X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Karolina Rożej

Niezwykły projekt Muzeum Historii Polski. "Poznamy kraj kontrastów II RP"

Muzeum Historii Polski przygotowało cykl audiobooków "Cuda Polski". Popularni aktorzy czytają w nich serię ilustrowanych przewodników, których autorami byli najlepsi polscy pisarze dwudziestolecia międzywojennego. - To powrót do miejsc, które często bardzo się zmieniły albo których nie ma już w granicach Polski - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Robert Kostro, dyrektor MHP.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Witold Banach historia Polski

Pszczoły szykują się do zimy. Jak podczas mrozów chronią się przed zimnem?

Pszczoły po bardzo pracowitym lecie szykują się do sezonu zimowego. - Wpadają w stan hibernacji, w którym energicznymi ruchami skrzydełek i odwłoku wytwarzają temperaturę, która jest im potrzebna do przetrwania - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Smaruj, pszczelarz z pasieki w Modliszewie niedaleko Gniezna. A co w tym czasie jedzą?
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej pszczoły owady Rafał Muniak

Sukces Polaków na EuroSkills. "Coraz więcej uczniów wybiera szkolnictwo zawodowe"

Aż trzech Polaków zdobyło brązowe medale podczas najbardziej prestiżowego konkursu umiejętności zawodowych na Starym Kontynencie EuroSkills, który odbywał się we wrześniu w austriackim Grazu. - Najtrudniejsza była chyba walka z czasem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Glazik, brązowy medalista we florystyce. Dlaczego szkolnictwo zawodowe cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Ministerstwo Edukacji i Nauki Karolina Rożej NAUKA Przemysław Czarnek

"Sport otworzył mnie na ludzi". Niepełnosprawny sportowiec o swoim życiu

- Kiedyś uważałem, że moja niepełnosprawność jest problemem i przez całe życie będę siedział w czterech ścianach. Okazało się jednak, że mogę normalnie trenować - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Biernat, niepełnosprawny sportowiec. W Tokio rozpoczynają się igrzyska paraolimpijskie, w których wezmą udział reprezentanci Polski. Co trzeba zrobić, aby móc uprawiać sport tak, jak oni?
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Karolina Rożej aktywność fizyczna Klaudia Porębska Katarzyna Gójska igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 niepełnosprawni niepełnosprawność

"Wilk zaatakował człowieka". Czy to w ogóle możliwe?

W jednym z podlubelskich lasów - jak informowały w ostatnich dniach media - grzybiarz miał zostać zaatakowany przez wilka. Mężczyzna oświadczył, że udało mu się odgonić zwierzę i skryć się w samochodzie. Ponieważ wcześniej zeznanie o podobnej treści złożyły kobiety zbierające w lesie jagody, władze gminy o sytuacji poinformowały Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta Karolina Rożej wilk

WF bez sportów kontaktowych? Szkoła w rzeczywistości pandemicznej

Choć Ministerstwo Edukacji i Nauki deklaruje, że 1 września uczniowie rozpoczną naukę stacjonarną, to wśród rodziców i uczniów wciąż wiele jest wątpliwości. Jedną z najbardziej palących kwestii okazują się lekcje wychowania fizycznego. Jak dostosować je do wymogów pandemicznych?
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Grzegorz Jankowski Karolina Rożej COVID-19 pandemia szkoła edukacja aktywność fizyczna