X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Karol Nawrocki

"Państwo polskie i my nie możemy na to pozwolić ". Prezes IPN o polityce Rosji wobec II wojny światowej

- Agresywną polityką pamięci Federacji Rosyjska przesuwa cezurę wybuchu II wojny światowej na rok 1941 - mówił w Gdańsku podczas prezentacji stanu zaawansowania prac nad budową "Muzeum Westerplatte i Wojny 1939" prezes IPN Karol Nawrocki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN Karol Nawrocki II wojna światowa Gdańsk 1 września muzeum historia Polski społeczeństwo Niemcy agresja

41. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Prezes IPN: wszyscy służmy wolnej, demokratycznej Polsce

- Wszyscy służmy wolnej, demokratycznej, społecznie odpowiedzialnej Polsce - ja taką deklarację, jako prezes Instytutu Pamięci Narodowej, chciałem złożyć - powiedział prezes IPN Karol Nawrocki podczas uroczystego posiedzenia Zarządu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" w 41. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN Instytut Pamięci Narodowej porozumienia sierpniowe 1980 NSZZ Solidarność Karol Nawrocki sierpień 80 PRL

Prezes IPN o zakłóconych obchodach śmierci "Inki" i "Zagończyka": apelujemy do władz Gdańska o szerszą refleksję

- Myślę, że ta pretensja nie idzie w kierunku ludzi, którzy brali udział w tym rozrywkowym wydarzeniu tuż obok, ale jest skierowana do władz miasta Gdańska, jest wezwaniem do pewnej szerszej refleksji - mówił w Polskim Radiu 24 o zakłóceniu sobotnich uroczystości dr Karol Nawrocki, prezes IPN.
Zobacz więcej na temat:  Danuta Siedzikówna Feliks Selmanowicz Karol Nawrocki HISTORIA IPN POLSKA Gdańsk Polskie Radio 24 historia Polski społeczeństwo

Prezes IPN ws. pionu śledczego: nie zamierzam być bierny

– Nie zamierzam być bierny w sprawie pionu śledczego IPN. Prowadzę rozmowy z prok. Andrzejem Pozorskim, dyrektorem Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, i myślę, że już we wrześniu będziemy mieli z panem prokuratorem możliwość poinformowania, że niektóre procesy wprowadzania sprawiedliwości transformacyjnej przyspieszą – powiedział prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki w rozmowie z  "Gazetą Polską Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN Instytut Pamięci Narodowej Karol Nawrocki zbrodnie wojenne

Prezes IPN: reparacje mogą się stać kamieniem milowym w relacjach polsko-niemieckich

Nie jesteśmy jedynym państwem występującym o roszczenia. Jako historyk i prezes IPN uważam, że finansowe zadośćuczynienie za krzywdy wyrządzone podczas II wojny światowej powinno być Polsce wypłacone – mówi w rozmowie ze środową "Gazetą Polską Codziennie" prezes Instytutu Karol Nawrocki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN historia Polski Instytut Pamięci Narodowej Karol Nawrocki Niemcy reparacje wojenne społeczeństwo

"Reparacje wojenne byłyby kamieniem milowym na drodze do pojednania". Prezes IPN o relacjach polsko-niemieckich

- Mam pełną świadomość, że Niemcy są naszym sąsiadem, z którym chcemy budować dobre relacje i z którym chcemy się pojednać, ale uznaję, że reparacje wojenne byłyby kamieniem milowym na drodze do pojednania - powiedział prezes IPN Karol Nawrocki w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN historia Polski Instytut Pamięci Narodowej Karol Nawrocki Niemcy reparacje wojenne społeczeństwo

"Pokaże, jak wiele wolności przynieśli Polacy". IPN przypomni gen. Maczka i Andersa

- Nowy projekt IPN pokaże, jak wiele wolności Polacy przynieśli Europie Zachodniej, a jak sami musieli zostać na obczyźnie, albo zdecydować o powrocie do kraju, który stał się kolonią ZSRR - mówił w Polskim Radiu 24 dr Karol Nawrocki, prezes IPN. - To będzie budowanie napięcia wokół nadziei Polaków walczących o niepodległą ojczyznę i dojście do roku 1945, który był wielkim zawodem i rokiem wolności się nie stał - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Karol Nawrocki IPN społeczeństwo historia Polski

Prezes IPN: oddziały regionalne to moc Instytutu, gwarantują możliwość lokalnych badań naukowych

- Lokalność Instytutu Pamięci Narodowej jest bardzo ważna. Oczywiście obok działań międzynarodowych. Instytut musi być na świecie, ale również w miastach, powiatach i w polskiej wiosce - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Instytut Pamięci Narodowej polityka POLSKA HISTORIA Karol Nawrocki

"Niepoparcie tej kandydatury było nieprzyzwoitością". Anna Kwiecień o nowym prezesie IPN

- To, co dr Karol Nawrocki zaprezentował, mówiąc na temat przyszłości IPN, to czego dokonał w Muzeum II Wojny Światowej, sprawiło, że wielu polityków, którzy wstrzymali się, bądź głosowali przeciwko, nie miało dobrego samopoczucia w tym względzie - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). Gościem audycji był również Krzysztof Paszyk (PSL). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Janecki IPN Karol Nawrocki polityka Polskie Radio 24