X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Kasia Stoparczyk

"Zagadkowa niedziela" na festiwalu "Dwa Teatry" 2021

Trwający w Zamościu festiwal "Dwa Teatry" 2021 to okazja to wysłuchania aż 15 radiowych spektakli dla dzieci i młodzieży. Dlaczego w erze internetu i wszechobecnych obrazów wciąż warto przysunąć ucho do radiowego głośnika? Katarzyna Stoparczyk zapytała o to dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukułę oraz lektora, aktora i reżysera Andrzeja Mastalerza.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kasia Stoparczyk dzieci KULTURA Dwa Teatry Dwa Teatry 2021 Zamość Andrzej Mastalerz aktor aktorstwo słuchowisko dla dzieci słuchowisko

Dzielne dzieciaki przynoszą nadzieję

W ten weekend we Wrocławiu odbył się finał tegorocznej edycji Brave Kids – niezwykłego, międzynarodowego projektu edukacyjno-artystycznego, który już od kilkunastu lat jest obecny także w Polsce. – W tym projekcie chodzi właśnie o to, aby oddać głos dzieciom – mówią organizatorzy. I do tego nawiązuje tegoroczne hasło skierowane właśnie do dzieci: "Chcemy was usłyszeć!" 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo dzieci Wrocław Kasia Stoparczyk Trójka

"Bah Bah", czyli za co można polubić Iran

To stąd pochodzą pierwsza kosmiczna turystka, najsłynniejszy lekarz w historii i jedna z najgenialniejszych matematyczek na świecie, tu wynaleziono wodę różaną i zgromadzono jedną z największych kolekcji klejnotów. Polacy po powrocie z tego kraju w pierwszej kolejności opowiadają nie o zabytkach, ale o ludziach – niezwykle gościnnych i zawsze uśmiechniętych. Mowa oczywiście o Iranie, którego tajemnice zdradził nam Albert Kwiatkowski, autor książki "Bah Bah. Iran dla dociekliwych".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kasia Stoparczyk dzieci KULTURA Iran Persja jedzenie

Muzyka odkrywana w ciszy. Jak nauczyć się słuchać?

"M.U.Z.Y.K.A. Możesz usłyszeć zygzaki, krajobrazy i archidźwięki" to nie tylko opowieść o muzyce i dźwiękach, ale także o ciszy. – Nikt nie żyje w ciszy. Ostatnio pracuję nad muzycznymi sprawami z osobami głuchymi, niesłyszącymi. Oni lubią muzykę, tańczą. Nie słyszą melodii, ale słyszą rytm, drgania. Najczęściej lubią techno albo heavy metal, gdzie są mocne brzmienia, które czują w ciele, a nie słyszą uchem – opowiada Michał Mendyk, współautor wydawnictwa.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kasia Stoparczyk MUZYKA dzieci edukacja

Najtrudniejsze i najważniejsze tematy świata

Relacje dzieci-rodzice to niezwykle trudna i delikatna materia. Teoretycznie wszyscy wiedzą, jak one powinny wyglądać, a jednak nie zawsze są one idealne, ba czasem nawet nie są poprawne. Bo może jednak nie wszyscy mają tego świadomość? Co się dzieje z dzieckiem, kiedy pojawia się przemoc – psychiczna lub, co gorsza, fizyczna?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo dzieci młodzież rodzina przemoc agresja Kasia Stoparczyk Trójka

Niezwykły tydzień z językiem polskim. Trwa Festiwal Stolica Języka Polskiego

"Renesansowa perełka", "Padwa Północy", "miasto idealne" – na takie miana zasłużył sobie Zamość. To tu w dniach 1-7 sierpnia odbywa się festiwal Stolica Języka Polskiego i to tu spotkała się Katarzyna Stoparczyk z Piotrem Dudą – dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą Festiwalu Stolica Języka Polskiego oraz Magdą Kłos-Podsiadło – kuratorką Małej Stolicy Języka Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kasia Stoparczyk dzieci Zamość poprawna polszczyzna język polski Piotr Duda KULTURA literatura KSIĄŻKA

"Zagadkowa niedziela" z Festiwalu Stolica Języka Polskiego

Miłośnicy i twórcy literatury oraz badacze słowa i języka już za kilka dni ponownie zagoszczą na Roztoczu. Tegoroczna odsłona Festiwalu Stolica Języka Polskiego odbędzie się w dniach 1-7 sierpnia. Patronem tegorocznego święta języka ojczystego wybrano Tadeusza Różewicza, a radiowa Trójka w dniu otwarcia wydarzenia zaplanowała specjalne, plenerowe wydanie „Zagadkowej niedzieli”. Autorka audycji, Katarzyna Stoparczyk, została również jedną z kuratorek festiwalowego programu dla dzieci i młodzieży.
Zobacz więcej na temat:  Trójka dzieci Kasia Stoparczyk patronat Zamość język polski Krystyna Czubówna Tadeusz Różewicz

Zwierzęta, które zmieniają historię świata

Kiedy opowiadamy o historii świata, jest to przede wszystkim historia ludzi, którzy ją tworzyli. Tymczasem często równie ważną rolę, a bywa nawet, że ważniejszą, odgrywają zwierzęta. I nie chodzi o słonie bojowe, konie kawaleryjskie czy psy stróżujące, ale o czworonogi, ptaki, a nawet morskie ssaki, które dokonały czynów niezwykłych, można by powiedzieć: zaskakująco ludzkich.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zwierzęta ludzie Kasia Stoparczyk Trójka

Kolorowe światła na nocnym niebie. Zagadkowe zorze polarne

Zjawisko świetlne obserwowane w górnej atmosferze w pobliżu biegunów magnetycznych planety, które ma silne pole magnetyczne o charakterze dwubiegunowym – tak brzmi encyklopedyczna definicja zorzy polanej. Karol Wójcicki, popularyzator astronomii, ma jednak swoje własne wyjaśnienie. – Zorza polarna to kolorowe światła wijące się jak gwiezdny wąż. Zachowuje się trochę jak fajerwerki! – tłumaczył gość "Zagadkowej niedzieli".
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA Kasia Stoparczyk dzieci kosmos NAUKA Karol Wójcicki

"Aliaszka". Książka, która uwrażliwia

"Aliaszka" to debiut literackim Magdaleny Górskiej. Zbiór siedmiu opowiadań łączy postać głównej bohaterki, lalki symbolu, która pomaga najmłodszym przezwyciężyć chwilowe trudności, odnaleźć w sobie odwagę i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jak wyglądały prace nad zbiorem? Co zainspirowało autorkę do stworzenia tak ważnej pozycji? 
Zobacz więcej na temat:  Kasia Stoparczyk Trójka dzieci problemy społeczne książki KULTURA

Co w trawie piszczy? O potędze przyrody

Przyroda spektakularnie wybucha życiem. Jakie są jej tajemnice i przesłania? – Wędrowałam z moim psem przez gęste chaszcze. Każdego poranka mam możliwość wyjść na taki spory kawałek zieleni. Zobaczyłam, jak przyroda zakrada się do mojego życia, jak pięknie bucha życie z każdego krzaczka i pąka. Jest na tym świecie człowiek, który jak nikt inny rozumie i kocha to buchające życie – na spotkanie z Wojciechem Mikołuszką zaprosiła Kasia Stoparczyk. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA Kasia Stoparczyk przyroda natura