X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Łukasz Sobolewski

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni. Jak pandemia wpłynęła na nasze relacje?

Od 2011 roku 30 lipca to Międzynarodowy Dzień Przyjaźni. Pandemia i spowodowany nią lockdown wystawiły nasze relacje z przyjaciółmi na ciężką próbę. W zmodyfikowaniu ich charakteru niebagatelną rolę odegrały komunikatory internetowe. – Pandemia domknęła etap cyfrowej rewolucji. Doszło do olbrzymich przeobrażeń – powiedział dr Jakub Kuś z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  Trójka przyjaźń Łukasz Sobolewski pandemia koronawirus STYL ŻYCIA lockdown

Tokio 2020 – czy przełamiemy "klątwę 11 medali"?

W piątek, 23 lipca punktualnie o godz. 13 rozpocznie się uroczystość otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Niestety, na stadionie zamiast dziesiątków tysięcy ludzi obejrzy ją żywo zaledwie niespełna tysiąc zaproszonych gości. To sytuacja niezwykła, bo też i całe igrzyska rozgrywają się w niezwykłym, pandemicznym czasie.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Tokio 2020 olimpiada SPORT reprezentacja Polski Łukasz Sobolewski Trójka

Więcej dla ekologicznej komunikacji. Ruszył program "Mój elektryk"

Od poniedziałku 12 lipca w ramach programu "Mój elektryk" można ubiegać się o dotacje na zakup aut elektrycznych i wodorowych. Wnioski elektroniczne przyjmuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. jego celem jest obniżenie emisyjności transportu, rozwój elektromobilności i polepszenie jakości życia mieszkańców.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Łukasz Sobolewski samochody elektryczne samochody ekologia elektromobilność dotacja dotacje

"Spotkania wzmacniają wiarygodność programu". Paweł Badzio o wystąpieniach Jarosława Kaczyńskiego

- Takie bezpośrednie spotkania mogą uruchomić nowe rzesze osób, które Polskim Ładem się zainteresują. Kolejną rzeczą jest wyróżnienie Polskiego Ładu spośród innych elementów, które zapełniają polską rzeczywistość - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA Polski Ład Prawo i Sprawiedliwość podatki Łukasz Sobolewski

"Kluczowa jest ciągłość ćwiczeń". Dr Jacek Raubo o manewrach Sea Breeze

- Istotny jest sygnał dla Federacji Rosyjskiej, że w żadnym razie państwa europejskie nie będą patrzyły w sposób bierny na zachowanie tego kraju względem obszaru Morza Czarnego, a przede wszystkim państw regionu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo - specjalista w zakresie bezpieczeństwa i obronności.   
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin NATO Ukraina Krym Morze Czarne Łukasz Sobolewski

"Tusk jest silny słabością swojej konkurencji". Dr Bartosz Rydliński o sytuacji w PO

- Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej jest Donald Tusk, a Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, czyli wracamy do starych, dobrze nam znanych czasów, gdy będziemy ogniskować emocje i uwagę opinii publicznej na tym zderzeniu kolosów polskiej polityki XXI w, to powrót do wojny między PO a PiS - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Łukasz Sobolewski

Paweł Badzio: Donald Tusk wraca do polityki podziałów z czasów, gdy rządził

- Wystąpienie Donalda Tuska budziło zdziwienie nieprzygotowaniem, było pozbawione analiz i faktów - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Paweł Badzio z "Gazety obywatelskiej". - Donald Tusk polaryzuje scenę polityczną, wraca do ekstremalnej polityki podziałów, którą pamięta jeszcze z czasów, gdy był premierem - dodał.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Sobolewski polityka Donald Tusk opozycja Platforma Obywatelska

Dr Agnieszka Bryc: kolejne miesiące na Białorusi to dalsze dokręcanie śruby

- Sankcje na Białoruś są silne, ale nie doprowadziły do zmiany zachowania Łukaszenki. Powinniśmy przemyśleć strategię względem sankcji i patrzeć na to co się dzieje na Wschodzie jak na system naczyń połączonych - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc. - Problem Białorusi powinniśmy tłumić u źródła. W Rosji - dodała.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Łukasz Sobolewski Rosja Agnieszka Bryc

"Mam nadzieję, że mechanizm będzie eliminował emocje". Dr Bartoszewicz o funduszu Polski Ład

- Cieszę się, że zapowiedziano wtłoczenie w gospodarkę ok. 20 mld przez inwestycje w wymiarze lokalnym, ale wydaje mi się, że bardzo ważna będzie selekcja projektów - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej, komentując utworzenie przez rząd funduszu Polski Ład. - Mam nadzieję, że mechanizm w PFR będzie skutecznie eliminował bajki, emocje i leczenie kompleksów - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  wiadomości POLSKA Polski Ład inwestycje Łukasz Sobolewski

UFO: czy jesteśmy sami w kosmosie?

Doniesienia o UFO (Unidentified Flying Object), czyli NOL (niezidentyfikowanym obiekcie latającym), rozpalają emocje ludzi na całym świecie. Czy to prawda, czy tylko mistyfikacja? Jeśli prawda, to czym są owe obiekty, czy rzeczywiście kryje się za nimi pozaziemska cywilizacja? To ważne pytania, tym bardziej, że właśnie 2 lipca obchodzimy Światowy Dzień UFO. Ustanowiono go na cześć słynnego "incydentu w Roswell".
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA UFO kosmos Łukasz Sobolewski Trójka