X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
MON

Szef MON: monitorujemy sytuację przy granicy z Rosją, nie ma bezpośredniego zagrożenia

- Nie ma bezpośredniego zagrożenia na granicy polsko-rosyjskiej, ale z naszych analiz wynika, że korzystne dla Polski jest zawieszenie małego ruchu granicznego - powiedział w Polskim Radiu Olsztyn Mariusz Błaszczak. Dodał, że mały ruch graniczny na granicy z obwodem kaliningradzkim powodował "sprzyjające okoliczności do organizowania różnego rodzaju prowokacji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak MON Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo Białoruś granica

"Zależy nam na tym, żeby polskie społeczeństwo było dobrze poinformowane". Mariusz Błaszczak o dezinformacji

- Tylko świadome i dobrze poinformowane społeczeństwo może być odporne na fake newsy i dezinformację - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak, otwierając konferencję "Niepodległość Informacji". Przypomniał, że obecnie zmagamy się z atakiem hybrydowym ze wschodu, któremu też towarzyszy dezinformacja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dezinformacja Mariusz Błaszczak MON Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo polityka

Polskie manewry Ryś-21. Szef MON: dzięki tym działaniom Polska jest bezpieczna

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że cykliczne ćwiczenia wojskowe mają na celu utrzymanie wyszkolenia żołnierzy na wysokim poziomie i zapewnienie Polsce bezpieczeństwa. Obecnie na poligonie w Nowej Dębie trwają ćwiczenia Ryś-21, w których uczestniczy ponad 4 tysiące żołnierzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mińsk Mariusz Błaszczak MON służby i bezpieczeństwo wojsko ćwiczenia armia Wojsko Polskie

Manewry Zapad-2021. Szef MON: Wojsko Polskie musi być gotowe, obserwujemy, co dzieje się za wschodnią granicą

- Nasze przygotowanie do prowokacji ze strony Rosji podczas manewrów Zapad-2021 polega na odstraszaniu. Pozostajemy w ścisłej koordynacji z sojusznikami z NATO. Reakcja Polski i NATO będzie zależeć od rozwoju sytuacji u naszych granic - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak w rozmowie z portalem PolskaTimes.pl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Białoruś POLSKA wojsko Wojsko Polskie MON Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak służby i bezpieczeństwo Zapad 2021

Minister obrony podniósł gotowość WOT. "Nawet 23 tys. terytorialsów może zaangażować się w ochronę granicy"

"Podjąłem decyzję o zmianie statusu gotowości WOT do natychmiastowego stawiennictwa. Żołnierze pojawią się w jednostkach nawet w 6 godzin po ewentualnym wezwaniu" - poinformował na Twitterze szef MON. Mariusz Błaszczak napisał, że w razie potrzeby nawet 23 tys. terytorialsów może zaangażować się w ochronę granicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica Wojska Obrony Terytorialnej MON Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak

"Będą pomagać mieszkańcom terenów objętych stanem wyjątkowym". Żołnierze WOT rozpoczęli operację "Silne wsparcie"

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęli operację "Silne wsparcie" - przekazał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Terytorialsi będą informowali mieszkańców terenów objętych stanem wyjątkowym, co zrobić w sytuacji zagrożenia.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak MON Wojska Obrony Terytorialnej służby i bezpieczeństwo POLSKA granica