X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kreml

ANALIZA Kładli się spać jako zwycięzcy, ale potem Jedna Rosja "wyrównała" te wyniki. Mówili: lepsza byłaby loteria

Głosowanie internetowe w Moskwie, widowiskowe fałszerstwa dokumentowane w Internecie, trzydniowe głosowanie i nocne "wizyty" przy urnach, blokowanie ze wszystkich sił tzw. mądrego głosowania Nawalnego – wszystkie te wysiłki i wiele innych pozwoliły Jednej Rosji zapewnić sobie w rosyjskiej Dumie większość konstytucyjną. Według niezależnych obserwatorów odnotowano niespotykaną dotąd skalę fałszerstw. Przed wyborami represjom poddawano opozycję, blokowano niezależne strony internetowe, nie rejestrowano większości niezależnych kandydatów.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Aleksiej Nawalny wybory w Rosji Kreml

Rosjanie przeciwko ustawom o tzw. zagranicznych agentach. Media: represjonują niezależne podmioty

Rosjanie żądają anulowania ustaw o "zagranicznych agentach". W ciągu dwóch dni ponad 100 tysięcy osób podpisało petycję w tej sprawie. Autorzy dokumentu przekonują, że rosyjskie prawo w tym zakresie jest sprzeczne z konstytucją i łamie wolności obywatelskie. Petycja została zaadresowana do obu izb parlamentu i Rzecznika Praw Człowieka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Moskwa media Kreml dziennikarstwo

Wybory w Rosji. Nawalny opublikował listę popieranych kandydatów do parlamentu

Współpracownicy Aleksieja Nawalnego opublikowali listę kandydatów do Dumy Państwowej, których powinni poprzeć Rosjanie. Wymyślone przez opozycjonistę tak zwane "mądre głosowanie" polega utrudnieniu zdobycia mandatów jak największej liczbie polityków wystawionych przez rządzącą partię Jedna Rosja i wprowadzeniu na ich miejsce osób z innych partii, które w wielu kwestiach mają inne zdanie niż Kreml.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Aleksiej Nawalny Kreml Władimir Putin

"Unijne kraje powinny wyzbyć się naiwności w ocenie zagrożeń". Fotyga i inni europosłowie o relacjach UE z Rosją

Ostra krytyka Władimira Putina, apel o jedność w Unii w kontaktach z Rosją i wezwanie do surowych sankcji na Kreml - o tym mówili polscy europosłowie podczas debaty na sesji plenarnej w Strasburgu. W Parlamencie Europejskim deputowani rozmawiali na temat relacji Wspólnoty z władzami na Kremlu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kreml Rosja Władimir Putin NATO Komisja Europejska Radosław Sikorski Anna Fotyga Marek Belka polityka Beata Płomecka Bruksela

"Współpracuje z Rosją, by umocnić swoją pozycję". Grzegorz Kuczyński o polityce Łukaszenki

- Łukaszenka jest uzależniony od Putina, jeśli chodzi o utrzymanie rządów na Białorusi. Natomiast zdaje sobie sprawę z tego, że im szybciej odda suwerenność tego kraju w ręce Kremla, tym szybciej Kreml się go pozbędzie - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. Rosji.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Europa Rosja Białoruś Kreml Władimir Putin Aleksander Łukaszenka

Kremlowskie trolle atakują strony mediów. Brytyjscy naukowcy ujawnią działanie rosyjskiej propagandy

Z analizy opublikowanej przez badaczy z Uniwersytetu w Cardfiff wynika, że kremlowskie trolle internetowe biorą na celownik strony mediów na całym świecie, w tym polskich. Publikują na masową skalę komentarze, a potem na podstawie tych wpisów powstają teksty sugerujące, że czytelnicy we Francji, USA, czy też w Polsce popierają linię Moskwy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Wielka Brytania badania internet Kreml propaganda

Marek Budzisz: Rosja pokazuje, że jest przygotowana do toczenia wojny na dużą skalę

- Rosja pokazuje, że jest przygotowana do toczenia wojny na dużą skalę. Na taką skalę, gdzie front się rozciąga od Półwyspu Kolskiego do Morza Czarnego czy do regionów Abchazji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 granica relacje polsko-rosyjskie relacje polsko-białoruskie Moskwa Mińsk Białoruś Rosja Kreml Władimir Putin służby i bezpieczeństwo

Prof. Miszczak o polityce Merkel wobec Rosji: jej bilans jest pozytywny

- Ten bilans polityki niemieckiego do Rosji jest pozytywny. Merkel osobiście odpowiadała za politykę zagraniczną. Niemcy gospodarczo są bardzo zaangażowani na wschodzie i jej polityka doprowadziła do zbalansowania Niemiec na arenie międzynarodowej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak, ekspert ds. stosunków międzynarodowych z SGH.
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Władimir Putin Niemcy Rosja dyplomacja Nord Stream 2 Kreml pieniądze ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Pozew Aleksieja Nawalnego odrzucony. Pieskow zarzuca mu współpracę z CIA

Moskiewski sąd odrzucił pozew Aleksieja Nawalnego przeciwko Dmitrijowi Pieskowowi. Lider opozycji zarzucił rzecznikowi Kremla naruszenie dobrego imienia poprzez składanie nieprawdziwych oświadczeń. W ubiegłym roku Dmitrij Pieskow stwierdził publicznie, że Aleksiej Nawalny ma związki z amerykańskimi służbami wywiadowczymi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Aleksiej Nawalny Władimir Putin CIA Europa Kreml Moskwa

"Wciąż te same tezy". Prof. Marciniak o najnowszym artykule Putina

- Ten tekst o jedności Rosjan i Ukraińców to stwierdzenie Putina o jednym narodzie, który jest sztucznie podzielony. Jest w nim mowa także o Białorusinach. To nie jest nowa teza. Ona już od wielu lat pojawiała się w jego wystąpieniach publicznych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Marciniak (sowietolog, ambasador RP w Moskwie w latach 2016-2020).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Białoruś Rosja Władimir Putin Ukraina Kreml HISTORIA