X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Joanna Racewicz

Klaps to nic złego? Nieprawda, reagujmy na przemoc wobec dzieci

Niemal połowa Polaków akceptuje klapsy, co czwarty nie widzi nic złego w spuszczaniu dziecku lania, a 20 proc. nawet nie ma świadomości, że bicie najmłodszych jest przestępstwem. - Dorośli nie zdają sobie sprawy albo szybko zapominają, jak to bolało, kiedy sami byli dziećmi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Iwona Guzowska, mistrzyni świata w kickboxingu i boksie.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Racewicz przemoc dzieci Iwona Guzowska

PIT 2020. Ostatni dzień na złożenie rozliczenia podatkowego

Jeżeli ktoś odłożył złożenie PIT-a na ostatni możliwy dzień, to taki dzień właśnie nadszedł. 30 kwietnia powinniśmy złożyć rozliczenie podatkowe za 2020 rok, nie narażając się na kary. W "Czterech porach roku" radzimy, jak rozliczyć się elektronicznie i jak przekazać 1 proc. na Organizację Pożytku Publicznego.
Zobacz więcej na temat:  podatki pit 2020 urząd skarbowy Krajowa Administracja Skarbowa e-usługi Joanna Racewicz Małgorzata Głogowska

"Zaszczepiłem się na COVID-19". A co ze szczepionką przeciw grypie?

Każdego dnia kolejne osoby przyjmują szczepionki przeciwko COVID-19. Część z nich zastanawia się jednak, czy dzięki nim jesienią nie będą musiały zaszczepić się na grypę. - Jednorazowa dawka szczepionki na grypę wystarcza mniej więcej na pół roku - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych. Co to oznacza?
Zobacz więcej na temat:  koronawirus medycyna zdrowie szczepionka szczepienia - raport Joanna Racewicz

Katar i przeziębienie. Czy wtedy możemy zaszczepić się przeciw COVID-19?

Do końca kwietnia polski rząd planuje wykonać 20 milionów szczepień przeciwko COVID-19. W związku z tym wśród naszych słuchaczy, którzy czekają na przyjęcie szczepionki, pojawia się coraz więcej pytań. Co powinniśmy zrobić, jeżeli tuż przed szczepieniem mamy katar? Kiedy warto rozważyć kontakt z lekarzem? Czy wcześniej musimy sprawdzić, czy byliśmy zakażeni?
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 zdrowie Ministerstwo Zdrowia pandemia szczepienia Joanna Racewicz szczepienia - raport

Trichodynia. Czy włosy mogą boleć?

Wiele osób skarży się na ból skóry głowy i włosów przy dotyku czy czesaniu. Czasami ból pojawia się samoistnie, ale może być także efektem urazu lub stanów zapalnych skóry. Często ma także podłoże psychiczne. Problem "bolących włosów", czyli trichodynia, może mieć wiele przyczyn. Jakie czynniki sprzyjają odczuwaniu bólu skóry głowy i włosów? Jakie są sposoby radzenia sobie z tą przypadłością? O tym mówiliśmy w "Czterech porach roku".
Zobacz więcej na temat:  Joanna Racewicz zdrowie STYL ŻYCIA

"Doktor Google" nie zawsze postawi trafną diagnozę

Pandemia spowodowała, że wielu Polaków niechętnie chodzi do lekarzy. Porad na dręczące ich dolegliwości szukają w sieci. Są takie strony, na których po wpisaniu wieku, płci, obciążeń i symptomów oraz po wypełnieniu ankiety dostaje się wskazówki, co może takiej osobie dolegać. Na szczęście z zastrzeżeniem, żeby pójść do lekarza. A w gabinecie pacjent często oczekuje potwierdzenia swojej tezy.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie medycyna koronawirus google lekarz Joanna Racewicz

Szczepionki na COVID-19. "Chronią nas przed ciężkimi skutkami SARS-CoV-2"

Moderna, Pfizer i AstraZeneca to preparaty, którymi pacjenci w Polsce są szczepieni przeciwko koronawirusowi. Niedługo w naszym kraju pojawi się również jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson. - Wszystkie te szczepionki są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o ich efektywność w zapobieganiu ciężkim przypadkom COVID-19, czyli tym szpitalnym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr hab. Małgorzata Kęsik-Brodacka z Narodowego Instytutu Leków.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie koronawirus COVID-19 Koronawirus w Polsce szczepionka szczepienia - raport Joanna Racewicz

Oszuści nie śpią w czasie świąt. Zabezpiecz siebie i swoich najbliższych

Podczas tej Wielkiejnocy wiele osób, zwłaszcza starszych, może zostać samotnie w domu - a to okazja dla oszustów, których pomysłowość nie zna granic. W "Czterech porach roku" mówiliśmy o nowych metodach oszukiwania i wyłudzania pieniędzy przez telefon (m.in. wyciąganie pieniędzy na fundacje, które pomagają chorym).
Zobacz więcej na temat:  oszustwa senior policja społeczeństwo bezpieczeństwo Joanna Racewicz kradzież Wielkanoc

Wielki Piątek. "Tu nie chodzi tak bardzo o cierpienie fizyczne, ale o miłość"

- O miłość, z jaką Jezus oddał życie dla zbawienia człowieka. Można sobie tylko wyobrażać, bo tego nie jesteśmy w stanie zrozumieć, jak bardzo ciążył Jezusowi na duszy grzech człowieka. Został opuszczony przez ludzi. Przez samego Boga. Wołał do Niego z otchłani swojego cierpienia. To było doświadczenie duchowe, o którym my bardzo mało wiemy. Zbliżamy się do tego, czytając opis męki Pańskiej, ale nie jesteśmy w stanie tego do końca, po ludzku, przeniknąć. Dlaczego ten pierwszy gest w czasie liturgii - gdy kapłan pada przed krzyżem, a wszyscy klękają - jest bardzo wymowny. Tylko milczeniem można na to odpowiedzieć - powiedział w Programie 1 ks. Krzysztof Ołdakowski, szef Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego.
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc Joanna Racewicz wiara religia