X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Komisja Europejska

Dr Machnik: instytucje unijne utwierdzają Czechy w stanowisku ws. Turowa

- Jeśli Czechy mają swoje argumenty i widzą, że tak naprawdę Komisja Europejska, instytucje europejskie obecnie są po ich stronie, to w naturalny sposób ich stanowisko jest utrzymywane i utwardzane - mówił w Polskim Radiu dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka społeczeństwo górnictwo Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy

Wiceprezes TSUE działała zgodnie z zasadą praworządności? Saryusz-Wolski skierował interpelację

Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski, zgodnie z zapowiedzią, skierował interpelację do Komisji Europejskiej ws. kopalni Turów. Polski deputowany zapytał, czy zgodna z zasadą praworządności jest decyzja wiceprezes unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Rosario Silva de Lapuerta nałożyła na Polskę karę w wysokości pół miliona euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i kontynuowanie wydobycia węgla brunatnego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE węgiel Jacek Saryusz-Wolski Czechy środowisko Beata Płomecka

KE popiera stanowisko Polski ws. sytuacji przy granicy. Szef MSWiA porozmawia z komisarz ds. wewnętrznych UE

Rzecznik Komisji Europejskiej poinformował, że cały czas trwa ustalanie terminu rozmowy telefonicznej unijnej komisarz do spraw wewnętrznych Ylvy Johansson z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim. Wcześniej Adalbert Jahnz mówił, że do rozmowy dojdzie w piątek - Ustalenie terminu jest nieco bardziej skomplikowane niż nam się wydawało, ale dążymy do tego - dodał rzecznik.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Beata Płomecka Unia Europejska Europa MSWiA Mariusz Kamiński Komisja Europejska imigranci w Europie Bruksela obcokrajowcy polityka Białoruś

"Kara dla Polski nie rozwiązuje problemów". Czeski samorząd zwróci się do KE o utworzenie funduszu ws. Turowa

Samorząd kraju libereckiego w Czechach zwróci się do Komisji Europejskiej o utworzenie specjalnego funduszu. Za jego pośrednictwem kary płacone przez Polskę w związku z Turowem miałyby być przeznaczane na ochronę środowiska i minimalizację skutków wydobycia w polskiej kopalni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy stosunki polsko-czeskie Praga środowisko ochrona środowiska

Rzecznik rządu: nie zmieniamy swojej decyzji ws. Turowa, zamknięcie kopalni spowoduje kryzys energetyczny

Liczymy, że negocjacje z Czechami ws. Turowa, które nadal trwają, zakończą się w najbliższym czasie podpisaniem umowy - oświadczył rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że Polska nie może się zgodzić, by zamknąć kopalnię i spowodować kryzys energetyczny dla polskich obywateli i przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka polityka Czechy Komisja Europejska Piotr Müller

Będzie jedna ładowarka do wszystkich urządzeń elektronicznych? Komisja Europejska proponuje zmiany

Komisja Europejska proponuje jedną ładowarkę do smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, słuchawek, czy przenośnych głośników. Bruksela, naciskana przez europosłów, przedstawiła propozycje przepisów w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska Unia Europejska elektronika telefony komórkowe telefon aparat fotograficzny tablet elektrośmieci Europa Beata Płomecka Bruksela GOSPODARKA ładowarka

"Europejskie wsparcie jest w pełni dostępne, aby pomóc polskim władzom w rozwiązaniu sytuacji". Rzecznik KE o migrantach

Komisja Europejska oświadczyła, że dotarły do niej informacje o ciałach migrantów, które znaleziono na terenie Polski, przy granicy z Białorusią. Rzecznik KE Adalbert Jahnz wskazał w czwartek, że próby instrumentalizacji ludzi przez białoruski reżim stworzyły trudną sytuację dla polskich władz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska Białoruś Europa Unia Europejska Aleksander Łukaszenka reżim migracja

Co grozi krajom UE, które nie płacą kar nałożonych przez TSUE? KE wydała komunikat

Jeżeli TSUE nakłada karę finansową na państwo członkowskie, a płatność nie zostanie dokonana, karę finansową należy odzyskać poprzez potrącenie z płatności należnych danemu państwu członkowskiemu - przekazały służby prasowe Komisji Europejskiej. KE nie precyzuje jednak, czy chodzi np. o Fundusz Odbudowy. Nie informuje także, po jakim czasie taki środek zostałby uruchomiony.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka energetyka Czechy Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej

"Nie było do tego podstaw". Krzysztof Bosak o decyzji TSUE ws. kopalni Turów

 - Nie może być, że TSUE ingeruje w operacyjną funkcjonalność naszego systemu energetycznego. Nie chodzi bowiem tylko o wydobywanie węgla. Węgiel zaopatruje elektrownie od których uzależnionych jest kilka milionów Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. 
Zobacz więcej na temat:  energia elektryczna energetyka Czechy Trybunał Sprawiedliwości UE Komisja Europejska Polskie Radio 24 POLSKA

"To oczywista oczywistość". Bochenek o nadrzędności prawa krajowego nad unijnym

 - Takie orzeczenia już zapadały przez TK, że konstytucja jest prawem nadrzędnym w stosunku do prawa unijnego. Wynika to też z samej treści ustawy zasadniczej. Państwa członkowskie wyraziły zgodę na powołanie instytucji unijnych na podstawie własnych konstytucji, stąd wzięła się ich legitymacja do działania - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Rafał Bochenek. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Komisja Europejska Mateusz Morawiecki