X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krzysztof Wielicki

Leszek Cichy - królem nie jest, ale ma koronę

- Po raz pierwszy znalazłem się w górach, gdy miałem 17 lat. Wszedłem wtedy tylko na jeden niewysoki szczyt, Kopieniec Wielki, ale od tego momentu wiedziałem, że będę się wspinać – wspominał na antenie Polskiego Radia Leszek Cichy. 28 października 1999 r. jako pierwszy Polak skompletował Koronę Ziemi.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zawada Himalaje Janusz Onyszkiewicz Krzysztof Wielicki Mount Everest POLSKA Jan Paweł II Andrzej Paczkowski

TYLKO U NAS Krzysztof Wielicki z najważniejszą nagrodą świata gór

Krzysztof Wielicki podczas Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdrój został wyróżniony Piolet d’Or Carriere (Lifetime Achievement Award) - nagrodą przyznawaną za całokształt dokonań w górach. Himalaista jest dopiero drugim Polakiem z tym prestiżowym wyróżnieniem. Podczas uroczystej gali Legią Honorową zostali odznaczeni także himalaiści biorący udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat w styczniu 2018 roku.  
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Wielicki góry Himalaje SPORT

"Ostatnia góra", film o K2 i charakterach wspinaczy [WIDEO]

Akcja "Ostatniej góry" rozgrywa się podczas Narodowej Zimowej Wyprawy na K2, drugiego najwyższego szczytu Ziemi, której kierownikiem był Krzysztof Wielicki. Film pokazuje pracę grupy wspinaczy przygotowujących się do wejścia na niezdobyty o tej porze roku ośmiotysięcznik. Wyprawowe działania przerywa jednak tragedia rozgrywająca się na Nanga Parbat.    
Zobacz więcej na temat:  góry Himalaje wspinaczka Adam Bielecki Krzysztof Wielicki Denis Urubko SPORT

NASZ WYWIAD Wielicki zadziwił świat: Bielecki tego już nie powtórzy

- Lekarz nawet nie wiedział, że gdzieś wyjechałem. Mój plan znała jedynie żona, ale ona tylko popukała się w głowę - wspomina Krzysztof Wielicki w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wydarzenia sprzed 30 lat. W sylwestrową noc 1988 roku himalaista jako pierwszy w historii, samotnie i w gorsecie ortopedycznym stanął zimą na szczycie ośmiotysięcznika Lhotse. 
Zobacz więcej na temat:  Himalaje Jerzy Kukuczka Krzysztof Wielicki Lhotse Mount Everest NASZ WYWIAD góry opinie

"Wyprawa na K2. "Chcieliśmy bardzo wejść, ale się nie udało"

Polscy himalaiści wrócili spod K2 po nieudanej próbie zimowego wejścia na niezdobyty dotąd wierzchołek. Narodowa zimowa wyprawa na K2 liczyła 13 uczestników. Pod koniec stycznia czterech z nich wyruszyło na Nanga Parbat, na ratunek Tomaszowi Mackiewiczowi i Elisabeth Revol. Udało im się bezpiecznie sprowadzić francuską himalaistkę. O wyprawie na K2 mówił kierownik wyprawy Krzysztof Wielicki i kierownik sportowy wyprawy Janusz Gołąb oraz sekretarz generalny Polskiego Związku Alpinizmu Marek Wierzbowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Himalaje Krzysztof Wielicki

"Koniec wyprawy początkiem myślenia o następnej"

"W porozumieniu z zespołem zdecydowałem o zakończeniu akcji górskiej na K2" - poinformował kierownik zimowej wyprawy Krzysztof Wielicki. Komunikat opublikowano na facebookowym profilu Polskiego Himalaizmu Zimowego. Krzysztof Wielicki podkreślił, że priorytetem jest bezpieczeństwo uczestników. O końcu narodowej wyprawy na K2 mówili w Polskim Radiu 24 himalaista Piotr Pustelnik i rzecznik prasowy narodowej wyprawy na K2 Michał Leksiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Himalaje wspinaczka Krzysztof Wielicki góry

Akcja ratunkowa na Nanga Parbat. Rano ruszą śmigłowce

Polscy himalaiści są gotowi do akcji ratunkowej na Nanga Parbat - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Krzysztof Wielicki, kierownik narodowej wyprawy na K2. To właśnie czterech uczestników tej ekspedycji wyruszy jutro rano dwoma śmigłowcami pod Nanga Parbat, gdzie pomocy potrzebuje polsko-francuski duet himalaistów. Pod kopułą szczytową utknęli Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz.  W Polskim Radiu 24 rozmowa z Jerzym Natkańskim. Pprezesem Fundacji Jerzego Kukuczki mówi "jestem dobrej myśli". 
Zobacz więcej na temat:  Himalaje Nanga Parbat alpinizm Krzysztof Wielicki akcja ratunkowa