X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Jarosław Guzy

"Ma swoją wartość". Guzy o spotkaniu światowych przywódców na obradach ONZ

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. - Z punktu widzenia politycznego jest to najszersza możliwa platforma, gdzie mogą spotkać się przywódcy praktycznie wszystkich państw - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
Zobacz więcej na temat:  polityka Paweł Lekki Więcej świata ŚWIAT ONZ Andrzej Duda Joe Biden USA Jarosław Guzy

"Ta operacja to katastrofa polityczna". Jarosław Guzy o wyjściu USA z Afganistanu

- Cała ta operacja afgańska, łącznie z masakrą przy lotnisku w Kabulu, rozstrzyga, że była to po prostu katastrofa polityczna, amerykańska i oczywiście administracji Joe Bidena, bo to ona za to odpowiada - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Mirosław Skowron Bliski Wschód Afganistan USA Stany Zjednoczone Joe Biden Jarosław Guzy

"Joe Biden nadszarpnął prestiż Ameryki". Jarosław Guzy o sytuacji w Afganistanie

- Bardzo nieudolne wycofanie wojska USA z Afganistanu i sposób, w jaki zostało przeprowadzone, bardzo narusza wizerunek Stanów Zjednoczonych jako światowego lidera, który Joe Biden bardzo stara się odbudowywać - ocenił w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski z PISM. - Prestiż Joe Bidena jako lidera wolnego, zachodniego  świata, to też prestiż Ameryki. Joe Biden ewidentnie go nadszarpnął - zgodził się Jarosław Guzy z PAP. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Paweł Lekki Jarosław Guzy Bliski Wschód Afganistan Ameryka Joe Biden

Guzy o sprawie Cimanouskiej: cały świat to obserwował, Łukaszenka straszliwie się przeliczył

- Polska zachowała się wzorowo. [...] Aktywność w stosunku do Cimanouskiej, ale i innych Białorusinów, jest przedmiotem pochwał i uznania. Wizerunek i status kraju zależy również od tego, jaką prowadzi politykę - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
Zobacz więcej na temat:  Kryscina Cimanouska Białoruś POLSKA ŚWIAT Jarosław Guzy Polskie Radio 24 Europa

"Biden za bardzo dał się wciągnąć w grę Putina". Guzy o szczycie w Genewie

- Oczywiście ta gra była trochę inna w tym sensie, że po pierwsze mieliśmy do czynienia z rundą wstępną. To nie jest coś, co miało być finałem czegokolwiek. To jest dopiero rozpoczęcie jakiejś polityki przez jedną i drugą stronę - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy (PAP). Gościem audycji był także dr Adam Eberhardt (OSW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Lekki Jarosław Guzy Ośrodek Studiów Wschodnich Rosja USA NATO Joe Biden Władimir Putin

"To ważne dla Polski, co Joe Biden zrobi w tej sprawie". Jarosław Guzy o rurociągu Keystone XL

- Kwestia rurociągów i kilka innych decyzji dotyczących wydobycia paliw kopalnych, to był element polityki Donalda Trumpa, natomiast ma swoje konsekwencje, jeżeli chodzi o aspekty polityki klimatycznej również w Europie i to ważne dla Polski, co Joe Biden zrobi w tej sprawie - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy, komentator międzynarodowy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Jarosław Guzy Magdalena Złotnicka Stany Zjednoczone Europa klimat Joe Biden Ameryka

Jarosław Guzy: na Białorusi trwa akcja zastraszania mniejszości polskiej

Trzy działaczki polskiej mniejszości na Białorusi zostały wypuszczone z aresztów i wywieziono je do Polski. Jarosław Guzy z PAP przypomina, że w białoruskich więzieniach są jeszcze inni członkowie ZPB. - Mamy działaczy, którzy pod wpływem szantażu, przesłuchań czy rewizji wyjechali z Białorusi i pracują w Polsce - mówi.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Związek Polaków na Białorusi Polonia Paweł Lekki Jarosław Guzy

Szczyt w Bukareszcie. Guzy: państwa B-9 chcą być realnymi członkami NATO

W Rumunii doszło do szczytu Bukaresztańskiej Dziewiątki. Rozmowy, jak można domyślać się, dotyczyły m.in. zagrożenia ze strony Rosji. - Nie spodziewam się problemu z ustaleniem wspólnego stanowiska na szczyt NATO w czerwcu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
Zobacz więcej na temat:  USA Joe Biden Więcej świata Rosja Paweł Lekki Bukareszteńska dziewiątka Andrzej Duda Rumunia Jarosław Guzy

Reakcja na działania Kremla. Dr Bryc: obecny kryzys to wciąż jeszcze działania rutynowe

