X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krajowy Plan Odbudowy

Terlecki: kiedy Zjednoczona Prawica podpisuje Polski Ład, opozycja tonie w kłótniach

Gdy Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki z liderami partii Zjednoczonej Prawicy podpisują deklarację Polskiego Ładu, opozycja tonie w kłótniach i czystkach. Szkoda czasu, by słuchać Borysa Budki, Włodzimierza Czarzastego czy Władysława Kosiniaka-Kamysza - ocenił wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Polski Ład Krajowy Plan Odbudowy Ryszard Terlecki Platforma Obywatelska

POLSKI ŁAD Ziobro: powstanie muzeum żołnierzy niezłomnych. Jego budowę przewidziano w Polskim Ładzie

Powstanie wielkie muzeum żołnierzy niezłomnych - zapowiedział w sobotę prezes Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak wyjaśnił, zostało to już uzgodnione w ramach koalicji Zjednoczonej Prawicy. Podał też, że koszt wybudowania muzeum to kilkaset milionów złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS zjednoczona prawica Solidarna Polska Zbigniew Ziobro Żołnierze Wyklęci muzeum Polski Ład Krajowy Plan Odbudowy

POLSKI ŁAD Polski Ład. Mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw bez pozwolenia na budowę

Program "Mieszkanie bez wkładu własnego" przy kredycie mieszkaniowym, dofinansowanie dla korzystających z budownictwa społecznego i uproszczenie przepisów przy budowie małych domów mieszkalnych - to propozycje Polskiego Ładu, które mają pomóc w zapewnieniu mieszkań dla rodzin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Polski Ład Krajowy Plan Odbudowy mieszkanie budowa budownictwo kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy dofinansowanie GOSPODARKA infrastruktura

POLSKI ŁAD Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia w Polskim Ładzie. 6 proc. PKB już w 2023 roku

W najbliższych sześciu latach zwiększymy wydatki na zdrowie do 7 proc. w relacji do PKB. Już w 2023 r. osiągną one poziom 6 proc. PKB - wynika z zaprezentowanego w sobotę programu Polski Ład. Nowe pieniądze będą przeznaczone na inwestycje, cyfryzację, nowe kadry i na nowoczesne terapie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład PiS Prawo i Sprawiedliwość Krajowy Plan Odbudowy służba zdrowia medycyna zdrowie GOSPODARKA

"Był czas, ale nie było dobrej woli. Apele nie mają sensu". Senatorowie PiS o stanowisku Grodzkiego ws. ratyfikacji

Głosowanie nad ratyfikacją ustawy ws. zasobów własnych UE powinno się odbyć w Senacie już w piątek; powinniśmy mieć już to za sobą; próby skłonienia marszałka Tomasza Grodzkiego do zmiany decyzji chyba nie mają sensu - podkreślają senatorowie PiS. Był czas, ale nie było dobrej woli - ocenili.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy

Eksperci: wzrost wynagrodzeń do dobra informacja, ale będzie on generował inflację

Rosnące wynagrodzenia to dowód poprawiającej się sytuacji gospodarcze, ale dziś należy ściśle wiązać je z rosnącą inflacją, którą presja płacone będzie jeszcze zwiększać. Istotne jest też zróżnicowanie płac na rynkach lokalnych i, bardzo teraz widoczne, w różnych sektorach - podkreślali goście audycji "Rządy Pieniądza": dr inż. Piotr Komorowski z UKSW i dr Andrzej N. Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja pkb Krajowy Plan Odbudowy zarobki bezrobocie ceny żywności ceny paliw

"W Senacie poprzemy Fundusz Odbudowy". Kosiniak-Kamysz zapowiada poprawki PSL

- W Senacie poprzemy ratyfikację Funduszu Odbudowy, ale będziemy chcieli też wprowadzić poprawki. Przede wszystkim preambułę, która jest takim wyrazem dobrej woli o transparentności wydawania środków, o demokratycznych standardach - podkreślił w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL Władysław Kosiniak-Kamysz opozycja fundusze unijne fundusze europejskie Krajowy Program Odbudowy Krajowy Plan Odbudowy

Samorządowcy popędzają marszałka Senatu ws. ratyfikacji. "Ważne jak najszybsze uruchomienie środków"

Związek Samorządów Polskich zaapelował do Senatu, aby jak najszybciej ratyfikował Fundusz Odbudowy. "Samorządy aktywnie uczestniczyły w konsultacjach Funduszu i liczą, że inicjatywa ta zostanie przyjęta w trybie pilnym, bez nieuzasadnionej zwłoki" - napisano w liście otwartym skierowanym do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka fundusze europejskie fundusze unijne fundusze ue Krajowy Plan Odbudowy Senat Tomasz Grodzki

Współpraca PiS-Lewica ws. Funduszu Odbudowy. Polacy pozytywnie o decyzji obu ugrupowań

42 proc. ankietowanych pozytywnie ocenia porozumienie Lewicy z PiS ws. głosowania nad ustawą ratyfikacyjną, a negatywnie - 25 proc.; wstrzymanie się przez KO od głosu w głosowaniu negatywnie ocenia 45 proc. - wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Prawo i Sprawiedliwość lewica Krajowy Plan Odbudowy Platforma Obywatelska fundusze unijne Sejm

"To bardzo szkodliwa partia". Jan Pietrzak o Platformie Obywatelskiej

- Platforma Obywatelska nie ma nic Polsce do zaoferowania - żadnego nowego pomysłu, tylko nieustanne awantury, nawet we własnym gronie, nieustanne potyczki zawsze nakierowane przeciwko polskim interesom, przeciwko polskiej wspólnocie narodowej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski koalicja obywatelska Grzegorz Schetyna Krajowy Plan Odbudowy Jan Pietrzak

Senat zajmie się Funduszem Odbudowy pod koniec maja. Poseł PiS: sytuacja jest kuriozalna

- Na arenie Unii Europejskiej nie wygląda to zbyt korzystnie, jeżeli chodzi o Polskę. Przypomnę, że w grudniu pan przewodniczący Budka mówił: "tak, oczywiście poprzemy, wszystko będzie w porządku". Natomiast głosowanie w Sejmie pokazało to, co pokazało - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. Gościem "Dwóch stron" był także Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia PiS obostrzenia lockdown opozycja Krajowy Plan Odbudowy koalicja obywatelska