X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
KSIĄŻKA

E. Cherezińska: to Władysław Łokietek został zapamiętany jako zjednoczyciel

- Władysław Łokietek mógł nie być przyjemnym człowiekiem, jeżeli patrzeć na jego decyzje polityczne. Jeżeli patrzeć na to jak obchodził się - bardzo ostro - z przeciwnikami. A jednocześnie polska historia to jego zapamiętała jako zjednoczyciela - mówiła Elżbieta Cherezińska na antenie Polskiego Radia 24. Pisarka jest autorką cyklu "Odrodzone Królestwo", którego czwarta część - "Wojenna korona" - miała premierę 30 października.
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA Polskie Radio 24 KULTURA literatura literatura polska

"Posłowie". "Mniszek" jako obraz księdza, który żądał dowodu od Boga

- Będziemy mówić o prozie polskiej i brytyjskiej. Pierwszą pozycją będzie nowela "Mniszek" Andrzeja Horubały, która ukazała się jedynie jako e-book, a drugą najnowsza powieść Iana McEwana "Maszyny takie jak ja" - mówił Piotr Gociek, który wraz z Łukaszem Orbitowskim poprowadzili program "Posłowie" na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Gociek Łukasz Orbitowski literatura KULTURA KSIĄŻKA

Jakub Żulczyk: uważam się za pisarza popowego

- Tworzę w paradygmacie w pewnym sensie popkulturowym. Dla mnie seriale, komiksy czy gry wideo to jest naturalny habitat. Nie ukrywam tego od pierwszej książki. Jeśli w mojej literaturze jest coś wyższego, bardziej wysublimowanego, to nie jest to tak oczywiste jak w przypadku autorów, którzy mają swoje miejsce na Parnasie - mówił w Dwójce autor powieści "Czarne słońce".
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA KULTURA literatura Jakub Kukla