X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krzysztof Dziuba

Muzyczne powitanie Nowego Roku Księżycowego

Nowy Rok Księżycowy to jedno z najważniejszych świąt dla ok. 2 miliardów ludzi na całym świecie. Świętują nie tylko Chiny, ale m.in. Korea, Wietnam, Indonezja, Malezja i chińska diaspora. Podobnie jak w poprzednich latach nadejście Nowego Roku obchodziliśmy w "Nocnej strefie" przy dźwiękach muzyki z tych miejsc.
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna Chiny korea Wietnam Indonezja Malezja poezja MUZYKA Dwójka Krzysztof Dziuba

"Ludwig van" i X Symfonia Beethovena

Beethoven – twórca, którego nazwisko jest synonimem muzyki. Ale jak słusznie zauważył Mauricio Kagel, w dobie konsumpcjonizmu postać i muzyka niemieckiego kompozytora stały się też swojego rodzaju produktami. W filmie zatytułowanym "Ludwig van" argentyńsko-niemiecki kompozytor i reżyser ukazał nam współczesny świat widziany oczami Beethovena.
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna Ludwig van Beethoven Dwójka Krzysztof Dziuba MUZYKA

Opowieści przy deszczu i księżycu

"Nie płacz, błagam, tylko powiedz, w czym mogę ci pomóc!" Wtedy dziewczyna wolno się podniosła, ale, odwrócona doń plecami, dalej lamentowała i szlochała skrywając twarz. Delikatnie położył dłoń na jej ramieniu i nalegał: "O-jochu! O-jochu! O-jochu!... Wysłuchaj mnie choć przez moment!... O-jochu!" I wówczas ta O-jochu obróciła się ku niemu, opuściła rękaw i dotknęła ręką twarzy - a na niej nie było ani oczu, ani nosa, ani ust. Na ten widok mężczyzna wrzasnął przeraźliwie i rzucił się do ucieczki. [Lafcadio Hearn "Kwaidan: opowieści niesamowite"]
Zobacz więcej na temat:  Japonia Krzysztof Dziuba Dwójka