more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jerzy Meysztowicz

7x24. Komentarze polityków ws. cen energii

Czy będą podwyżki cen energii? Czy zaproponowane przez rząd rozwiązanie obniżające ceny prądu jest zgodne z prawem Unii Europejskiej? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć politycy największych ugrupowań politycznych: Dominik Tarczyński (PiS), Piotr Apel (Kukiz'15), Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna), Marcin Święcicki (PO), Tadeusz Cymański (Solidarna Polska), Katarzyna Piekarska (SLD).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prąd energia elektryczna energetyka Prawo i Sprawiedliwość Marcin Święcicki Platforma Obywatelska Piotr Apel Kukiz'15 Jerzy Meysztowicz Nowoczesna Tadeusz Cymański Solidarna Polska katarzyna piekarska Sojusz Lewicy Demokratycznej

Czy Koalicja Obywatelska obejmie kolejne partie? Komentarze

- Nie uważam, że połączenie klubów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej to dobry pomysł - powiedział Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna). - Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska będzie się rozszerzać - podkreślił Arkadiusz Myrcha (Platforma Obywatelska). Goście Polskiego Radia 24 mówili o współpracy w ramach Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  polityka koalicja obywatelska Arkadiusz Myrcha Jerzy Meysztowicz Platforma Obywatelska Nowoczesna

Jerzy Meysztowicz: małe partie też powinny mieć europosłów

- Nowe obliczenia wskazywały na to, że wcale to nie jest coś, co da więcej mandatów Prawu i Sprawiedliwości, a opozycja może wygrać te wybory - powiedział poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz o powodach, które jego zdaniem zadecydowały o zawetowaniu przez prezydenta nowelizacji Kodeksu wyborczego, zmieniającej ordynację wyborczą do europarlamentu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nowoczesna Krzysztof Grzesiowski Jerzy Meysztowicz

Nowe projekty Prawa i Sprawiedliwości rozwojowe czy nie?

– Badania CBOS mówią nam, że rodzice wydają ponad tysiąc złotych na wyprawkę szkolną. Każdy, kto jest rodzicem wie, jak trudno we wrześniu budżet domowy dopiąć - mówił na antenie radiowej Trójki Bartosz Marczuk, wiceszef MRPiPS. – Widzimy, że środki które w tej chwili rozdaje Prawo i Sprawiedliwość to są środki, które są przeznaczane na opiekę społeczną, socjalną, nie na rozwój – stwierdził Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Bartosz Marczuk Jerzy Meysztowicz Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki

„Ryszard Petru chce być przewodniczącym czegokolwiek”

Ryszard Petru, były przewodniczący Nowoczesnej, ogłosił dziś powstanie nowej inicjatywy politycznej pod nazwą „Plan Petru”. Jak wyjaśnił, jego celem nie jest tworzenie partii politycznych, ale wspieranie istniejących ugrupowań opozycyjnych. Gośćmi Rozmowy Polskiego Radia 24 byli Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna) i Paweł Grabowski (Kukiz ’15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jerzy Meysztowicz Nowoczesna Ryszard Petru Kukiz'15

"Ustawa reprywatyzacyjna PO idzie w dobrym kierunku"

Wszystkie kluby opowiedziały się w piątek za dalszymi pracami w komisji nad poselskim projektem ustawy reprywatyzacyjnej autorstwa posłów Platformy Obywatelskiej.  – Ona idzie w dobrym kierunku. W przypadku uchwalenia zatrzyma najgorsze procedury. Pokaże również, jak powinna przebiegać reprywatyzacja – mówił w Rozmowie Parlamentarnej Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Platforma Obywatelska reprywatyzacja Warszawa Jerzy Meysztowicz Komisja Weryfikacyjna

"Celem kontrmanifestacji nie jest bójka uliczna"

- Uważamy, że samorządy nie powinny decydować, którzy obywatele mają większe lub mniejsze prawo do manifestowania, jeśli zachodzi to w tym samym miejscu i czasie - mówił na antenie radiowej Trójki Arkadiusz Czartoryski (PIS). - Projekt tej ustawy nierówno traktuje polskich obywateli - stwierdził natomiast Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Arkadiusz Czartoryski Jerzy Meysztowicz manifestacje Sejm