicza jest zatrzymany na terenie Białorusi. - Zażądałem odpowiedzi w najbliższym czasie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Europa Europa Wschodnia Mińsk dyplomacja

"Represje wobec dziennikarzy stały się codziennością". Oświadczenie MSZ ws. prześladowań na Białorusi

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponowiło apel do białoruskich władz o konstruktywny dialog i respektowanie praw podstawowych. W wydanym oświadczeniu resort podkreślił, że zatrzymania w redakcji portalu internetowego TUT.by oraz w studiu nagraniowym Telewizji Biełsat, to kolejne przykłady działań ograniczających wolność słowa i prawo do rzetelnej informacji na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Mińsk Europa Aleksander Łukaszenka dziennikarze Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ represje ŚWIAT

Szef MSZ: Grupa Wyszehradzka chce wzmocnienia współpracy na forach poza UE

Grupa Wyszehradzka dyskutuje o wzmocnieniu współpracy na międzynarodowych forach poza Unią Europejską. Szefowie dyplomacji Polski, Czech, Węgier i Słowacji spotkali się dziś w Łodzi. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podkreślił, że wzmocniona współpraca miałaby wykraczać poza funkcjonującą już koordynację stanowisk w Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Rau grupa wyszehradzka MSZ polityka