X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Joanna Sławińska

46. FPFF w Gdyni. Rozmowy z twórcami i aktorami o konkursowych filmach

Trwa 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który rozpoczął się w poniedziałek 20 września i potrwa do 25 września, kiedy podczas uroczystej gali zostaną ogłoszeni laureaci Wielkiej Nagrody Złotych Lwów. W "Magazynie bardzo filmowym" rozmawialiśmy z twórcami i aktorami wybranych filmów, które powalczą o nagrodę główną. 
Zobacz więcej na temat:  festiwal filmowy w Gdyni kino aktorzy reżyser Joanna Sławińska

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. "Tęskniliśmy do bezpośrednich spotkań"

W Gdyni rozpoczął się 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, który powrócił do kin po rocznej przerwie. Poprzedni był dostępny jedynie online. - Po tym smutnym roku, kiedy wpatrywaliśmy się w ekrany komputerów, zamiast w scenę Teatru Muzycznego, można się pełnym haustami naczerpać tej kultury i przyjemności bycia razem - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski kino FILM Gdynia Joanna Sławińska

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 16 filmów w Konkursie Głównym

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię. Co roku widzowie FPFF - bardzo często jako pierwsi w Polsce - mogą zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami. Festiwal rozpocznie się 20 września, potrwa do 25 września. Program 1 Polskiego Radia jest patronem medialnym wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  FILM kino Joanna Sławińska Gdynia

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" oraz "Tajemnice Saint-Tropez" wśród kinowych premier tygodnia

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", "Tajemnice Saint-Tropez" czy "Psi Patrol" - te i inne filmy zobaczymy na ekranach naszych kin w najbliższy weekend. W "Magazynie bardzo filmowym" najnowsze produkcje ocenialiśmy wraz z krytykiem filmowym Marcinem Radomskim oraz Anną Ptaszyńską, autorką jednego z blogów filmowych. 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Sławińska kino FILM

"Moralność pani Dulskiej" - adaptacje filmowe i telewizyjne

Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania jest "Moralność pani Dulskiej". Przyglądając się adaptacjom ekranowym - zarówno tym filmowym, jak i telewizyjnym - dramatu Gabrieli Zapolskiej możemy powiedzieć, że nie ma jednej Anieli Dulskiej. Postać ta utożsamiana jest z hipokryzją i tzw. mieszczańską mentalnością. Powstało nawet z czasem określenie "dulszczyzna", które stało się synonimem kołtuństwa. Ekranowa pani Dulska zmieniała się w zależności od tego, w jakim momencie powstała adaptacja i w zależności od koncepcji reżysera. O tych adaptacjach - od najwcześniejszej po te najnowsze - rozmawialiśmy w audycji z historykiem kina Katarzyną Wajdą z Filmoteki Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Sławińska FILM kino Narodowe Czytanie 2021 KULTURA

Mija 50. lat od premiery "Nie lubię poniedziałku". Co decyduje o fenomenie filmu?

Premiera filmu "Nie lubię poniedziałku" w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego miała miejsce w 1971 roku.  Tadeusza Chmielewskiego. Mimo lekkiej krytyki polskiej rzeczywistości, wyrażonej w typowy dla tego reżysera surrealistyczny sposób, obraz jest laurką dla Warszawy, pełen optymizmu, pokazujący jej najpiękniejsze miejsca. 
Zobacz więcej na temat:  kino FILM reżyser Bohdan Łazuka komedia rocznica Joanna Sławińska