X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Marcin Pesta

Prowadzący

Lubi dzielić się informacjami, najchętniej kulturalnymi, na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.

W Programie II Polskiego Radia od 2002 roku. Absolwent filozofii, studiował także historię sztuki i dziennikarstwo. Budzi Państwa w "Porankach Dwójki", by następnie przekazać wiadomości kulturalne, zamówić najciekawsze materiały do popołudniowej audycji "Wybieram Dwójkę", a wieczorem podsumować interesujące zjawiska kultury w "Spotkaniach po zmroku". Jeśli nie ma go akurat w redakcji, znaczy, że jest w kinie.
Czasem budzi się z przerażenia, gdy przyśnią mu się uogólnienia polskich radiowców z 1927 roku: "Mikrofon jest czuły na skalę napięcia tonu, jak sejsmograf na ledwie dostrzegalne, ba, odległe drżenie skorupy ziemskiej. Najlżejsze tremolando, najmniejsze odchylenie od właściwej tonacji, to wszystko notuje skwapliwie ten niebywale złośliwy aparat i niczym nie da się pod tym względem przekupić: JEST BEZWZGLĘDNY".

Section07
Napisz do mnie