X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Katarzyna Jankowska

Melchior Wańkowicz w 130. rocznicę urodzin. Archiwalne nagrania

Legendarny pisarz, dziennikarz, publicysta, korespondent wojenny. Uważany za jednego z najwybitniejszych reportażystów w historii literatury polskiej. W audycji "Eureka" przypomnieliśmy jego sylwetkę, życie i działalność. Z materiałów archiwalnych odtworzyliśmy wypowiedzi i gawędy Melchiora Wańkowicza.
Zobacz więcej na temat:  Melchior Wańkowicz Katarzyna Jankowska Katarzyna Jankowska – PODCAST dziennikarstwo reportaż

Polacy w Wilnie. Jedno miasto, wiele historii

Historyczna stolica Wielkiego Księstwa Litewskiego była miejscem między innymi insurekcji kościuszkowskiej i powstania styczniowego, a w XIX wieku działały tu liczne organizacje patriotyczne, w tym filomatów i filaretów. Wilno z Warszawą łączyła kolej warszawsko-petersburska, kontakty społeczne, gospodarcze i polityczne.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Jankowska Katarzyna Jankowska – PODCAST historia Polski Wilno Melchior Wańkowicz Litwa Adam Mickiewicz Czesław Miłosz Józef Piłsudski

Między legendą a historią. Mediewista prof. Jerzy Pysiak: sztuka średniowieczna najbardziej mnie fascynuje

Opowieści o czasach najdawniejszych, przyrównane do kronik historycznych i poddane badaniom, mogą historykowi zająć całe życie. Symbole epoki średniowiecza - królowie cudotwórcy, legenda karolińska, miłość Tristana i Izoldy, tajemnica labiryntu w katedrze w Chartres, rycerze i trubadurzy do dziś pobudzają wyobraźnię i są inspiracją kultury masowej.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Jankowska Katarzyna Jankowska – PODCAST średniowiecze religia rycerstwo Francja

"Doktór Polskich Orłów". Janusz Garlicki w 85 urodziny

Polscy kibice kojarzą go przede wszystkim jako lekarza olimpijskiego i kadry narodowej w piłce nożnej w latach 1970-1982. W tym czasie reprezentacja Polski zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Monachium (1972), srebro w Montrealu (1976), brązowy medal w finałach mistrzostw świata w Niemczech (1974) oraz w Hiszpanii (1982).
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Jankowska Kazimierz Górski Katarzyna Jankowska – PODCAST

Zrozumieć filozofa i jego dzieło

Myśli wybitnych filozofów zawarte są w ich dziełach, Platon opisał swoje nauki w kunsztownych listach i dialogach, inni pisali eseje czy rozprawy. - Filozofowie często mogli nie mieć świadomości tego, że starając się stworzyć własną filozofię, wykorzystywali pewne środki literackie, a nawet je tworzyli - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Gromadzki, filozof i pedagog.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Jankowska filozofia Katarzyna Jankowska – PODCAST

Kobiety dla Niepodległej. W jaki sposób rozpoczynały działalność polityczną?

Rola kobiet w walce o niepodległość i zaangażowanie w działalność polityczną odbywały się na wielu płaszczyznach. - Ich kariera społeczno-polityczna, z początkowym naciskiem na społeczną, zaczynała się przy boku mężów. Polityka była wówczas jednak zdecydowanie domeną mężczyzn - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jan Engelgard, kierownik Muzeum X Pawilonu z Muzeum Niepodległości. W jaki sposób do tego świata wkroczyły Gabriela Balicka-Iwanowska i Zofia Moraczewska?
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Jankowska niepodległość kobieta