X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Lewiatan

Pakiet Mobilności wygeneruje drastyczny wzrost kosztów. Lewiatan: to groźba likwidacji kilkudziesięciu tysięcy miejsc pracy

Regulacje unijne, wchodzące w życie 2 lutego 2022 r., to groźba likwidacji kilkudziesięciu tysięcy miejsc pracy w transporcie - uważa Konfederacja Lewiatan. Chodzi o Pakiet Mobilności przyjęty w 2020 roku, którego najdalej idące rozwiązania zaczną obowiązywać od 2 lutego przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport firma Lewiatan zatrudnienie

"Kapitał i praca". Aktywne starzenie się pracowników

- Pracownicy na etapie szkół podstawowych powinni mieć przeświadczenie, że trzeba rozwijać się przez całą karierę zawodową i nic nie jest dane raz na zawsze. Rynek pracy jest bardzo dynamiczny i stale się zmienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Szymański z NSZZ Solidarnośc. Gościem audycji był także Jakub Gontarek z Konfederacji Lewiatan. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 praca pracodawcy Lewiatan pracownicy pracownik Anna Grabowska przedsiębiorca

Podnoszenie kompetencji? Pracodawcy chcą utworzenia funduszu

O tym, jak poradzimy sobie z niedoborem pracowników i starzejącym się społeczeństwem, w dużym stopniu zdecydują kompetencje. W tym kontekście ogromną rolę może odegrać Fundusz Podnoszenia Kompetencji, którego utworzenie zaproponowała Konfederacja Lewiatan. - Pomysł polega na tym, żeby wesprzeć pracowników przez ich zakład pracy, by przedsiębiorstwo mogło utworzyć fundusz, który byłby finansowany z dwóch źródeł - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan.
Zobacz więcej na temat:  praca rynek Lewiatan GOSPODARKA

Jak zadbać o kształcenie pracowników? Lewiatan ma pomysł

Według danych GUS w 2016 roku niecałe 55 procent osób w wieku od 28 do 69 lat nie podnosiło swoich kompetencji w żadnej formie. W sumie z usług edukacyjnych, kursów, szkoleń i warsztatów skorzystało tylko niecałe 33 procent. Oznacza to, że większość pracowników nie dokształca się. W tej sytuacji jedna z największych w Polsce organizacji pracodawców proponuje utworzenie Funduszu Podnoszenia Kompetencji.
Zobacz więcej na temat:  Sylwia Zadrożna Lewiatan praca pracownik

Niższe stawki zatrudnienia. „Żółte kartki” w zamówieniach publicznych

W ubiegłym roku zyskały one wielką sławę: „żółte kartki” wystawiane były przez Solidarność podmiotom, które nie stosowały tzw. klauzul społecznych, czyli sugerując się niską ceną oferowały pracownikom niższe stawki zatrudnienia. Jaki odniosły skutek? Gośćmi audycji Kapitał i Praca były: Dobrawa Biadun z Konfederacji Lewiatan oraz Sylwia Szczepańska z NSZZ Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pracownik pracownicy Solidarność Lewiatan

Spór o handel w niedzielę. "Chcemy ulżyć pracownikom"

– Przesłanką powstania tego projektu jest ulżenie ponad milionowi pracowników branży handlowej, którzy są przeciążeni – mówił na antenie Trójki Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność". - W kodeksie pracy, zmieniając zaledwie jeden artykuł, można dopisać, że pracownikom przysługują np. dwie niedziele wolne - stwierdził Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji "Lewiatan". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka Jeremi Mordasewicz Lewiatan Solidarność handel w niedzielę pracownicy

Handel w niedzielę - nowe propozycje zmian

Zagwarantowanie pracownikom handlu dwóch wolnych niedziel w miesiącu to propozycja Konfederacji Lewiatan w zakresie ograniczenia handlu w niedziele. Takie rozwiązanie byłoby możliwe dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu Pracy. O propozycjach dot. zakazu handlu w niedzielę mówił w audycji Północ-Południe Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Handlu NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel handel w niedzielę Solidarność wolny czas chrześcijaństwo Lewiatan

"Nie widać tego, by zdrowie było ważne dla rządu"

Sejm uchwalił przygotowaną przez rząd ustawę o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. Przeciwni regulacji byli posłowie opozycji, którzy przypominali, że do Sejmu wpłynął projekt obywatelski w tej sprawie. O ustawie rozmawiały w audycji Kapitał i Praca dr Dobrawa Biaduń (ekspertka Konfederacji Lewiatan) oraz Anna Bielicka-Bąk (wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych i Forum Związków Zawodowych).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba zdrowia Sejm Lewiatan

PSL chce skrócenia czasu pracy dla części rodziców

Według projektu zmian rodzice zachowywaliby dotychczasowe wynagrodzenie. Pomysł spotkał się z krytyką ze strony przedsiębiorców. Projekt trafił do konsultacji społecznych. O  czasie pracy w audycji Kapitał i Praca mówili Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan, Marek Lewandowski z NSZZ „Solidarność”, poseł PSL Mieczysław Kasprzak i Marcin Dylowicz z OPZZ.
Zobacz więcej na temat:  praca rodzice czas pracy dzieci PSL OPZZ Solidarność Lewiatan