more_horiz
PR24 Portal
Section05
Leszek Czarnecki

Jaka przyszłość czeka banki Leszka Czarneckiego?

– Nie wiadomo czy banki pana Czarneckiego poradzą sobie w nowej rzeczywistości, tj. gdy będą musiały zarabiać pieniądze normalnie, na kontach i kartach, a nie na toksycznych produktach finansowych – powiedział Maciej Samcik z portalu Subiektywnieofinansach.pl. W „Debacie Polskiego Radia 24” rozmowa m.in. o przyszłości interesów Leszka Czarneckiego po ujawnieniu jego rozmowy z Markiem Chrzanowskim, byłym już przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KNF Leszek Czarnecki komisja nadzoru finansowego firma bank

Paweł Grabowski o aferze KNF: pozwólmy działać prokuratorze

Platforma Obywatelska złożyła do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. afery KNF - poinformował szef klubu Sławomir Neumann. Ta władza sama nie jest w stanie się oczyścić ani wyjaśnić tej afery, tylko komisja śledcza może to zrobić - przekonywał. W Polskim Radiu 24 sprawę KNF komentował Paweł Grabowski Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KNF komisja nadzoru finansowego Leszek Czarnecki

Sprawa KNF. Dlaczego tak późno trafiła do prokuratury?

Tak zwana afera KNF dotyczy rzekomej propozycji korupcji, do której miało dojść w marcu b.r. Jednak zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie wpłynęło dopiero w listopadzie. – To rzecz niezwykła. Nikt nie zwleka z zawiadomieniem policji np. o tym, że coś mu skradziono – powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna).
Zobacz więcej na temat:  KNF komisja nadzoru finansowego Leszek Czarnecki prokuratura POLSKA

Afera KNF. "Leszek Czarnecki wywołał potężną burzę polityczną"

Leszek Czarnecki składa zeznania w prokuraturze w Katowicach w związku ze złożonym przez siebie zawiadomieniem o propozycji korupcyjnej ze strony byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Przed przesłuchaniem właściciel Getin Noble Banku mówił, że liczy na wyjaśnienie sprawy. O aferze KNF mówili w Polskim Radiu 24: Marcin Piasecki (Rzeczpospolita) i Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  polityka Leszek Czarnecki KNF komisja nadzoru finansowego

Antoni Trzmiel: wciąż nie znamy szczegółów afery KNF

- Mamy relację jednej strony, nawet niecałą. Nie wiemy na ile została zmontowana i czy jakieś elementy nie zostały z niej wycięte - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Trzmiel, dziennikarz TVP i redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl. Właściciel Getin Noble Banku Leszek Czarnecki stawił się w poniedziałek w katowickiej prokuraturze. Składa zeznania w związku z doniesieniem, według którego w marcu br. ówczesny przewodniczący KNF Marek Chrzanowski miał mu złożyć korupcyjną propozycję.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo finanse publiczne Leszek Czarnecki komisja nadzoru finansowego KNF