X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jezus Chrystus

Wizerunek Jezusa Miłosiernego. Dr Karłowicz: za jego sprawą rozwinął się kult Bożego Miłosierdzia

- Powstawało bardzo wiele rozmaitych wersji tego obrazu na całym świecie. Z całą pewnością kult Bożego Miłosierdzia, który za tą sprawą rozwinął się w Kościele katolickim jest najważniejszą dewocją naszych czasów - mówił w Polskim Radiu 24 dr Dariusz Karłowicz (Teologia Polityczna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches Kościół katolicki wiara Jezus Chrystus

Msza święta zakończyła Ogólnopolski Kongres Chrystusa Króla

Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej pod przewodnictwem delegata Episkopatu Polski do spraw Ruchów Intronizacyjnych biskupa Stanisława Jamrozka, zakończyła Ogólnopolski Kongres Chrystusa Króla. Wydarzenie nawiązuje do przeżywanej w listopadzie piątej rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie chrześcijaństwo Jezus Chrystus

Rusza Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla. Bp Jamrozek: Jego królowanie poprowadzi do wzajemnej zgody

- Panowanie Chrystusa oznacza stanowienie praw, które nie godzą w prawo naturalne i Dekalog – powiedział delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych bp Stanisław Jamrozek. W Warszawie 4-7 listopada odbędzie się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla. Kongres w Domu Technika NOT odbędzie się pod hasłem "W diecezjach i parafiach »Króluj nam, Chryste!«".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie chrześcijaństwo Kościół katolicki Jezus Chrystus wiara Kościół debata

Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Bp Pikus: fundamentem rodziny jest miłość małżeńska rodziców

- Życie ludzkie pochodzi od Boga przez rodziców, ale nie od rodziców - powiedział bp Tadeusz Pikus w czasie mszy św. podczas IX Plenerowego Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Zaznaczył, że fundamentem rodziny jest miłość małżeńska rodziców, która jest bardzo potrzeba dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  rodzina wiara Jezus Chrystus Kościół dzieci rodzice POLSKA społeczeństwo

Paweł Lisicki o uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: wyróżnia ją publiczny charakter

- To, co wyróżnia Boże Ciało to jego charakter publiczny. Pokazuje się, że wiara nie jest tylko sprawą prywatną i zamkniętą, ale to akt prawdziwy. W związku z tym wiara, która ma charakter w jednym sensie indywidualny, zyskuje charakter społeczny i publiczny - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Boże Ciało wiara Kościół katolicki religia Jezus Chrystus POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Uroczystość Najświętszej Krwi i Ciała Jezusa Chrystusa. Ks. Grabowski: przypomina o przeistoczeniu

- Jest to bardzo ważne święto ponieważ przypomina nam o prawdziwej obecności Chrystusa w Eucharystii. Przypomina o prawdzie wiary, którą nazywamy przeistoczeniem. Dogmat o transsubstancjacji z 1215 roku przypomina o istocie Eucharystii - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Jarosław Grabowski z tygodnika Niedziela.
Zobacz więcej na temat:  Boże Ciało wiara Kościół religia teologia Jezus Chrystus POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Uroczystość Bożego Ciała. Ks. dr Zenon Hanas: pandemia sprawiła, że wymiar zewnętrzny jest zredukowany

- W polskiej tradycji ta uroczystość miały wyrazisty charakter publicznego i masowego dzielenia się swoją wiarą w to, że Bóg jest obecny w naszym codziennym życiu - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. dr Zenon Hanas z UKSW. Gościem audycji była także prof. Henryk Domański.
Zobacz więcej na temat:  Boże Ciało Kościół wiara religia Jezus Chrystus POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Dziś Boże Ciało. O. Dariusz Piórkowski: chcemy podkreślić stałą obecność Boga w naszym życiu

- Chodzi o podkreślenie trwałej obecności Pana Jezusa w postaciach eucharystycznych - nie tylko w trakcie eucharystii. Chcemy podkreślić stałą obecność Boga nie tylko w Najświętszym Sakramencie, ale w ogóle w naszym życiu, poza kościołem z murów - mówi w Polskim Radiu 24 jezuita o. Dariusz Piórkowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jezus Chrystus wiara Kościół katolicki Boże Ciało

Wanda Boniszewska - nierozumiana stygmatyczka. "Kiedy miała wizje, pojawiały się u niej krwawe łzy"

- W czasie Adwentu 1934 r. u Wandy Boniszewskiej pojawiły się widzialne stygmaty. Mistyczka nie chciała się z tym ujawniać, ukrywała to, nie od razu przyznała się do tego swojemu spowiednikowi. Kiedy cierpiała, kiedy współodczuwała z Chrystusem i miała wizje pasyjne, pojawiały się u niej krwawe łzy - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Puchalska, autorka książki "Polki, które zmieniły wizerunek kobiety".
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki religia pamięć Jezus Chrystus Magdalena Merta Polskie Radio 24

"Smutna ścieżka ku kościelnej otchłani". Weigel o drodze synodalnej w Niemczech

- Kłopot, jaki mam ja i wielu innych, gdy słyszymy biskupa Bätzinga, jego podobnie myślących kolegów z episkopatu oraz przedstawicieli Komitetu Centralnego Katolików Niemieckich, polega na tym, że nie słyszymy głosu Pana, Ewangelii czy prawdy, ale głos postmodernizmu - powiedział jeden z czołowych watykanistów George Weigel.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki Kościół chrześcijaństwo wiara Jezus Chrystus ŚWIAT Europa Niemcy społeczeństwo aktualności katolickie

Sytuacja Kościoła w Niemczech. Prof. Kucharczyk: mamy do czynienia z ostatnim stadium przed schizmą

- To pełzająca schizma, której obecnie widzimy ostatnie stadium. Teraz będą błogosławić ludzi, którzy deklarują że nie chcą żyć w związku sakramentalnym. To de facto błogosławienie grzechu - powiedział o sytuacji niemieckiego Kościoła i buntu wobec nauczania Kościoła katolickiego prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk i specjalista ds. Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki Kościół chrześcijaństwo wiara Jezus Chrystus ŚWIAT Europa Niemcy Polskie Radio 24