more_horiz
PR24 Portal
Section05
Komisja Weryfikacyjna

Piotr Ciszewski: odszkodowania dla lokatorów są sprawiedliwe

- To jest zadośćuczynienie za to, że miasto, które powinno dbać o sytuację lokatorów, nie dopilnowało sytuacji i zaniechało działanie w obronie tych kamienic przed roszczeniami reprywatyzacyjnymi i w nieprawidłowy sposób podjęło decyzję o oddaniu ich kamienicznikom - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Ciszewski. Komisja weryfikacyjna przyznała kolejne odszkodwania pokrzywdzonym lokatorom.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa mieszkanie POLSKA społeczeństwo

Warszawska reprywatyzacja. Jakie są dotychczasowe ustalenia?

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział kolejne zatrzymania i wnioski o areszt w sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Jakie ustalenia zapadły do tej pory? Do jakich wniosków doszli członkowie komisji weryfikacyjnej i przedstawiciele miejskich stowarzyszeń? O tym w Polskim Radiu 24 mówił Jan Popławski z ruchu Miasto Jest Nasze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Warszawa Miasto Jest Nasze Jan Popławski Komisja Weryfikacyjna społeczeństwo

"Dzika reprywatyzacja". Kolejne czynności prokuratury

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu od rana kontynuuje czynności z udziałem zatrzymanych wczoraj pięciu osób podejrzanych o udział w "dzikiej reprywatyzacji" w Warszawie. Sprawa dotyczy między innymi korupcji przy wydawaniu decyzji dekretowych oraz odszkodowawczych. Jak informuje prokuratura, wartość szkody poniesionej przez m.st. Warszawę wynosi ponad 13,5 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Warszawa

Afera reprywatyzacyjna. Wnioski po zeznaniach R. Nowaczyka

"Zeznania Roberta Nowaczyka nie są wiarygodne". W ten sposób Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji ds. zwrotów warszawskich nieruchomości, skomentował przesłuchanie jednego z najważniejszych uczestników afery reprywatyzacyjnej w stolicy. – W mętnej wodzie reprywatyzacji czuł się jak ryba – podsumował poczynania Roberta Nowaczyka Piotr Gozdowski ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja reprywatyzacja Warszawa afera reprywatyzacyjna polityka

Czy przesłuchanie Roberta Nowaczyka było zasadne?

Warszawski adwokat Robert Nowaczyk od 20 lat zajmuje się reprywatyzacją i twierdzi, że specjalizuje się w tym. Zdaniem Patryka Jakiego jest on kluczowym świadkiem, ponieważ był pełnomocnikiem lub beneficjentem w sprawach dotyczących m.in. reprywatyzacji przy ul. Poznańskiej 14, Marszałkowskiej 43, Mokotowskiej 63 i Chmielnej 70.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Warszawa Patryk Jaki

Przesłuchanie Roberta Nowaczyka. Komentarze

Komisja Weryfikacyjna przesłuchuje mec. Roberta Nowaczyka. Adwokat jest, zdaniem członków komisji weryfikacyjnej, najważniejszym z dotychczas przesłuchiwanych świadków. - Wreszcie udało się przesłuchać tego pana. Powszechnie uważa się go za kluczowego świadka - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Siemieniako, prawnik. Gościem Polskiego Radi 24 był również Jan Popławski ze stowarzyszenia MIasto Jest Nasze. 
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Warszawa