X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kreml

Napięcie na linii USA-Rosja. Amerykański ambasador w Moskwie: dobrowolnie nie wyjadę

"Amerykański ambasador nie zamierza dobrowolnie opuszczać Rosji" - poinformował rosyjski portal informacyjny Rambler. John Sullivan zapowiedział, że opuści kraj, w którym pełni misję jedynie na wyraźne żądanie Moskwy. Wcześniej przedstawiciele Kremla i Ministerstwa Spraw Zagranicznych rekomendowali dyplomacie, aby udał się do Waszyngtonu na konsultacje.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Stany Zjednoczone dyplomacja Kreml Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Ekspert: pełnowymiarowa militarna agresja na Ukrainę Kremlowi się nie opłaca

- Rosja nie odważy się na kolejną otwartą agresję na Ukrainę - uważa Jurij Butusow, redaktor naczelny ukraińskiego portalu CensorNet. Zdaniem eksperta - obecna eskalacja jest demonstracją siły i próbą zastraszenia władz w Kijowie. W ostatnim czasie Rosja koncentruje swoje siły przy granicach z Ukrainą, eskaluje też sytuację w Donbasie
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja konflikty międzynarodowe polityka Kreml wojsko wojna na Ukrainie

Wojskowi szpiedzy Rosji zatrzymani w Rzymie. W odpowiedzi rząd Włoch wydala dyplomatów Kremla

Włochy wydalają dwóch rosyjskich dyplomatów. Ma to związek z zatrzymaniem przez kontrwywiad oficera włoskiej marynarki, który przekazywał tajne dokumenty pracownikowi rosyjskiej ambasady. Włoski kapitan fregaty przekazywał zdjęcia tajnych dokumentów wojskowych, za co otrzymywał zapłatę. Według pierwszych doniesień motywy zdrady miałyby mieć charakter ekonomiczny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Kreml Władimir Putin Włochy dyplomacja

Nękanie, przesłuchania, rewizje. Część rosyjskich opozycjonistów alarmuje, że władze terroryzują ich rodziny

Niezależny deputowany Ilia Jaszyn stwierdził na swoim blogu, że funkcjonariusze rosyjskich organów ścigania i służb bezpieczeństwa traktują krewnych działaczy opozycji jak zakładników. Polityk wskazał między innymi na nękanie ludzi rewizjami, przesłuchaniami oraz osadzanie ich w tymczasowych aresztach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Kreml Władimir Putin Aleksiej Nawalny

Nawalnemu grozi karcer. Współpracownicy: poddawany jest torturom, które mogą prowadzić do śmierci

Aleksiej Nawalny może trafić do karceru - poinformowali jego współpracownicy. Wpis w tej sprawie pojawił się na dwóch kontach internetowych lidera opozycji: na Instagramie i na Facebooku. Wcześniej adwokaci polityka podali, że straż więzienna nie udziela mu właściwej pomocy medycznej, choć skarży się on na ból pleców i niedowład nogi.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna ŚWIAT

NASZ WYWIAD "Reżim czuje zwierzęcy strach, wie, że ryzykuje". Białoruski publicysta o akcji antypolskiej

- Tegoroczny Dzień Wolności wyróżniają otwarte represje wobec Związku Polaków na Białorusi na czele z prezes Andżeliką Borys. Trudno sobie nawet wyobrazić wszystkie konsekwencje tych działań. Myślę, że w Polsce jest to rozumiane – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Roman Jakowleuski, białoruski publicysta. Zaznaczył, że kampania antypolska może okazać się zgubna dla jej organizatorów i zdają oni sobie sprawę z tego ryzyka.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest opozycja demokratyczna Białoruś wojsko Aleksander Łukaszenka NASZ WYWIAD

NASZ WYWIAD Szuszkiewicz: Łukaszenka jest nie tylko antypolski, ale i antybiałoruski. Jako rosyjski satelita niszczy Dzień Wolności

- Aleksander Łukaszenka ma nastawienie nie tylko antypolskie, ale i antybiałoruskie, działa na szkodę narodu białoruskiego, białoruskości – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Stanisław Szuszkiewicz, pierwszy przywódca białoruskiego państwa, komentując aresztowania, do których doszło przed świętem niezależnych Białorusinów, Dniem Wolności. Jak mówi, Łukaszenka rządzi krajem wedle sowieckiej formuły i cofa kraj w realia ZSRR.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Kreml protest opozycja demokratyczna Białoruś wojsko Aleksander Łukaszenka NASZ WYWIAD Stanisław Szuszkiewicz

Premier: na szczycie UE podniosę temat walki reżimu w Mińsku z Polakami na Białorusi

Na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że "podczas szczytu UE bardzo jednoznacznie podniesie temat walki reżimu w Mińsku z Polakami". Dodał, że zaproponuje Litwie i Łotwie ograniczenia w przepływie białoruskich towarów. Na wniosek szefa rządu wprowadzono też zakaz wjazdu do Polski dla białoruskiego sędziego, który wczoraj skazał Andżelikę Borys na 15 dni aresztu.
Zobacz więcej na temat:  Kreml protest opozycja demokratyczna Białoruś Aleksander Łukaszenka Raport Białoruś

Rozbłysną "Światła dla Białorusi", wieczorem specjalny koncert. Każdy może dołączyć do akcji

25 marca, w Dzień Wolności Białorusi, przeprowadzona zostanie akcja #LightForBelarus czyli Światło dla Białorusi. Wybrane instytucje kultury w Polsce podświetlą swoje fasady w barwach historycznej, biało-czerwono-białej flagi Białorusi. Kolory te od kilkunastu lat są symbolem walki o wolną i demokratyczną Białoruś. Organizatorzy zachęcają, by dołączyć do akcji, na przykład wywieszając biało-czerwono-białą flagę. 
Zobacz więcej na temat:  Kreml protest opozycja demokratyczna Białoruś Aleksander Łukaszenka Raport Białoruś