X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Karol Gac

"Spełnia się to, do czego wzywał Donald Tusk". Gac o agresji wobec Kukiz'15

- Hejt, który wylał się wobec Pawła Kukiza i to, co wydarzyło się wobec posła Konfederacji Dobromira Sośnierza, pokazuje, że emocje są bardzo wysokie, że polaryzacja jest duża i to, do czego wzywał Donald Tusk, się spełnia - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta "Do rzeczy". Ocenił, że politycy, którzy próbują to usprawiedliwiać, "sami sobie wystawiają świadectwo". 
Zobacz więcej na temat:  Karol Gac Jerzy Jachowicz polityka ustawa medialna Paweł Kukiz opozycja

"Premier wzmocnił swoją pozycję w partii". Karol Gac o wyborze wiceszefów PiS

- Premier miał i ma cały czas bardzo mocną pozycję u Jarosława Kaczyńskiego, ale przed głosowaniem [na wiceprezesów partii] politycy i dziennikarze spekulowali, ile głosów otrzyma - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac, politolog i redaktor naczelny DoRzeczy.pl. - Okazało się, że Mateusz Morawiecki cieszy się największym zaufaniem aparatu partyjnego spośród innych wiceprezesów - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Karol Gac Piotr Wąż polityka PiS Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica

"PiS zajmuje pierwsze miejsce i ma bezpieczną przewagę". Karol Gac o najnowszych sondażach

- Prawo i Sprawiedliwość zajmuje pierwsze miejsce w sondażach i ma bezpieczną przewagę nad pozostałymi partiami, ale to i tak nie jest poparcie, na jakie liczyli liderzy Zjednoczonej Prawicy po prezentacji Polskiego Ładu - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Karol Gac, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość sondaż Polski Ład koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Karol Gac

"Gowin prowadzi samodzielną politykę". Dr Anusz o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

W połowie maja wydawało się, że ogłoszenie Polskiego Ładu świadczy o tym, że Zjednoczona Prawica wyszła z pewnego kryzysu wewnętrznego, w którym się znajdowała. (...) Pytanie, czy te propozycje, które mają być przedstawione, będą w pełni sygnowane przez wszystkich liderów ZP. Bo gdyby tak nie było, to znowu mielibyśmy do czynienia z taką pewną kakofonią medialną - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Karol Gac Andrzej Anusz Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA polityka Polski Ład PiS zjednoczona prawica

"Zachęty i ograniczenia, nie obowiązek". Karol Gac o akcji szczepień przeciwko COVID19

- Jesteśmy w momencie, kiedy gospodarka ma się otwierać, zbliżają się wakacje. Dyskusje o tym, czy zaczepionym powinno być wolno więcej, lub tym, którzy się nie zaszczepili, powinno być wolno mniej, będą się toczyć i będą bardzo gorące - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus COVID-19 społeczeństwo zdrowie POLSKA Piotr Wąż Karol Gac

Gac: głosowanie nad Funduszem Odbudowy da odpowiedź na pytanie o trwałość koalicji

- Trwałość Zjednoczonej Prawicy jest pewnym spoiwem dla partii ją tworzących. Wiedzą, że po ewentualnym rozpadzie koalicji przyszłość polityczna mogłaby być bardzo niepewna. (…) Chłodna kalkulacja bywa przesłaniana przez różnego rodzaju ambicje, konflikty personalne i frakcyjne - powiedział Karol Gac, redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki Karol Gac zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński wybory parlamentarne

Gac: opozycja nie ma nic konstruktywnego do zaoferowania, więc rzuciła się na narrację "Dworczyk do dymisji"

- Nawet jeśli opozycja otrzymuje jakiś polityczny prezent od rządzących, to i tak każdą sprawę konsekwentnie przegrzewa. W tym przypadku również przelicytowano. To, że systemy informatyczne mogą ulec awarii, jest czymś naturalnym. Przez kilka miesięcy system dotyczący szczepień sprawnie funkcjonował. Gdy pojawił się problem, szybko się z nim uporano - powiedział Karol Gac, redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki Karol Gac Michał Dworczyk szczepienia koronawirus COVID-19

"Politycy PO zawsze idą w zaparte". Karol Gac o sprawie Tomasza Grodzkiego

- Zazwyczaj słyszymy tę samą narrację, albo o upolitycznionej prokuraturze, albo politycznych motywacjach PiS. To samo słyszeliśmy przy okazji sprawy Józefa Piniora. Na początku też był szeroki front jego obrony, stopniowo się zmniejszał, aż ostatecznie sądy obu instancji stwierdziły, że był winny - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac ("Do Rzeczy") o reakcjach polityków na oskarżenia wobec Tomasza Grodzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA edukacja Tomasz Grodzki Senat Karol Gac Ryszard Gromadzki

"Ta kwestia dzieli wiele koalicji, nie tylko polską". Karol Gac o głosowaniu nad Funduszem Odbudowy UE

- Na tym polu jest duży spór w koalicji rządzącej, bo Solidarna Polska uznaje to głosowanie za zgodę na uwspólnotowienie długu i tak naprawdę na dalszą federalizację w UE - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac z DoRzeczy.pl odnośnie do głosowania nad Funduszem Odbudowy UE.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne POLSKA Polskie Radio 24 Karol Gac Unia Europejska pandemia polityka

"Będzie widowisko i kolejny serial polityczny". Karol Gac o debacie nt. Krajowego Planu Odbudowy

- Nie spodziewam się ze strony opozycji merytorycznej debaty. Raczej spodziewam się politycznych epitetów i negatywnych emocji - przewidywał w Polskim Radiu 24 dr Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl przebieg debaty na temat przyjęcia planu odbudowy gospodarki po pandemii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska polityka Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Karol Gac epidemia koronawirus Koronawirus w Polsce Krajowy Plan Odbudowy

Gac: to przedziwna sytuacja, że prezydent Warszawy szedł w demonstracji, która demolowała miasto

- Udział Rafała Trzaskowskiego w manifestacji, której uczestnicy dopuszczali się niszczenia miejskiej infrastruktury, było kuriozalne. Mówił o zapewnianiu bezpieczeństwa, ale pytanie komu, bo nie bardzo to było widać, a na pewno nie miastu i tym, którzy tego bezpieczeństwa naprawdę potrzebowali - powiedział Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jerzy Jachowicz Karol Gac polityka strajk kobiet aborcja Rafał Trzaskowski Warszawa

"Mamy prawo odstąpić od umowy albo nałożyć karę". Gac o opóźnieniach w dostawach szczepionek

- W sytuacji, w której cały świat, albo przynajmniej duża część świata, postawił wszystko na jedną kartę - czyli na szczepionkę - albo podporządkował szczepionkom swoje polityki, to tutaj poszczególne państwa mają związane ręce - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac, komentując problemy z dostawami szczepionek przeciwko COVID-19. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szczepionka pandemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia Karol Gac społeczeństwo POLSKA