X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Krajowa Rada Sądownictwa

Wicemarszałek Senatu: projekt ustawy o KRS będzie gotowy w piątek

- W piątek projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa będzie gotowy - zapowiedziała w "Dzienniku Gazecie Prawnej" wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka. Dodała, że Polska powinna powołać nową KRS zgodnie z konstytucją i "znaleźć instrument prawny dla zweryfikowania tych sędziów, którzy zostali powołani przez wadliwie obsadzoną KRS".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowa Rada Sądownictwa Senat sądownictwo

Juszczyszyn pojedzie do Sejmu. Będzie oglądał listy poparcia do KRS

- Sędzia Paweł Juszczyszyn zdecydował, że 21 stycznia 2020 roku wraz z protokolantem pojedzie do Kancelarii Sejmu, by osobiście dokonać oględzin zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Rozwiązanie takie zaproponowała Kancelaria Sejmu - poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  krs POLSKA sądownictwo Krajowa Rada Sądownictwa

"Protesty sędziów zagrażają niezawisłości". Warchoł przypomina wyrok KRS z 2009 r.

- Apelowanie do sędziów o aktywny udział w akcjach protestacyjnych, zachęcanie ich do tego, a także stwarzanie środowiskowej presji, może stanowić zagrożenie dla niezależności sądów i niezawisłości sędziów - tak brzmi stanowisko KRS z 2009 r., o którym przypomniał wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w związku z planowanymi na sobotę "Marszem Tysiąca Tóg".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa protest

"Fakt, iż ktoś jest sędzią nie znaczy, że jest nadobywatelem". Ziobro o Juszczyszynie

- Każdy, kto łamie prawo, musi się liczyć z konsekwencjami i dotyczy to również sędziów - ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Odniósł się do niestawienia się Pawła Juszczyszyna na posiedzeniu Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która uchyliła zawieszenie sędziego.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo Sąd Najwyższy Zbigniew Ziobro reforma sądownictwa Krajowa Rada Sądownictwa

Żukowska o zarzutach wobec Grodzkiego: jeżeli się potwierdzą, będzie to niepokojące

- Będę zaniepokojona, jeżeli zarzuty potwierdzą się w dochodzeniu czy śledztwie prokuratorskim. Na razie mamy doniesienia medialne, czekam na to co zrobi prokuratura, czy znajdzie dowody i wtedy będziemy zastanawiali się co dalej - mówi w "Sygnałach Dnia" Anna Maria Żukowska, posłanka Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki sądownictwo Katarzyna Gójska Andrzej Duda podatek alkohol Krajowa Rada Sądownictwa