- Jeżeli przypomnimy sobie historię z 2018 roku, kiedy reagowano na otrucie w Wielkiej Brytanii Skripali, to wtedy w sumie na całym świecie wydalonych zostało 300 rosyjskich dyplomatów. Do tego poziomu trochę nam więc jeszcze brakuje - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc (UMK). Gościem audycji był również redaktor Jarosław Guzy (PAP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Paweł Lekki Jarosław Guzy Białoruś Rosja ŚWIAT dyplomacja

Konflikt Czech i Rosji. Guzy: solidarność Grupy Wyszehradzkiej przeważyła

Premierzy Polski, Węgier i Słowacji wyrazili solidarność z Czechami w związku z agresywnymi działaniami Rosji. - Widać różnicę pomiędzy bardzo twardym stanowiskiem wobec Rosji zaprezentowanym wspólnie przez wszystkie kraje Wyszehradzkie a stanowiskiem Unii Europejskiej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Jarosław Guzy Marta Szpala grupa wyszehradzka Rosja Czechy Europa

Jarosław Guzy: Związek Polaków na Białorusi to idealny wróg wewnętrzny dla Łukaszenki

- Szykany wobec mniejszości polskiej sięgają 2005 roku, bo wtedy nie udało się Łukaszence opanować tej organizacji. Od tego czasu działa ona na zasadzie bycia tolerowaną i spotykała się z rozmaitymi szykanami. Oczywiście takiego progu jak teraz, czyli aresztowań czołowych działaczy, łącznie z Andżeliką Borys, tego jeszcze nie było - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy, z PAP. Gościem "Kontrapunktu" był także Wojciech Konończuk, z Ośrodka Studiów Wschodnich.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 Paweł Lekki Jarosław Guzy Ośrodek Studiów Wschodnich Białoruś Aleksander Łukaszenka Związek Polaków na Białorusi Polityka zagraniczna Polski

Relacje USA-Chiny. Czekają nas kolejne tarcia?

W Anchorage na Alasce zakończyły się w piątek dwudniowe amerykańsko-chińskie rozmowy wysokiego szczebla. – Chińczycy przyjęli pozycję ofensywną i postanowili otwarcie zakwestionować jakiekolwiek prawa USA do pouczania Chin, zaprowadzania porządku międzynarodowego. Generalnie rzecz biorąc, Chiny powiedziały Stanom Zjednoczonym: zajmujcie się swoim podwórkiem – ocenia Jarosław Guzy z działu zagranicznego Polskiej Agencji Prasowej. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Żakowski Jarosław Guzy Joe Biden USA Chiny

"Potencjał współpracy jest duży". Jarosław Guzy o relacjach polsko-francuskich

- Francja nie wykorzystała okazji, jaką dało rozszerzenie UE o kraje zza żelaznej kurtyny. Za to Niemcy to perfekcyjnie wykorzystały - powiedział w audycji Polskiego Radia 24 Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa POLSKA Mateusz Morawiecki Francja Polskie Radio 24 relacje polsko-francuskie stosunki polsko-francuskie Emmanuel Macron Ryszard Gromadzki Jarosław Guzy

10 lat wojny domowej w Syrii. Jarosław Guzy: polityka Baracka Obamy była błędna

- USA zdystansowały się wobec konfliktu, a w powstałą próżnię weszła Rosja jako sojusznik Baszszara al-Asada. W tym momencie konflikt stał się nierozwiązywalny. Po 10 latach Syria jest bardzo daleka od ustanowienia jakiejkolwiek stabilności - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. 
Zobacz więcej na temat:  Syria USA Rosja Wojna w Syrii ŚWIAT Bliski Wschód Jarosław Guzy

Polityka zagraniczna USA wobec Rosji i Niemiec. Guzy: zagadką jest, jak to się skończy

- Ta sprawa rozgrywa się przed naszymi oczyma. Jest zagadką, jak to się skończy. Oczywiście Republikanie mają prawo czuć się zaniepokojeni i chętnie wykorzystują polityczną okazję, żeby sprawdzić Joe Bidena, na ile jego deklaracje o twardej polityce wobec Rosji mają pokrycie w faktach - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. Gościem "Kontrapunktu" był także dr hab. Kamil Zajączkowski. 
Zobacz więcej na temat:  Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Polskie Radio Polskie Radio 24 Paweł Lekki Jarosław Guzy USA Rosja Joe Biden Nord Stream 2 polityka zagraniczna USA

Strategiczna autonomia EU. Guzy: widać, że nie jest możliwa do osiągnięcia

- Unia to z całą pewnością podmiot, który powinien bronić interesów swoich członków. Okazuje się jednak, że interes narodowy Niemiec może być utożsamiany z interesem UE jako całości. A przecież wiemy, że jest całkowita rozbieżność, jeśli chodzi o ocenę tego projektu przez z jednej strony Niemcy, Austrię, a z drugiej Polskę czy Słowację - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. Gościem "Kontrapunktu" była również dr Agnieszka Bryc, politolog.  
Zobacz więcej na temat:  Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Polskie Radio Polskie Radio 24 Paweł Lekki Agnieszka Bryc Jarosław Guzy