X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Joe Biden

Kryzys migracyjny na granicy. Andrzej Rosiński: mamy pierwsze realne sankcje wobec Białorusi

- Sankcje w połączeniu z wystosowaną 18 listopada przez Polskę groźbą zamknięcia towarowych przejść granicznych z Białorusią (…) doprowadziły do sytuacji, w której odczuwamy deeskalację napięcia na granicy polsko-białoruskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rosiński, historyk i dyplomata.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś Rosja Aleksander Łukaszenka Władimir Putin polityka Joe Biden USA Magdalena Złotnicka

Biały Dom ostrzega przed możliwą inwazją Rosji na Ukrainę. "Będziemy przygotowani"

Rzecznik Białego Domu Jen Psaki oświadczyła, że o członkostwie Ukrainy w NATO zdecydują państwa Sojuszu, a nie Rosja. Prezydent Joe Biden mówi, że USA przygotowują kompleksowy pakiet środków zaradczych, które uczynią potencjalną rosyjską agresję wobec Ukrainy "bardzo trudną".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone polityka polityka zagraniczna USA Rosja Ukraina służby i bezpieczeństwo konflikty międzynarodowe NATO prezydent Joe Biden Biały Dom

NASZ WYWIAD Agresywne plany Rosji. Dr Szeligowski: Rosja chce odzyskać Ukrainę i stworzyć w Europie Środkowej strefę buforową

- Rosja ma dwa główne cele. Pierwszym jest odzyskanie wpływów na obszarze poradzieckim, w tym kontroli nad Ukrainą, drugim utworzenie strefy buforowej w Europie Środkowej. Chce je zrealizować drogą polityczną, zmuszając Zachód do rozmów – powiedział portalowi PolskieRadio24.pl dr Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, komentując nagromadzenie wojsk rosyjskich u granic ukraińskich. Ekspert ocenił przy tym, że ryzyko rosyjskiej agresji na Ukrainę jest najwyższe od 2015 roku.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Ukraina NATO wojsko Władimir Putin POLSKA Joe Biden Europa Środkowo-Wschodnia Europa Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

"Putin powrócił do starych żądań". Piotr Żochowski o polityce Rosji

- Wydarzenia, które obserwujemy w ostatnim miesiącu, przejdą do historii rosyjskiej dyplomacji, mamy pokaz spektaklu budowania wyjściowej pozycji negocjacyjnej. Rosja w ciągu miesiąca poinformowała cały świat, jakie są czerwone linie, których Zachód nie może przekroczyć, ponieważ wtedy Rosja może użyć siły - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Żochowski, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś Rosja Aleksander Łukaszenka Władimir Putin polityka Joe Biden USA Antoni Opaliński

Spór o Nord Stream 2 w amerykańskim Senacie. Naciski ze strony administracji Bidena

W amerykańskim Senacie powrócił temat sankcji na Nord Stream 2. Ta sprawa ponownie ma być przedmiotem intensywnego sporu i opóźniać przyjęcie budżetu obronnego. Presję na senatorów mają wywierać przedstawiciele administracji prezydenta Joe Bidena, która "nie chce pogarszać stosunków z Niemcami".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Joe Biden USA Ameryka Północna Nord Stream 2 polityka Niemcy Rosja

Biden o nowej mutacji koronawirusa. "Obiecałem, że będę szczery"

- Obiecałem wam, że zawsze będę z wami szczery, dlatego dziś będę mówił chwilę o nowym wariancie koronawirusa. W dniu, w którym określono Omikron jako zagrożenie, zgodnie z zaleceniami, podjąłem decyzję o wstrzymaniu lotów z kilku państw Afryki - powiedział prezydent USA Joe Biden. Dodał przy tym, że Omikron jest powodem do niepokoju, ale nie paniki.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 pandemia zdrowie szczepienia Joe Biden USA ŚWIAT Ameryka

W środę Senat wysłucha Marka Brzezinskiego, nominowanego na ambasadora USA w Polsce. O co zostanie zapytany?

W środę nominowany na nowego ambasadora USA w Polsce Mark Brzezinski wystąpi przed komisją ds. zagranicznych amerykańskiego Senatu. Choć zatwierdzenie dyplomaty jest niemal formalnością, to nie jest jasne, czy Brzezinski obejmie placówkę w Warszawie jeszcze przed końcem roku. Tego dnia Brzezinski będzie jednym z czterech przesłuchiwanych nominatów prezydenta Bidena.
Zobacz więcej na temat:  USA polityka Ameryka ŚWIAT Joe Biden dyplomacja

Ta decyzja nie spodoba się Chinom. USA zaprosiły Tajwan na "Szczyt dla demokracji"

Administracja Joe Bidena zaprosiła Tajwan na "Szczyt na rzecz demokracji" w przyszłym miesiącu - poinformował we wtorek Biały Dom, ogłaszając listę uczestników. Zaproszenie dla Tajwanu pojawiło się, gdy Chiny zwiększyły presję, aby obniżać lub zrywać stosunki z wyspą, która zdaniem Pekinu nie ma prawa do statusu państwa.
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden ŚWIAT USA Ameryka Ameryka Północna