X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Katyń

NASZ WYWIAD B. ambasador Polski w Moskwie: brak wyroku ws. Katynia ma ogromne znaczenie moralne. Jest zbrodnia, a nie ma kary

- Wyrok w sprawie zbrodni w Katyniu miałby olbrzymie znaczenie moralne dla rosyjskiego społeczeństwa. Tymczasem do tej pory nie nastąpiło zerwanie pępowiny łączącej dzisiejszą Rosję ze Związkiem Sowieckim, z ideologią komunistyczną, z systemem represji. Nie miało miejsca potępienie terroru i nie określono komunistycznego systemu jako zbrodniczy. Nie rozliczono się systemowo ze zbrodniami komunizmu - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl b. ambasador Polski w Moskwie prof. Włodzimierz Marciniak.
Zobacz więcej na temat:  Europa NASZ WYWIAD Rosja Władimir Putin Katyń ŚWIAT

Rosja: sąd w Twerze nie przedstawił uzasadnienia decyzji w sprawie katyńskich tablic

Sąd w Twerze, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, do dziś nie przedstawił uzasadnienia decyzji o odmowie wszczęcia postępowania, w sprawie demontażu katyńskich tablic. Od ogłoszenia postanowienia minął tydzień. - Ta sprawa ma charakter polityczny i decyzje nie zapadają w Twerze - powiedział Polskiemu Radiu prawnik reprezentujący stowarzyszenie "Memoriał". Historycy "Memoriału" domagają się, aby tablice ponownie zawisły na ścianie budynku, w którym NKWD rozstrzeliwało polskich oficerów i obywateli Związku Radzieckiego.
Zobacz więcej na temat:  Katyń Rosja

81 lat temu zapadła decyzja o rozstrzelaniu polskich oficerów w Katyniu

81 lat temu, 5 marca 1940 roku Józef Stalin podpisał ściśle tajną uchwałę o zgładzeniu obywateli polskich wziętych do niewoli po agresji Związku Radzieckiego w 1939 roku. W dokumencie była mowa o rozstrzelaniu ponad 14 tysięcy 700 polskich jeńców z Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa oraz 11 tysięcy polskich więźniów ze wschodnich terytoriów II Rzeczypospolitej.
Zobacz więcej na temat:  Katyń Rosja IPN

NASZ WYWIAD B. dyrektor Muzeum Katyńskiego: wciąż trwa walka o prawdę o ofiarach Katynia i ich godny pochówek

- Nadal czekamy na pełne udostępnienie dokumentów znajdujących się w archiwach rosyjskich, dotyczących Zbrodni Katyńskiej. Dotąd nie znamy m.in. nazwisk wszystkich Ofiar mordu 1940 r., nie znamy zawartości teczek osobowych represjonowanych sporządzanych w obozach, nie odnaleziono imiennej listy osób rozstrzelanych na Białorusi – zauważa w wywiadzie dla portalu PolskieRadio24.pl dr Ewa Kowalska z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.
Zobacz więcej na temat:  Europa NASZ WYWIAD Rosja Władimir Putin Katyń

"Gwałt na prawdzie historycznej". Prezydencki minister krytykuje decyzję rosyjskiego sądu ws. tablic katyńskich

Prezydencki minister Wojciech Kolarski krytykuje decyzję rosyjskiego sądu, który oddalił pozew w sprawie demontażu katyńskich tablic pamiątkowych w Twerze. - To jest przykład polityki rosyjskiej, która odwołuje się do takiego myślenia - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  relacje polsko-rosyjskie Katyń ŚWIAT kancelaria prezydenta Zbrodnia Katyńska Rosja Europa sąd

Sowieckie ludobójstwo polskich elit i pamięć o bohaterach. Konkurs "Polskie serce pękło. Katyń 1940"

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zainaugurowała, organizowany po raz drugi, konkurs literacko-plastyczny "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”, przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W tegorocznej odsłonie - do kategorii Plakatu i Praca pisemna, dodano trzecią, która polega na napisaniu teksu piosenki dotyczącej Zbrodni Katyńskiej. Prace konkursowe należy przesyłać do 19 marca. Marszałek Elżbieta Witek mówiła podczas uroczystości, że celem konkursu jest przechowywanie tradycji, a także odkłamanie zafałszowanego obrazu Zbrodni Katyńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Komisja Europejska Polonia w USA koronawirus II wojna światowa Auschwitz Brexit dyplomacja Sejm Katyń

II edycja konkursu "Polskie serce pękło". Marszałek Sejmu: pamięć to nasz obowiązek

- Obowiązkiem naszym i młodego pokolenia jest przechowywać i pielęgnować nasze polskie tradycje, wszystko to, co było przełomowe, ale także tragiczne - powiedziała w poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek, ogłaszając II edycję konkursu dla uczniów szkół średnich "Polskie serce pękło. Katyń 1940".
Zobacz więcej na temat:  Katyń Zbrodnia Katyńska konkurs Elżbieta Witek Marszałek Sejmu POLSKA