X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Janusz Kochanowski

TYLKO U NAS "Tata był do bólu niezależny i takim pozostał do końca". Janusza Kochanowskiego wspomina jego syn Mateusz

- Po 10 latach wiele rzeczy osobistych Taty w jego domowym gabinecie pozostało w stanie nienaruszonym i pozostają tam, gdzie były w dniu jego śmierci - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Mateusz Kochanowski, syn Janusza Kochanowskiego zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku POLSKA katastrofa smoleńska Janusz Kochanowski

Kto podzielił Polaków po katastrofie smoleńskiej?

Socjolog, prof. Henryk Domański podkreśla, że tragedia, jaka wydarzyła się w Smoleńsku pogłębiła istniejący już wówczas podział w polskim społeczeństwie. - Ten podział nie dotyczył tylko różnic politycznych miedzy zwolennikami PiS i Platformy, ale też różnic światopoglądowych i ogólnie pojętej polityki - mówi socjolog.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk rocznica Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jacek Sasin Henryk Domański Janusz Kochanowski PiS

"W tych ostatnich latach najtrudniejsza jest samotność"

– W tych ostatnich latach najtrudniejsza jest samotność – mówiła w rozmowie z Polskim Radiem 24 Ewa Kochanowska, wdowa po Januszu Kochanowskim, ówczesnym Rzeczniku Praw Obywatelskich. Na naszej antenie wspominała swojego zmarłego w katastrofie smoleńskiej męża, a także mówiła o zawodzie towarzyszącym wyjaśnianiu przyczyn wypadku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Janusz Kochanowski

Katastrofa smoleńska. "Działania prokuratury dają nadzieję"

– Moment, w którym prokuratura zdecydowała się pokazać swoje karty, napełnił mnie bardzo dużym optymizmem – mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Kochanowska, wdowa po Januszu Kochanowskim. 10 kwietnia minęła siódma rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginął m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  polityka katastrofa w Smoleńsku Platforma Obywatelska katastrofa smoleńska prokuratura Janusz Kochanowski

Kto zgotował rolnikom ten los i kto kogo częstował kiełbasą wyborczą?

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu zmian w ustawie o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 rok. W trakcie debaty padł wniosek o dodatkowe skierowanie projektu do dalszych prac w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przed głosowaniem tego wniosku doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy przedstawicielem PSL i PiS.
Zobacz więcej na temat:  IAR Janusz Kochanowski koalicja Trybunał Konstytucyjny ubezpieczenie zdrowotne