X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Katarzyna Cygler

"Kulturalnie na temat". O nawykach bogatych i biednych

- Większość ludzi ma zakodowany w sobie, dzięki nawykom, wychowaniu czy doświadczeniom, określony poziom zamożności, z którym jest sobie w stanie poradzić. Nawet jeśli zarobią więcej, to znajdą sposób, by te dodatkowe pieniądze wydać i znowu trafić na ten poziom dobrobytu, na którym są w stanie funkcjonować - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Maruszkin, redaktorka, tłumaczka książki Toma Corleya i Michaela Yardneya "Nawyki bogatych i biednych".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio 24 Katarzyna Cygler

"Czyta się ją jak dobry kryminał". Tłumaczka o biografii lekarza, który niósł pomoc tam, gdzie wojna

- Książka "Lekarz wojenny. Chirurg na linii frontu" jest wyjątkowo ciekawa. Przede wszystkim dlatego, że chwilami czyta się ją jak dobry kryminał. Mimo, że wszystkie przedstawione w niej wydarzenia są prawdziwe, co czasem bywa bardzo przykre - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dominika Braithwaite, tłumaczka książki "Lekarz wojenny. Chirurg na linii frontu" Davida Notta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katarzyna Cygler książki literatura lekarz pomoc

"Nie tylko głowa i ręce". Lutnicy o tajemnicach swojego zawodu

- Lutnik to nie tylko głowa i ręce. To oczywiście ważne, ale bez narzędzi nie ma pracy - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Ostrowski, muzyk i lutnik. - Najważniejszą rzeczą jest doświadczenie i specjalistyczne narzędzia - dodawał Jan Halicki, muzyk i lutnik. Goście audycji "Kulturalnie na temat" opowiadali słuchaczom Polskiego Radia 24 o tajemnicach zawodu lutnika. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Cygler instrumenty muzyka rozrywkowa