X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Joe Biden

"Sympatyzuje z liberalną wersją amerykańskiego katolicyzmu". Ks. prof. Kobyliński o Joe Bidenie

- Joe Biden akcentuje ochronę środowiska naturalnego, troskę o klimat, prawa zwierząt, sprawiedliwość społeczną. Natomiast mniejszą wagę przywiązuje do kwestii eutanazji, związków jednopłciowych i ochrony życia poczętego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden USA Kościół katolicki religia

Amerykańskie siły lądowe rozmieszczone w Europie dowodzone z Polski

W Poznaniu rozpoczęło działalność wysunięte dowództwo V Korpusu Sił Lądowych USA. W uroczystości inauguracji pracy jednostki wzięli udział między innymi szef MON Mariusz Błaszczak oraz ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. V Korpus będzie nadzorował działa wszystkich sił lądowych armii USA, które są rozmieszczone w Europie. Dowództwo będzie także integrować wojska amerykańskie stacjonujące w naszym kraju oraz planować ćwiczenia z polską armią.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Donald Trump Joe Biden język polski Polonia szczepionka koronawirus Ministerstwo Obrony Narodowej

Bloomberg: Blinken prawdopodobnym sekretarzem stanu w administracji Bidena

Według źródeł poinformowanych, na które powołuje się Bloomberg, prezydent elekt Joe Biden zamierza powołać Antony'ego Blinkena na sekretarza stanu w swoje administracji. Blinken to były zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego i były zastępca sekretarza stanu w administracji Baracka Obamy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wybory prezydenckie w USA Joe Biden Stany Zjednoczone wybory w USA Ameryka Północna

Rząd Trumpa rozpoczął proces przygotowywania administracji Bidena do przejęcia władzy

Po prawie trzech tygodniach od wyborów prezydenckich rząd Donalda Trumpa rozpoczął formalny proces przygotowywania administracji Joe Bidena do przejęcia władzy w Stanach Zjednoczonych. Decyzja została podjęta po kilku kolejnych niekorzystnych dla prezydenta USA decyzjach sądów oraz certyfikowaniu zwycięstwa Joe Bidena w stanie Michigan.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Joe Biden USA Ameryka ŚWIAT wybory w USA wybory prezydenckie w USA

USA: rozpoczęły się przygotowania do przejęcia władzy przez Joe Bidena

Po prawie trzech tygodniach od wyborów prezydenckich rząd Donalda Trumpa rozpoczął formalny proces przygotowywania administracji Joe Bidena do przejęcia władzy w Stanach Zjednoczonych. Decyzja została podjęta po kilku kolejnych niekorzystnych dla prezydenta USA decyzjach sądów oraz certyfikowaniu zwycięstwa Joe Bidena w stanie Michigan.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Joe Biden wybory prezydenckie w USA

Relacje UE-USA za prezydentury Bidena. Piotrowski: Michelowi chodzi o nowe otwarcie

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel przeprowadził rozmowę z Joe Bidenem, który - wszystko na to wskazuje - będzie nowym prezydentem USA. - Pól do współpracy jest prawdopodobnie więcej niż kwestii spornych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych o relacjach Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi. Czy tak faktycznie będzie?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata Paweł Lekki USA Unia Europejska Joe Biden Ameryka Północna

"Wie, na czym polega zagrożenie ze strony Rosji". Dr Bryc o Joe Bidenie

- Joe Biden przeszedł długą drogą doświadczenia zagranicznego także na odcinku rosyjskim. Kształtował się politycznie w okresie zimniej wojny, później wspierał demokratów, przeżył też chorobę lekkiego zauroczenia. On wie na czym polega zagrożenie ze strony Rosji. Nie spodziewam się, aby relacje rosyjko-amerykańskie gruntownie się zmieniły - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Gościem był również Andrzej Talaga ("Warsaw Enterprise Institute").
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden USA Donald Trump Rosja

USA: koniec audytu wyborów w Georgii, ponowne liczenie głosów w hrabstwach Wisconsin

W amerykańskim stanie Georgia kończy się audyt głosowania w wyborach prezydenckich. Jego wyniki mają zostać przedstawione dzisiaj. Wczoraj sztab Donalda Trumpa złożył wniosek o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach stanu Wisconsin. Tymczasem sztab Joe Bidena kontynuuje przygotowania do przejęcia władzy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka wybory prezydenckie w USA Donald Trump wybory w USA Ameryka Północna Joe Biden