X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Łódź

"Wydarzenie Historyczne Roku". Znamy laureatów

W Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się we wtorek gala, podczas której ogłoszono laureatów 14. edycji plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku 2020". Zwyciężyły dwa projekty z Łodzi: wystawa "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie" i obchody roku Jana Kowalewskiego. Trzecim laureatem jest Polska Biblioteka Muzyczna. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar wojna polsko-bolszewicka historia Polski Piotr Gliński Łódź

DetalFest. Festiwal, który otwiera oczy na piękno nieoczywiste

- Zwykle, kiedy mówimy o detalu architektonicznym, przychodzą nam na myśl realizacje rezydencjonalne. W Łodzi mamy dużo zabudowy z przełomu XIX i XX wieku, czyli momentu, gdy ornament królował w architekturze. Pomyślałam jednak, że dobrze byłoby pochylić się nad światem, który nie kojarzy się nam ze zdobieniami - mówiła w Dwójce Maria Nowakowska, dyrektorka 3. Festiwalu Detalu Architektonicznego DetalFest w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  architektura Dwójka Roch Siciński Łódź KULTURA

Kard. Wyszyński i matka Czacka w gronie błogosławionych. Tysiące osób wzięło udział w mszy dziękczynnej

Na stadionie żużlowym w Łodzi odbyła się w niedzielę wieczorem msza dziękczynna za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. - Kościół beatyfikuje ludzi, których wiarę widać - powiedział w homilii metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stefan Wyszyński Kościół wiara beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Łódź

34-latek zmarł po interwencji policji. Prokuratura przekazała wyniki badań toksykologicznych

Badania toksykologiczne materiału pobranego ze zwłok zmarłego po interwencji policji 34-latka z Lubina, wykazały obecność narkotyków w stężeniu, które mogło doprowadzić do zgonu. Informację tę potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dolnośląskie Dolny Śląsk policja służby i bezpieczeństwo narkotyki prokuratura Lubin Łódź

"Chciałem być" – spektakl o Krzysztofie Krawczyku na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi przygotowuje spektakl o Krzysztofie Krawczyku – "Chciałem być" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Pomysł na stworzenie spektaklu zrodził się jeszcze za życia artysty. Krzysztof Krawczyk miał być jednym z gości honorowych teatru. Życie napisało jednak inny scenariusz. Prapremiera już w najbliższą sobotę 11 września godz. 19.00.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Marta Piasecka Krzysztof Krawczyk TEATR spektakl Łódź

Spotkanie/Wspólnota/Święto. Festiwal Teatralny Retroperspektywy

- Jesteśmy w jakimś sponiewieraniu, odosobnieniu i rozdzieleniu, w niepewności jutra i tego, co się ma z nami wydarzyć. Ten festiwal ma nam dać nadzieję, otuchę, otworzyć perspektywy myślenia o tym, żeby jednak brać się za bary z tymi kłopotami i tworzyć rodzaj wspólnych przestrzeni, w której możemy wspólnie się z nimi zmierzyć - mówił w Dwójce Tomasz Rodowicz, dyrektor artystyczny Teatru CHOREA.
Zobacz więcej na temat:  Łódź Paweł Siwek Dwójka