X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Komisja Europejska

Ekspert: Komisji Europejskiej nie zależy na eskalacji napięć

- Wizyta Viery Jourowej w Polsce to sygnał ze strony Komisji Europejskiej, że jest chęć nowego otwarcia, przełamania impasu w relacja Polska - instytucje unijne - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych. - Bardzo dużo będzie zależało od dialogu - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polityka PR24 Vera Jourova Komisja Europejska polityka sądownictwo POLSKA Polska w Unii Europejskiej

"Rozmawiając twarzą w twarz można pójść do przodu". Wiceszefowa KE o wizycie w Polsce

- Przyjechałam z mocnym przesłaniem od szefowej KE, to nie były negocjacje. Nie będziemy ustanawiać kompromisów, jeśli chodzi o podstawowe wartości. Musimy uzgodnić, jak sprawić, by polski wymiar sprawiedliwości mógł być godzien zaufania wśród partnerów europejskich - podkreśliła wiceszefowa KE Viera Jourova.
Zobacz więcej na temat:  Vera Jourova Komisja Europejska reforma sądownictwa sądownictwo POLSKA

Müller: brak spotkania Jourovej z członkami KRS pokazuje nieszczere intencje

- Wcześniej delegacja Komisji Weneckiej przyjechała z konkretnymi poglądami, nie chcąc ich zweryfikować. Teraz brak spotkania wiceszefowej Komisji Europejskiej z przedstawicielami KRS pokazuje intencje, które nie są szczere - ocenił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Komisja Europejska Krajowa Rada Sądownictwa Polska w Unii Europejskiej reforma sądownictwa

Prof. Genowefa Grabowska: Viera Jourova wyjedzie z Warszawy tylko z częściowym obrazem sporu

- Gdyby Viera Jourova spotkała się ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, które w tym konflikcie uczestniczą, miałaby szerszy pogląd na tę sprawę i pozwoliłoby to na lepszą ocenę. Przed wyrokami jakie sądy wydają, jest obowiązek wysłuchania obu stron i pani komisarz o tym wie. W przeciwnym razie wyjedzie z Warszawy z obrazem częściowym, niepełnym - mówiła w "Więcej Świata" prof. Genowefa Grabowska. 
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Angela Merkel Mateusz Morawiecki Unia Europejska Komisja Europejska Sąd Najwyższy Tomasz Grodzki Elżbieta Witek Piotr Pogorzelski

Wiceszef MSZ: zachęcam KE do analizy, jak prawo stosowane jest w praktyce

- Zachęcałem Komisję Europejską do tego, żeby dokonując oceny polskiego prawa, już po prawie dwóch latach od jego wprowadzenia w życie, oparła się też na tym, jak to prawo jest w praktyce stosowane - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński po spotkaniu z wiceszefową KE Vierą Jourovą.
Zobacz więcej na temat:  Vera Jourova POLSKA reforma sądownictwa MSZ Komisja Europejska sądownictwo

"Żadnych konkluzji". Rzecznik SN o spotkaniu Małgorzaty Gersdorf z Vierą Jourovą

- Viera Jourova mówiła o przewidywanej procedurze sprawdzania stanu praworządności we wszystkich państwach UE, ale nie był to główny temat rozmowy - powiedział rzecznik prasowy Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski po spotkaniu I prezes SN Małgorzaty Gersdorf z wiceszefową KE.
Zobacz więcej na temat:  Vera Jourova reforma sądownictwa Komisja Europejska sądownictwo POLSKA Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf

Viera Jourova w Warszawie. Dr Biskup: oczekuję gestów dobrej woli ze strony KE

- W sprawie reformy sądownictwa zabrakło rozmowy. Po to jest dyplomacja, żeby prezentować własne punkty widzenia, a dobra wola powinna być z każdej strony - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup (politolog, Uniwersytet Warszawski). Gościem był również politolog prof. Jacek Zaleśny (Uczelnia Łazarskiego).
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska reforma sądownictwa Vera Jourova sądownictwo POLSKA

"Viera Jourova jest tylko pionkiem w tej grze". Ekspert o wizycie wiceszefowej KE w Polsce

Nowa wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova zgodnie z zapowiedzią, w kwestii praworządności w Polsce, kontynuuję linię swojego poprzednika Fransa Timmermansa. W ocenie politologa Artura Wróblewskiego w grze dotyczącej Polski jest ona "tylko pionkiem". - Wydaje się, że jej działania są odzwierciedleniem woli szefowej KE oraz tych, którzy są prawdziwymi decydentami w Unii Europejskiej - uważa ekspert. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Vera Jourova Tomasz Rzymkowski Komisja Europejska

Rozmowy o sądach i praworządności. Wiceszefowa KE w Polsce

Rozpoczęło się spotkanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Verą Jourovą. Wiceszefowa KE, podczas wizyty w Warszawie spotka się także z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, wiceszefem MSZ Pawłem Jabłońskim oraz I prezes SN Małgorzątą Gersdorf. - Liczę, że Viera Jourova podczas wizyty w Polsce wykaże się większym zrozumieniem istoty reformy sądownictwa w dialogu ze stroną polską - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Komisja Europejska polityka Vera Jourova Michał Dworczyk Radosław Fogiel prawo sądownictwo POLSKA

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej z dwudniową wizytą w Polsce

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, Vera Jourova, przylatuje do Polski z dwudniową wizytą. Weźmie ona udział m.in. w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Spotka się również z marszałkami Sejmu i Senatu oraz ministrem sprawiedliwości w związku z kwestiami reformy wymiaru sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Vera Jourova Komisja Europejska sądownictwo reforma sądownictwa Auschwitz Beata Płomecka

Ziobro prawdopodobnie spotka się z Jourovą. Wójcik: okazja do rozmów o wyborze sędziów

- To okazja do tego, żeby porozmawiać także o różnicach pomiędzy systemami, bo w Czechach sędziów wybierają politycy, a w Polsce sędziów wybierają sędziowie - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, informując, że Zbigniew Ziobro najprawdopodobniej spotka się z wiceszefową Komisji Europejskiej Vierą Jourovą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa sądownictwo Michał Wójcik Trybunał Konstytucyjny Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej

Rzecznik KE krytykuje TK. MSZ: całkowicie niedopuszczalne słowa

- Jeżeli sama Komisja oczekuje od państw członkowskich pewnych zachowań, to sama tego standardu powinna również przestrzegać - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński po spotkaniu z przedstawicielem KE w Polsce Markiem Prawdą. - Wczoraj miała miejsce wypowiedź rzecznika KE, którą polski rząd ocenia jako całkowicie niedopuszczalną - powiedział wiceszef MSZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska