X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Luksemburg

Wojciech Ilnicki: służby przywitały nas drutami kolczastymi, mieszkańcy Luksemburga przyjęli nas ciepło

- Byliśmy tam przedstawieni jakby do Luksemburga miała przyjechać dzicz, a nie związek zawodowy. Biegli do nas policjanci z tarczami, jakbyśmy chcieli podpalić pół miasta. Odmienna sytuacja była po manifestacji. Bo mieszkańcy się na nas otworzyli - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Ilnicki, przewodniczący NSZZ "Solidarność" KWB Turów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kopalnia Turów energetyka Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Luksemburg

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda o TSUE

- Skoro jedna pani sędzia między lunchem, a przerwą śniadaniową ma możliwość zamknięcia tysięcy miejsc pracy i pozbawienia energii elektrycznej milionów Polaków, to ja mam tę możliwość i z tego korzystam, żeby po prostu zamknąć ten trybunał niesprawiedliwości - mówił w Programie 1 Polskiego Radia przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia ŚWIAT Europa Unia Europejska Luksemburg Trybunał Sprawiedliwości UE Solidarność Piotr Duda Krzysztof Świątek

Reszczyński: Unia przestaje się podobać Polakom, bo nie jest to organizacja przyjazna Europejczykom

- Nikt nie spodziewał się, że sędzia Rosario Silva de Lapuerta wyjdzie do protestujących, ale przecież jest tam sekretariat i inni urzędnicy, którzy mogliby wyjść pokłonić się i powiedzieć, że w imieniu sekretariatu odbierają petycję i przekażą ją dalej - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński. Gościem audycji był również Andrzej Potocki. 
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 Unia Europejska Luksemburg protest Solidarność

"Cyniczny chichot historii". Rozpłochowski o działaniach władz Luksemburga przed protestem Solidarności

- Jeśli taką twarz ma dzisiaj wobec dzisiejszej Solidarności, której imię było kiedyś na ustach każdego kraju Europy Zachodniej, [...] no to przecież to jest jakiś cyniczny chichot historii - mówił w Polskim Radiu 24 działacz opozycji w okresie PRL Andrzej Rozpłochowski, komentując zasieki, druty kolczaste i armatki wodne czekające w Luksemburgu na protest Solidarności. Gośćmi audycji byli także Jan Rulewski i Andrzej Michałowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Luksemburg Trybunał Sprawiedliwości UE Solidarność protest Jan Rulewski

"Polska stoi na straży praworządności w UE". Wiśniewska o manifestacji Solidarności przed TSUE

- Związkowcy upominali się tak naprawdę w imieniu milionów Europejczyków, których za chwilę dotkną wysokie koszty energii. A to właśnie grozi państwom członkowskim w efekcie nierozważnej i nierozsądnej polityki klimatycznej UE - powiedziała portalowi wPolityce.pl europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska, która wzięła udział w Luksemburgu w demonstracji w obronie kopalni Turów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Luksemburg Europa Europa Zachodnia protest manifestacje demonstracje Solidarność NSZZ Jadwiga Wiśniewska kopalnia Turów Unia Europejska polityka energetyka klimat

tylko u nas Protest Solidarności przed budynkiem TSUE ws. Turowa. Wojciech Ilnicki: jesteśmy zdeterminowani

- Dzisiaj idziemy z petycjami, protestujemy w centrum Europy, że Solidarność, związek, który doprowadził do wolności, nie zgadza się na taką, a nie inną politykę. To polityka Białorusi czy Rosji, a nie demokratycznych państw - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Ilnicki, szef Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" KWB Turów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Solidarność Luksemburg

Premier Mateusz Morawiecki w Parlamencie Europejskim: konstytucja najwyższym prawem RP

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował w Parlamencie Europejskim o równe traktowanie państw członkowskich Wspólnoty. Szef polskiego rządu uczestniczy w debacie o praworządności w Polsce. Mateusz Morawiecki argumentował, że krytyka wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prymatu konstytucji nad prawem unijnym jest nieuzasadniona, gdyż podobne orzeczenia wydawano w innych krajach Wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  Luksemburg Unia Europejska Mateusz Morawiecki konstytucja