X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kosowo

"Zawód na czasie"

Do sądu dla nieletnich w Gnieźnie trafiła sprawa 11-letniego ucznia szkoły muzycznej - Tomka Puchalskiego. Chłopcu zarzucono demoralizację. Okazało się, że w "Wielkopolskiej Gazecie Wyborczej" opublikowano artykuł o niezwykłej pasji małego , który w swoim pokoju zorganizował studio radiowe i emituje w eter swoje programy. Dyrektor poznańskiego PAR-u nie przeczytawszy dokładnie artykułu, podał sprawę do prokuratora... Reportaż o Tomku jest drugim obok Ireny Piłatowskiej "Kosowo z Daleka" polskim reportażem, który otrzymał międzynaradową nagrodę Premios Ondas wręczaną autorkom 11 listopada w Barcelonie.
Zobacz więcej na temat:  11 listopada Barcelona Gazeta Wyborcza Gniezno Kosowo Wanda Wasilewska

"Kosowo z daleka"

Jak konflikt w Kosowie oraz operację NATO oceniają ludzie z różnych stron świata? Są takie miejsca, do których przybywają ludzie różnych ras i religii. Jednym z nich jest Plac Św.Marka w Wenecji. Od rana do zmroku ludzie spacerują tu wśród gołębi. Mieszają się języki. Niedawno była tam także Irena Piłatowska. A jako, że to własnie z Włoch startują samoloty NATO biorące udział w operacji a świat żyje doniesieniami z Jugosławii, reporterka pytała spotkanych tam Włochów, Japończyków, Amerykanów, Chorwatów i innych o ich zdanie na ten temat. Opinie zbierała także na pokładzie promu "Jonion Islands ", płynącego do Grecji a także w Atenach. Z zapisu tych spotkań oraz rozmów z mieszkańcami Belgradu i Kosowa powstał reportaż, rejestrujący ludzkie przeżycia i postawy w obliczu wojennego dramatu.
Zobacz więcej na temat:  Ateny Belgrad Irena Piłatowska Kosowo Włochy

Czas reporterów - Międzynarodowy Dzień Rodziny

temat związany z Międzynarodowym Dniem Rodziny proklamowanym przez ONZ w kontekście ostanich wydarzeń na Bałkanach : czystki etniczne, wysiedlanie rodzin z Kosowa i życie pod bombami dzieci serbskich. Wiek XX kończy się masową eksterminacja ludności cywilnej , rozrywaniem tradycyjnych, wielopokoleniowych rodzin, których poszczególni członkowie umieszczani są w różnych krajach i różnych obozach. Za wysiłki zatrzymania exodusu płaci coraz dotkliwiej ludność serbska. Media pełne są politycznych oskarżeń. Najmniej wiemy, co czują ludzie bezpośrednio dotknięci tragedią. Jaką drogę przebyli kobiety, starcy i dzieci ze wsi bałkańskich do Polski ? W programie usłyszymy przeżycia żony Serba, która wraz z dziećmi uciekła do Polski oraz oraz losy Albańczyków z Kosowa, którzy znaleźli się w Ośrodku dla uchodźców w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Kosowo POLSKA Lublin