X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jarosław Janecki

Czy plany rządu uważam za rozsądne?

Nowa, niższa składka PIT na poziomie 17 procent. Zero podatku dochodowego, ale osób młodych (do 26. roku życia) zarabiających poniżej 6,5 tysiąca netto. 500+ także dla pierwszego dziecka. Trzynasta wypłata – 1110 złotych dla każdego emeryta i rencisty. Oraz podniesienie kosztów uzyskania przychodu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kuba Strzyczkowski budżet Polski Katarzyna Duczkowska-Małysz Izabela Leszczyna Jarosław Janecki Janusz Szewczak

Czy przystąpię do programu Pracownicze Plany Kapitałowe?

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych przechodzi "szerokie konsultacje społeczne". Jest obawa, że mimo konsultacji większość rodaków nie ma pojęcia, co stanie się po 1 stycznia przyszłego roku, kiedy to plany kapitałowe zaczną obowiązywać.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo emerytura pracownik pracownicy Kuba Strzyczkowski Elżbieta Mączyńska Cezary Kaźmierczak Jarosław Janecki Katarzyna Duczkowska-Małysz

Co PKB za 2016 rok mówi o stanie naszej gospodarki?

Nasza gospodarka w ubiegłym roku rozwijała się wolniej niż rok wcześniej. Według wstępnych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego, w ubiegłym roku PKB wzrósł o 2,8 procent, podczas gdy rok wcześniej 3,9 procent. Dane skomentował w audycji Gospodarczy Temat Dnia Jarosław Janecki z Société Génerale.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pkb Główny Urząd Statystyczny eksport wzrost gospodarczy inwestycje Rodzina 500+ Jarosław Janecki

GE i Lufthansa w Polsce. Miliard złotych dla Dolnego Śląska

Inwestycja za 250 milionów euro powstanie w Środzie Śląskiej. Xeos, czyli spółka joint venture zawiązana przez General Electric Aviation i Lufthansa Technik, wybuduje centrum serwisowe silników lotniczych. Sprawę w Pulsie Gospodarki komentowali Jarosław Janecki z Societe Generale, Maciej Wośko z "Gazety Bankowej" i Małgorzata Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekonomia Dolny Śląsk inwestycje inwestycje zagraniczne Lufthansa lotnictwo motoryzacja Jarosław Janecki

O kosztach reformy emerytalnej

Rząd oficjalnie opowiada się za podwyższeniem najniższej emerytury do 1000 zł od 2017 r. Tymczasem wicepremier Mateusz Morawiecki zlecił urzędnikom przygotowanie pomysłów na ograniczenie kosztów prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego - wynika z informacji "Pulsu Biznesu". Sprawę komentowali w audycji Puls Gospodarki Jarosław Janecki (Societe Generale), Marek Dietl (Instytut Sobieskiego) i Witold Michałek (Business Center Club).
Zobacz więcej na temat:  emerytura GOSPODARKA Jarosław Janecki